Peter(skala)
19

Pakistanským pútnikom nedovolili odletieť na SDM do Panamy

Ilustračná snímka (ANSA)

Zatiaľ čo Svetové dni mládeže v Paname sú už v plnom prúde za účasti pápeža Františka, nie všetkým registrovaným pútnikom sa podarilo pricestovať do panamskej metropoly. Z Pakistanu prišli správy, že tamojšej skupine mladých pútnikov štátne orgány nedovolili vycestovať.

Úrad oddelenia imigrácie na letisku v Lahore opakovane zadržal mladých katolíkov, ktorí mali 23. a následne 24. januára odletieť do Panamy na SDM. Ako uviedla misijná agentúra Fides, pakistanská katolícka delegácia bola zablokovaná a 14 mladým, ktorí mali platné víza, bolo znemožnené odcestovať. Jediným členom skupiny, ktorému dali povolenie k odletu, bol jezuitský seminarista.

Paul Mohan, koordinátor Katolíckej komisie pre mládež pakistanskej diecézy Hyderabad, pre agentúru Fides upresnil:

„Ráno 23. januára sme prešli bezpečnostnými kontrolami na letisku a s letenkami sme šli na imigračný úrad. Držali nás tam v očakávaní viac než hodinu a potom nám odmietli dať povolenie k odletu.“ „Pre celú skupinu to bola veľmi smutná skutočnosť. Snažili sme sa všetkými možnými spôsobmi nájsť východisko vedením dialógu s členmi oddelenia i funkcionármi aerolínií. Presunuli sme lístok na nasledujúci deň aj so zaplatením penalizácie, v nádeji, že všetko sa objasní. Avšak v nasledujúci deň nás úrad opäť zadržal, aj keď sme mali všetci platné víza a sprievodné listy od biskupov“. Letenka Pakistancov stála približne 1800 eur.