Clicks208
PiotrM
2

Rzecznik Policji karmi się przemocą! Pandemia zarazy zbiera żniwo na niewinnych !

Rzecznik policji karmi się brutalną przemocą. Pokazuje obywatelom jak hiszpańska policja katuje motocyklistę

PN 09/04/2020w : Kraj
18 4 minut czytania


Rzecznik KGP / youtube

To skandal – prawnicy i działacze na rzecz praw człowieka są oburzeni postępowaniem rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji, Mariusza Ciarki, który udostępnił na Twitterze nagranie, na którym funkcjonariusze znęcają się nad przypadkowym kierowcą motocykla.

Hiszpańska policja dopuściła się rażącego naruszenia swoich uprawnień i praw człowieka. Na filmie, który krąży po mediach społecznościowych, widać jak funkcjonariusze zatrzymują i biją motocyklistę, również gdy ten leży już na ziemi.

Rzecznikowi Komendy Głównej taki obrazek najwidoczniej się spodobał, bo postanowił podzielić się nim z obywatelami na Twitterze. „Ten mężczyzna w jednym z krajów nie stosował się do obowiązków kwarantanny i izolacji. Zostawiam tylko do obejrzenia.” – skomentował Mariusz Ciarka.

Takie zachowanie można by nazwać wpadką, gdyby nie fakt, że rzecznik już kilka dni temu udostępnił inny film – ukazujący indyjskich policjantów okładających motocyklistów pałkami.
Prawnicy uważają takie zachowanie za niedopuszczalne.
„W czasach gdy ludzie siedzą w domach, boją się o siebie i swoich najbliższych, gdy władza uchwala zupełnie niejasne przepisy, które są administracyjną represją jak w państwie totalitarnym, wrzucanie takiego filmu to zwykły skandal i groźba wobec obywateli” – napisał adwokat i doktor prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego Wojciech Górowski.

„W tych nadzwyczajnych dniach nie należy epatować przemocą. Szczególnie w kontekście egzekwowania przestrzegania zakazów związanych z COVID-19. Restrykcje i represje są wyjątkowo uciążliwe, w wielu punktach niejasne, a są egzekwowane. Łatwo o nadużycia. Kontekst filmiku fatalny” – ocenił karnista z UJ dr Mikołaj Małecki.

„Bardzo dziękuję za ten film. Brutalność w policji to rzeczywiście problem. Nie tylko w Polsce, ale też i na świecie. Dobrze, że Pan nie ucieka od tematu” – ironicznie skwitował Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy Fundacji ePaństwo.

„Pomijając już to, że nie wiadomo, czy Pana tweet to pochwała tego zachowania policji, to chciałbym zwrócić Pana uwagę, że rzucanie się w kilku policjantów na człowieka, który może zarażać to szczyt głupoty” – odpowiedział Ciarce prezes warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.

Polska policja zajmuje się obecnie wyłapywaniem przypadkowych przechodniów, rowerzystów i biegaczy. W ostatnich dniach w samej Warszawie mandatami, często przekraczającymi 10 tys. złotych, zostało ukaranych ponad 1000 osób.
osdamen
Nomen omen ciarki na całym ciele dostaje człowiek gdy mamy takich debili jako urzędników państwowych a szczególnie w ministerstwach ktore z zasady powinny bronić i chronić obywateli przed przemocą. Ten "nadczłowiek" w mundurze policyjnym do natychmiastowej dymisji i zdegradowania bez prawa powrotu do pracy w szeregach policji.
PiotrM