Clicks821

Kościół w Chojnie ogłoszony Sanktuarium [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

12 czerwca 2021r. Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla w Chojnie został ogłoszony Sanktuarium. To już trzecia taka świątynia w naszym regionie.

To dla Chojny niezwykłe wydarzenie uważają parafianie, którzy licznie przybyli na dzisiejszą uroczystość.

- Ważne wydarzenie, nadszedł ten dzień, ludzie z daleka poprzyjeżdżali. To jest na skalę światową, nie ma takiego czegoś, jak w Chojnie będzie się działo. Bardzo ważny dzień dla Chojny, dużo jest osób, nie spodziewałem się. Bardzo piękna uroczystość, jesteśmy szczęśliwe, że możemy tu być - mówią uczestnicy.

W trakcie dzisiejszej uroczystości intronizowano również obraz Chrystusa Króla. W 2011 roku został on podarowany przez amerykańską Polonię z Chicago. Trafił wówczas na Jasną Górę, a w marcu tego roku przekazano go do Chojny - mówi przewodniczący pielgrzymki Sławomir Andrzej Zakrzewski.

- Tutejszy ksiądz proboszcz za zgodą księdza arcybiskupa poprosił o wydanie tego obrazu. Nie było problemu z przekazaniem w ręce księdza diecezjalnego. To ma ogromną wartość dla całego narodu, to nie jest zwykły obraz, który można sobie w magazynie postawić. W magazynie przeleżał prawie 10 lat - mówi Zakrzewski

Sobotniej uroczystości w Chojnie przewodniczył metropolita szczecińsko - kamieński ksiądz, arcybiskup Andrzej Dzięga.

więcej: radioszczecin.pl/…0,kosciol-w-chojnie-ogloszony-sanktuarium-wideo-du

________________________________________________________________________

CÓRKA MARYI
CÓRKA MARYI
DEO GRATIAS !!!