01:36
Świętujemy urodziny Ikony Ekumenizmu.
Walczyć o prawdę
To prawda, Jan Paweł II został ogłoszony świętym, choć w istocie jego przesłanie papieskie brzmiało ,,ekumenizm i nowa ewangelizacja,,. Gdy pojawiło się takie hasło, wyakcentowane w kościele przez kapłana, byłam nieco zdezorientowana i pytałam siebie ,,o co tu chodzi,, bo księża nigdy wprost nie wyjawili, że to przesłanie religijnego zjednoczenia, a preludium Asyż 1986 roku. Przesłanie to …More
To prawda, Jan Paweł II został ogłoszony świętym, choć w istocie jego przesłanie papieskie brzmiało ,,ekumenizm i nowa ewangelizacja,,. Gdy pojawiło się takie hasło, wyakcentowane w kościele przez kapłana, byłam nieco zdezorientowana i pytałam siebie ,,o co tu chodzi,, bo księża nigdy wprost nie wyjawili, że to przesłanie religijnego zjednoczenia, a preludium Asyż 1986 roku. Przesłanie to kontynuowane jest przez Franciszka wraz z wprowadzaniem pogaństwa w obręb Kościoła.
Tadeusz Kaktus
na końcu mam wrażenie, że puścił oczko... aktor. Dobrze się bawi.
Walczyć o prawdę
Rzeczywiście bardzo był zadowolony ze spotkania.
jac05
Matka Boża z Józefem, Dzieciątkiem Jezus musieli przebywać w Egipcie wśród posągów bożków, demonów, które czasem rozpadały się w ich obecności za co mieszkańcy Egiptu nie lubieli ich. Pan Jezus w czasie przerwy w nauczaniu poszedł do kraju trzech pogańskich królów (tak podaje bł. A.K.Emmerich), apostołowie, uczniowie odwiedzali miejsca gdzie stały posągi bóstw.
Tadeusz Kaktus
Jasne. I zaliczali wszystkie kaplice bożków i oddawali im milcząco cześć.Każdą bzdurę moderniści umieją wytłumaczyć.
YacentY
Kremówki mógł im dać w tej pogańskiej świątyni przynajmniej by się nażarli.
Francio53