Rafał_Ovile
1.3K

Najnowsze zdjęcie papieża Benedykta XVI

Ksiądz z USA publikuje najnowsze zdjęcie Benedykta XVI. O to spotkanie modlił się przez 21 lat
#Benedykt XVI #papież #Rzym #teologia #USA #Watykan
(Ksiądz Agaw-Ebai oraz Benedykt XVI, fot. Twitter Sachin Jose oraz Saint John's Seminary)
Ksiądz Maurice Agbaw-Ebai z Seminarium świętego Jana Chrzciciela w Bostonie w USA wyraził wdzięczność ze spotkania z Benedyktem XVI. W mediach społecznościowych opublikował najnowsze zdjęcie papieża-emeryta i powiedział, że o to spotkanie modlił się przez 21 lat.
„Ojcze Święty, przede wszystkim pragnę Ci niezmiernie podziękować za to, że zgodziłeś się na spotkanie ze mną. To dzień, na który nigdy nie liczyłem, choć modliłem się o niego od ponad 21 lat. To naprawdę cud. Dziękuję za hojność w przyjęciu mnie. Byłeś decydującym kierownikiem duchowym i naukowym mojego życia” – napisał ks. Maurice Agbaw-Ebai, profesor filozofii z Seminarium świętego Jana Chrzciciela w stanie Massachusetts w USA.
Kapłan w swoim wpisie na stronie internetowej seminarium podzielił się wspomnieniami z intelektualnych i duchowych spotkań z nauczaniem papieża Benedykta XVI. „Moim pierwszym intelektualnym spotkaniem z Benedyktem była Deklaracja Kongregacji Nauki Wiary z 2000 r. Dominus Iesus, która moim zdaniem jest najbardziej istotnym dokumentem nauczania Magisterium o samozrozumieniu osoby Jezusa Chrystusa przez Kościół, po Soborze Chalcedońskim” – napisał ks. Agbaw-Ebai.

„Stałem się teologicznym fanem Ratzingera i z perspektywy czasu mógłbym napisać ponad milion słów o jego osobie i pracy jako teolog. Szczerze modliłem się, abym kiedyś go spotkał” – dodał. Przyznał, że kiedy Benedykt XVI wyraził chęć spotkania i zaprosił go do Watykanu, ksiądz odczuwał ogromną nerwowość i niepokój. „Czułem, że nie jestem godzien przebywania w jego obecności” – podkreślił kapłan z USA.

Źródło: sjs.edu
Oprac. WMa

Ksiądz z USA publikuje najnowsze zdjęcie Benedykta XVI. O to spotkanie modlił się przez 21 lat - PCH24.pl