Clicks1.7K
pl.news
2

Dawkins spalony na stosie ateistów – za własne herezje

Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistyczne (AHA), sekta ludzi nienawidzących Boga z siedzibą w Waszyngtonie, odebrało swoje trofeum "Humanisty Roku" za rok 1996 brytyjskiemu ateiście, Richardowi Dawkinsowi.

Bez procesu AHA oskarżyła Dawkinsa o "poniżanie grup marginalizowanych". Odniosła się do kwietniowego tweeta Dawkinsa, w którym porównał "osoby trans" do amerykańskiej oszustki Rachel Dolezal, białej kobiety, która przez lata podawała się za czarną.

"Niektórzy mężczyźni wybierają identyfikację jako kobiety, a niektóre kobiety wybierają identyfikację jako mężczyźni. Zostaniesz oczerniony, jeśli zaprzeczysz, że dosłownie są tym, jako co się identyfikują. Dyskutujcie" – napisał Dawkins.

AHA nie pozwoliło na żadną dyskusję, a tchórzliwy Dawkins szybko się wycofał, twierdząc, że jego wypowiedź została "źle zrozumiana".

Przyczepił się się do AHA: "ubolewam nad tym". I: "nie było też moim zamiarem sprzymierzać się w jakikolwiek sposób z republikańskimi bigotami w USA, którzy teraz wykorzystują tę sprawę". Jego pochlebstwo nie pomogło mu.

W 2015 roku Dawkins napisał: "Czy kobieta trans jest kobietą? Czysto semantycznie. Jeśli definiować przez chromosomy, to nie. Jeśli przez samoidentyfikację, to tak. Mówię »ona« z grzeczności".

W 2018 roku AHA odebrało nagrodę Lawrence'owi Kraussowi oskarżając go o bycie maniakiem seksualnym.

W 1957 roku trofeum trafiło do Margaret Sanger, która opowiadała się za aborcją dzieci ubogich i miała powiązania z Ku Klux Klanem. AHA nigdy nie cofnęło jej nagrody.

Grafika: Richard Dawkins © Liberal Democrats, CC BY-ND, #newsHdhkemocca