04:01
Tak się kończy niegodne przyjmowanie Komunii Świętej Tak się kończy niegodne przyjmowanie Komunii ŚwiętejMore
Tak się kończy niegodne przyjmowanie Komunii Świętej

Tak się kończy niegodne przyjmowanie Komunii Świętej
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
3462
Tak żyje niestety wielu ,,katolików'', którzy w oczach innych mogą uchodzić za Świetych.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
tatanka
Kolejna nawiedzona , albo zniewolona przez złego ducha. Kogo ty promujesz? Opamiętaj się bo grozi ci piekło!
Lilianna Maria Lachowicz
A ja powiem , że głupi był . Jakieś tam środki lokomocji w owych czasach były inne niż w dzisiejszych czasach , ale były.Można było przemieścić się do dalekiego spowiednika i sprawa załatwiona.To ludzkie , że wstydzimy się niektórych naszych grzechów-to pycha , bo chcemy być ideałami , nie będziemy nimi! W konfesjonale trzeba powiedzieć WSZYSTKO!Wiem...Czasem kochani , może przyjść refleksja ,że …More
A ja powiem , że głupi był . Jakieś tam środki lokomocji w owych czasach były inne niż w dzisiejszych czasach , ale były.Można było przemieścić się do dalekiego spowiednika i sprawa załatwiona.To ludzkie , że wstydzimy się niektórych naszych grzechów-to pycha , bo chcemy być ideałami , nie będziemy nimi! W konfesjonale trzeba powiedzieć WSZYSTKO!Wiem...Czasem kochani , może przyjść refleksja ,że tego czy tamtego nie zostawiliśmy w konfesjonale.Spokojnie , jesteśmy tylko ludżmi...z opużnieniem też trzeba to wyznać w konfesjonale.
I jeszcze powiem , że już nie boję się spowiedzi.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tchórzostwo zawsze uchodziło wśród szlachetnych za coś uwłaczającego.
Nie pochwala go i Duch Święty!

Biblia Gdańska:

,,Lecz bojaźliwym i niewiernym, i obmierzłym, i mężobójcom, i wszetecznikom, i czarownikom, i bałwochwalcom, i wszystkim kłamcom część ich dana będzie w jeziorze gorejącem ogniem i siarką: Tać jest śmierć wtóra.''
woj_tek shares this
172
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MALGOZATA Janusevic
Tak. Jeśli jest ktoś potępiony nie można odprawiać za niego Mszy Św. i chowa się go, tak jak zwierzę. Według zasady : Żyłeś jak zwierzę, umarłeś jak zwierzę i chowa się ciebie jak zwierzę! Dawniej samobójców chowali pod płotem cmentarza., bez Księdza i bez modlitwy.
Natalia Teresa
Wczoraj podczas Mszy w dniu Środy Popielcowej ksiądz głoszący kazanie powtarzał formułę ,,jeszcze nie teraz,, jakby parafrazując katolików, którzy w nieskończoność odkładają modlitwę i pokutę. To jakby analogia do powyższej wypowiedzi. Kazanie było wyjątkowo poruszające i głębokie w treści.