MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
3462
Tak żyje niestety wielu ,,katolików'', którzy w oczach innych mogą uchodzić za Świetych.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
tatanka
Kolejna nawiedzona , albo zniewolona przez złego ducha. Kogo ty promujesz? Opamiętaj się bo grozi ci piekło!
Lilianna Maria Lachowicz
A ja powiem , że głupi był . Jakieś tam środki lokomocji w owych czasach były inne niż w dzisiejszych czasach , ale były.Można było przemieścić się do dalekiego spowiednika i sprawa załatwiona.To ludzkie , że wstydzimy się niektórych naszych grzechów-to pycha , bo chcemy być ideałami , nie będziemy nimi! W konfesjonale trzeba powiedzieć WSZYSTKO!Wiem...Czasem kochani , może przyjść refleksja ,że …More
A ja powiem , że głupi był . Jakieś tam środki lokomocji w owych czasach były inne niż w dzisiejszych czasach , ale były.Można było przemieścić się do dalekiego spowiednika i sprawa załatwiona.To ludzkie , że wstydzimy się niektórych naszych grzechów-to pycha , bo chcemy być ideałami , nie będziemy nimi! W konfesjonale trzeba powiedzieć WSZYSTKO!Wiem...Czasem kochani , może przyjść refleksja ,że tego czy tamtego nie zostawiliśmy w konfesjonale.Spokojnie , jesteśmy tylko ludżmi...z opużnieniem też trzeba to wyznać w konfesjonale.
I jeszcze powiem , że już nie boję się spowiedzi.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tchórzostwo zawsze uchodziło wśród szlachetnych za coś uwłaczającego.
Nie pochwala go i Duch Święty!

Biblia Gdańska:

,,Lecz bojaźliwym i niewiernym, i obmierzłym, i mężobójcom, i wszetecznikom, i czarownikom, i bałwochwalcom, i wszystkim kłamcom część ich dana będzie w jeziorze gorejącem ogniem i siarką: Tać jest śmierć wtóra.''
woj_tek shares this
172
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MALGOZATA Janusevic
Tak. Jeśli jest ktoś potępiony nie można odprawiać za niego Mszy Św. i chowa się go, tak jak zwierzę. Według zasady : Żyłeś jak zwierzę, umarłeś jak zwierzę i chowa się ciebie jak zwierzę! Dawniej samobójców chowali pod płotem cmentarza., bez Księdza i bez modlitwy.
Natalia Teresa
Wczoraj podczas Mszy w dniu Środy Popielcowej ksiądz głoszący kazanie powtarzał formułę ,,jeszcze nie teraz,, jakby parafrazując katolików, którzy w nieskończoność odkładają modlitwę i pokutę. To jakby analogia do powyższej wypowiedzi. Kazanie było wyjątkowo poruszające i głębokie w treści.