Clicks1.7K

Prečo Panna Mária plače? katechéza na Hore Zvir

Coburg
8
Sviatok Panny Márie Spolutrpiteľky 20. júna 2020
Samson1
LunaIva
Áno, funguje aj celú karanténu fungovala
dalila
Myslela som spoveď a liturgiu
LunaIva
Liturgia bola v kaplnke a ľudia von samozrejme rozostupy. Spoveď nie, ale ako momentálne neviem.
dalila
Litmanova funguje? Bo som chcela ísť ale neviem či nie naprázdno by som neobišla
Peter(skala)
Toto čo dokázal spišský biskup Š. Sečka sa ani Štb-ákom a boľševikom zrealizovať nepodarilo. Na …

Dalila: "Ľudia. Prosím. Však majte trochu súdnosti. Iste ste niekedy na Mariánskej hore boli. Tak sa nečudujte že tento rok je púť zrušená. Zabezpečíte 1000 ľudí, ale iní budú vravieť, že prečo oni nemôžu. Je to tam hlava na hlave. V spovedalnici je natrieskané. Toto fakt nemajte o.Sečkovi za zlé."…More
Toto čo dokázal spišský biskup Š. Sečka sa ani Štb-ákom a boľševikom zrealizovať nepodarilo. Na …

Dalila: "Ľudia. Prosím. Však majte trochu súdnosti. Iste ste niekedy na Mariánskej hore boli. Tak sa nečudujte že tento rok je púť zrušená. Zabezpečíte 1000 ľudí, ale iní budú vravieť, že prečo oni nemôžu. Je to tam hlava na hlave. V spovedalnici je natrieskané. Toto fakt nemajte o.Sečkovi za zlé."

🤔

kedysi dávno istí ludia mi hovorili, že Panna Mária pozýva osobitne ľudí na miesto zjavenia.

Vtedy som nechapal, prečo "osobitne každého človeka"?

Rozumel som tomu, že pozýva vizionarov, kedže sa im zjavuje ale ostatných? Dokonca ešte som pripustil, že Panna Mária pozýva vo všeobecnosti každého, ale nie každého osobitne, čiže ked niekto chce, tak pôjde, ale nechcelo sa mi veriť, že by mňa alebo niekoho, komu sa nezjavila - pozývala Panna Mária, čo by bolo hriechom odmietnuť, kedže Matka Božia predsa by nepozývala človeka, ak by to nebola Božia vôľa a ked aj Božia, tak človek predsa nemôže odmietnuť alebo sa tvariť, že nič zlé sa nestane ak nepôjde.

V tomto duchu, ked Panna Mária sa prestala zjavovať v Litmanovej, tak povedala že nadalej bude na tom mieste prebývať.

Preto tam ludia nadalej chodia a naozaj pociťuju Jej prítomnosť ako keby sa tam nadalej zjavovala, zvlašť o tom svedčia tí, čo tam chodili aj počas zjavení alebo to isté zažili aj na iných miestach zjavení ako napr. v Medjugorí, Dechtice atd..

Lenže nie preto, lebo sa tam ludia spoločne modlia, vysluhuju Sviatosti alebo že sa tam o Panne Márii hovorí. Jednoducho Panna Mária tam prebýva mimoriadnym spôsobom stále a očakáva každého človeka, aby cítil Jej prítomnosť, ale zaroven, aby sa s Ňou aj rozprával a tak si odniesol domov Jej posolstvo a poslanie, ktoré má s dotyčným človekom.

Takže človek práveže v tichosti tam môže skôr pocítiť a počuť hlas Panny Márie, ktorý nie je podmienený spoločenstvom ludí a spomínaných náboženských úkonov.

Z toho dôvodu človek by nemal sa rozhodovať či ísť alebo neísť na miesto zjavenia podla toho, či tam bude modlitbový program alebo nebude.

Takisto do Levoče ku Panne Márii o.Kuffa nechodí na koni len ked je tam modlitbový program alebo spoločenstvo veriacich, ale práve naopak - ide tam aby v prítomnosti Panny Márie mohol načerpať silu.

Preto nezáleží ani tak na podmienkach či už zdravotných alebo sviatostných, či tam bude dostatok, ale či človek príjme pozvanie Panny Márie. ... že biskupi neprijmaju toto pozvanie tak to je ich chyba, ale že brania aj veriacim, tak to je väčšia chyba aku sa dopušťali komunisti, lebo oni to robili z nevery v Boha, ale biskupi predsa veria v Boha a napriek tomu nedokažu vytvoriť jednoduché podmienky pre veriacich?

Tiež pomôže porovnanie začiatky zjavení na rôznych miestach sveta: Fatyma, Lurdy,.... aj tam spočiatku ked sa nahrnulo velke množstvo veriacich, tak usporiadatelia mali problem zabezpečiť poriadok, hygienu, dostatok sviatosti ... a predsa Panna Mária pozývala a ludia prichádzaju.

Nakoniec sme znova na začiatku, že pokial človek si myslí, že Panna Mária pozýva len ked sa zjavuje alebo len tých, komu sa zjavuje, tak ešte stale nepochopil pozvanie Panny Márie a je otazne či pochopil vôbec pozvanie na sv.omšu.

Ved aj tam si človek najde vyhovorky, prečo neísť a ide naozaj len o vyhovorky

Modlím sa v nádeji, že príde čas, kedy ludia pochopia silu pozvania Panny Márie, lebo všetko má svoj čas a aby aj ja sám som tomuto pozvaniu rozumel za každým, ked ten Zlý ma bude pokušať. Napokon aby sme aj prijmali Jej pozvanie a to nie len vtedy, kedy nám vyhovuje ale ked nás volá ...
dalila
Ja som tam chcela ísť na spoveď, preto sa pýtam
Peter(skala)
rozumiem, len škoda že človek nerozumie pozvaniu ....