Clicks54
lt.news

Džordžtauno jėzuitai nepaisė bažnyčios magisteriumo - ir tapo vergų vairuotojais

1838 m. jėzuitų Džordžtauno universitete, Vašingtone, buvo parduoti net 272 vergai ir išsiųsti į plantacijas Luizianoje.

Dvasios tėvas Kornelijus Buklis S.J. (Cornelius Buckley S.J.) tinklalapyje CrisisMagazine.com rašė (rugsėjo 9 d.), kad Baltimorės arkivyskupija pasidalino pajamomis, kurios padėjo nuraminti jos ilgalaikę nesantaiką su jėzuitais.

Jėzuitų vergų verslas prieštaravo Bažnyčios mokymams. Paulius III-asis, pritaręs Ignacui Lojolai, 1537 m. pasmerkė vergiją.

Vis dėlto, mažai žmonių į tai atkreipė dėmesį. Jėzuitų reikalavimu Paragvajuje, kur Ispanija pavergė vietinius gyventojus, Urbanas VIII-asis sugriežtino draudimą 1639 m. Mažiau nei po penkiasdešimt metų Merilando jėzuitai vis dar turėjo vergų.

Iš tiesų, Buklis pabrėžė, kad vergai, ne tik priklausantys jėzuitams, gyveno geriau nei Airijos darbininkai Erio kanale.

Buklis pateikė išvada: „Svarbu pastebėti, kad nepaklusimas Popiežiaus mokymams buvo atskaitos taškas, nuo kurio Džordžtaunas ir kitos jėzuitų kolegijos JAV planavo savo tvarką“.

Paveiksliukas: Georgetown University, © Hoyer2009, wikicommons CC BY-SA, #newsIvqzchhhmb