Clicks49
lt.news

Dievo rūstybė: Pranciškaus pagoniškajam Vatikanui grasinama dėl įsipareigojimų nevykdymo

Po šešerių Pranciškaus metų finansinė Vatikano situacija yra kur kas blogesnė nei kokia ji buvo Benediktui XVI-ajam iššokus iš valties, naujojoje knygoje Giudizio Universale (liet. „Paskutinis teismas“) rašo italas žurnalistas Džianluidžis Nucis (Gianluigi Nuzzi).

„Visi skaičiai smuko, pavyzdžiui, Apaštalų Sosto paveldo administracijoje (APSA) pajamos sumažėjo daugiau nei 60 procentų.“

Dabartinė situacija yra „ne žaizda, bet hemoragija“, teigė Nucis.

Situacija iš tiesų „kelia nerimą“. Vatikanas susidūrė su „vadovybės kolapsu“. Trūksta „pagrindinės informacijos“. Kronizmas karaliauja, nuslepia piktnaudžiavimus ir privilegijas bei užsiima vaiduoklių apskaita.

Aukų skaičius taip pat sumažėjo. „Petro pensas“ per pastaruosius dešimt metų taip pat sumažėjo kone per pusę (2006: 101 milijonai eurų; 2018: 51 milijonai eurų). Vso du eurai iš dešimties keliauja vargstantiems ir socialiai remtiniems asmenims. 58% aukų yra panaudojamos užpildyti Romos Kurijos skyles.

Vatikano nekilnojamo turto valdymas yra neefektyvus. 40% turtų nekuria naujų pajamų galimybių. 800 iš 4421 pastatų, kuriuos valdo APSA, yra visiškai tušti. 15% išnuomojamo nekilnojamo turto negauna nieko.

Paveiksliukas: Gianluigi Nuzzi, © International Journalism Festival. , CC BY-SA, #newsHovvgpiliz