Clicks731
Edward7
1

Jezus „tolerancyjny” nie jest prawdziwym Jezusem

„Jezus, który zgadza się ze wszystkim i ze wszystkim, Jezus bez swego świętego gniewu, bez surowości prawdy i prawdziwej miłości, nie jest prawdziwym Jezusem, jak pokazuje Pismo, ale żałosną karykaturą” (Benedykt XVI).

„Koncepcja "ewangelii', w której nie ma już powagi gniewu Bożego, nie ma nic wspólnego z biblijną Ewangelią.

„Prawdziwe przebaczenie to coś zupełnie innego niż słabe„ odpuszczanie ”.

„Przebaczenie jest wymagające i wymaga zarówno od tego, kto je przyjmuje, jak i od Tego, kto je daje - stanowiska, które odnosi się do całości ich bytu. Jezus, który wszystko aprobuje, jest Jezusem bez krzyża, bo wtedy ból krzyża nie jest konieczny, aby uzdrowić człowieka.

I rzeczywiście, krzyż jest coraz częściej wyrzucany z teologii i fałszywie interpretowany jako hańba lub jako kwestia czysto polityczna.

„Krzyż jako pokuta, jako„ forma ”przebaczenia i zbawienia, nie odpowiada pewnemu wzorowi współczesnej myśli.

„Dopiero gdy związek między prawdą a miłością jest wyraźnie widoczny, krzyż staje się zrozumiały w swojej prawdziwej teologicznej głębi. Przebaczenie ma związek z prawdą i dlatego wymaga krzyża Syna i wymaga naszego nawrócenia. Przebaczenie to właśnie przywrócenie prawdy, odnowienie bytu i przezwyciężenie kłamstwa ukrytego w każdym grzechu.

„Grzech jest zawsze, z samej swej istoty, porzuceniem prawdy o swoim istnieniu, a zatem prawdy, której pragnął Stwórca, Bóg”.

Joseph Ratzinger, „Zachowam Chrystusa”, s. 76, Jaca Book 1986 espadacatolica.blogspot.com