Clicks2.3K

Ojciec Szustak - Ksiądz Gra w Grę - Proszę Ojca, Dość Tego

Bos016
13
MementoMori+++
Znam osoby które lubią oglądać "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" a potem z chęcią oglądają o. Szustaka. 😭 i nie widzą w niczym nic niepokojącego . To już nie jest śmieszne
Quis_ut_Deus?
Dzięki za ten film. Trzeba ludziom otworzyć w końcu oczy.

Szustaka słuchałem już lata temu, i tak sobie myślę, że chyba nigdy nie był wyznania katolickiego, nigdy!
To nawet nie jest modernizm, to jest jakaś wyjątkowo toksyczna forma judeo-protestantyzmu.

Kościół naucza jasno: kto umiera w stanie grzechu śmiertelnego, ten idzie prosto do piekła. Nawet w katechizmie JP2 tego nie zmieniono. …More
Dzięki za ten film. Trzeba ludziom otworzyć w końcu oczy.

Szustaka słuchałem już lata temu, i tak sobie myślę, że chyba nigdy nie był wyznania katolickiego, nigdy!
To nawet nie jest modernizm, to jest jakaś wyjątkowo toksyczna forma judeo-protestantyzmu.

Kościół naucza jasno: kto umiera w stanie grzechu śmiertelnego, ten idzie prosto do piekła. Nawet w katechizmie JP2 tego nie zmieniono. Bałbym się więc o Adamowicza. Także wielu ze zbawionych idzie do czyśćca i potrzebna jest im nasza modlitwa. Szustak jednak wulgarnie wyzywa katolików, którzy z racji bycia katolikami, a nie heretykami, wierzą w istnienie piekła.

Jedno trzeba jednak zauważyć, herezja powszechnego zbawienia (min 6:10) nie pochodzi od niego. Chrystus Pan mówi wyraźnie, że większość ludzi będzie potępionych. Tak też nauczało wielu świętych - niewielu będzie zbawionych, a bardzo wielu potępionych. Św. Teresa z Awila pisała, a widziała piekło na własne oczy, że nawet większość katolików będzie potępiona.

Niestety JPII może do końca tego nie wypowiedział, ale był blisko. Znam księdza, który wyznaje tę herezję -- zresztą ma kobietę na boku i pewnie tak się próbuje łudzić co do swojego wiecznego przeznaczenia -- ten ksiądz głosząc tę herezję powołuje się na "świętego Jana-Pawła IIgo" - tak go określa.

Niestety, dzisiaj kontakt z większością polskich dominikanów, a także jezuitów jest zagrożeniem dla wiary i zbawienia. Do tego stopnia te zakony się wynaturzyły.
Joanna17
Świetny komentarz. Jakiś czas temu nabrałam dystansu do o.Sz, nie miałam pojęcia o jego komentowaniu gier. Załamujące...
Jadwiga Bob
Boże - odpuść bo nie wie co czyni...
Josephi
Popieram Pana upomnienie o. Adama Szustaka.
. Xyz.
Ooo pastor Szustak znowu działa
Matricaria
Ksiądz promuje gry? Też się zdziwiłam ale potem spomniały mi sie różne historie księżowskie jak przegrywanie w karty materiału na budowę kościoła,bijatyki karciane (nasz proboszcz obił gębe waszemu) i co gorsza wpadanie w długi ze skutkiem śmiertelnym.To wszystko sie rozgrywa w zaciszu plebanii od tylko czasu do czasu wyłazi na światlo dzienne.Takie granie dla pociechy widzów przy zachowaniu …More
Ksiądz promuje gry? Też się zdziwiłam ale potem spomniały mi sie różne historie księżowskie jak przegrywanie w karty materiału na budowę kościoła,bijatyki karciane (nasz proboszcz obił gębe waszemu) i co gorsza wpadanie w długi ze skutkiem śmiertelnym.To wszystko sie rozgrywa w zaciszu plebanii od tylko czasu do czasu wyłazi na światlo dzienne.Takie granie dla pociechy widzów przy zachowaniu przyzwoitych treści nie jest złe,a co do nieortodoksyjności nauczania o.Szustaka: dzisiejsze seminaria nadają tylko się do kasacji.Zawsze mówiono że katolicyzm trzeba wyssać z mlekiem matki,bo jeśli wiary nie wyniesie się z domu to potem jest górkę, tylu bałamutnych nauczycieli teraz plecie i to zakonnych.Internet przyjmie wszystko.
MementoMori+++
Posłuchajcie 20 25 ale zbieg okoliczności , nic nie dzieje się przypadkiem !
o. Szustak gdy gra komentuje : " o mamy teraz czas na modlitwę i skupienie... o proszę w nocy zawsze przychodzi pan ... o jest światło od pana " a nagle po tym z gry głos " mam wielką nadzieję że kiedyś odnajdziesz to piekielne miejsce "
MementoMori+++
Świetny komentarz , szkoda że wśród przełożonych nie ma takiego zdania.
o. Szustak krzywdzi ludzi generalizując i narzucając swój sposób myślenia innym chocby w 8 minucie gdzie krytykuje także KKK gdy mówi "oczywiście większość z nas to rozumie w ten sposób...". Twierdzenie o. Szustaka gdy mówi że " ma nadzieje i wierzy że wszyscy będą zbawieni, wszyscy, absolutnie wszyscy... " jest sprzeczne z …More
Świetny komentarz , szkoda że wśród przełożonych nie ma takiego zdania.
o. Szustak krzywdzi ludzi generalizując i narzucając swój sposób myślenia innym chocby w 8 minucie gdzie krytykuje także KKK gdy mówi "oczywiście większość z nas to rozumie w ten sposób...". Twierdzenie o. Szustaka gdy mówi że " ma nadzieje i wierzy że wszyscy będą zbawieni, wszyscy, absolutnie wszyscy... " jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego i Biblią .

Skoro on w to wierzy to powinien wybrać inną religie i dostać upomnienie od przełożonych za przekonania sprzeczne z nauczaniem Kościoła , za niszczenie jedności Kościoła i sprowadzania mase ludzi na protestanckie manowce... Przełożeni zrobili by to z troski o duszę tego kapłana , ponieważ gdy brakuje ascezy , modlitwy , adoracji Boga, wyciszenia , to sława i popularność stają się bogiem

Kard. Robert Sarah słusznie napisał :
"Biskupi i księża zaniedbują adorację,skupieni na samych sobie i na swojej działalności, przejęci ludzkimi wynikami swojego posługiwania. Nie znajdują czasu dla Boga, gdyż zagubili zmysł Boga. Bóg nie ma już wiele miejsca w ich życiu. A przecież pierwszeństwo Boga powinno oznaczać centralne miejsce Boga w naszym życiu, w naszych myślach i uczynkach. Jeśli człowiek zapomina o Bogu, to w końcu zaczyna adorować samego siebie. Staje się wówczas swoim własnym bogiem i stawia się w otwartej opozycji przeciwko Bogu. Postępuje tak jak gdyby świat był jego własną i zastrzeżoną dla niego domeną.

Niektórzy księża mają obawę, że świat uzna ich za obcych. Są zaprzątnięci otwieraniem się na świat i rozumieniem świata. Są zanurzeni w świecie, i w końcu się w nim topią. A przecież powołanie kapłańskie jest wezwaniem do podążania za Jezusem po opuszczeniu świata. Ksiądz nie może zajmować się dociekaniem, czy jest ceniony przez wiernych. Ma po prostu zapytywać siebie, czy głosi Słowo Boże, czy doktryna którą naucza jest doktryną Boga, czy całkowicie spełnia wolę Boga. Aktywizm sprawia, że dusza kapłana obumiera, nie pozwala, by pozostawił on w sobie miejsce Chrystusowi "

Stale musimy czuwać nad tym, żeby wpierw być Marią, a dopiero potem stawać się Martą. Inaczej grozi nam prawdziwe ugrzęźnięcie w aktywizmie i niepokoju, których niemiłe konsekwencje dość wyraźnie widać w ewangelicznej relacji : panika, lęk przed samotną pracą, wewnętrzne rozbieganie, poirytowanie Marty postawą siostry, poczucie że Bóg zostawia nas samych i nie ingeruje skutecznie. Ważne jest aby pamiętać o tym co mówił św. Jan Paweł II :
"Ważne jest jednak, aby wszystko co z Bożą pomocą postanowimy, było głęboko zakorzenione w kontemplacji i w modlitwie. Żyjemy w epoce nieustannej aktywności, która często staje się gorączkowa i łatwo może się przerodzić w "działanie dla działania" . Musimy opierać się tej pokusie i starać się najpierw "być", zanim zaczniemy "działać"
vobiscum
Proszę Pana: Dobry jest uczynek uczyniony przez ten film> "grzeszących upominać" także i nas kapłanów, tak trzeba! Niech Bóg błogosławi Pańskiej Rodzinie! Prośmy: Duchu Swięty Boże, przekonaj tego Zakonnika-Kapłana o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie, jak to obiecał Pan Jezus przed swoim Wniebowstąpieniem. J 16,8. Bo on głosi tutaj mądrość tego świata, która jest głupstwem u Boga i nadużywa …More
Proszę Pana: Dobry jest uczynek uczyniony przez ten film> "grzeszących upominać" także i nas kapłanów, tak trzeba! Niech Bóg błogosławi Pańskiej Rodzinie! Prośmy: Duchu Swięty Boże, przekonaj tego Zakonnika-Kapłana o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie, jak to obiecał Pan Jezus przed swoim Wniebowstąpieniem. J 16,8. Bo on głosi tutaj mądrość tego świata, która jest głupstwem u Boga i nadużywa Imienia Bożego do czczych rzeczy. Wj 20,7!
Posoborowe absurdy
Ojca Szustaka baaardzo chwali "katożerca" pastor Paweł Chojecki. Mówiąc inaczej Szustak to PROTESTANT W HABICIE. Można się przekoać na stronie pastorka Ch(u)ojeckiego
icowałek
Bardzo mądre spostrzeżenia.
Z_Darek
Kto zatrzyma to szaleństwo? Potem się dziwią, że seminaria puste.