csk.news
1.1K

Müller: "Na strane" Františka, ale nikto nemôže ospravedlniť homosexuálne činy

"Nikto na svete" nemôže pochopiť, že František v auguste vymenuje pro-homosexuálneho McElroya zo San Diega za kardinála, povedal kardinál Gerhard Müller pre LifeSiteNews.com (22. júna).

Müller povedal, že je "absolútne na strane" Františka, "ALE to neznamená, že musím ospravedlňovať všetko, čo sa deje", ako napríklad Františkovo povýšenie homosexuálneho aktivistu Jamesa Martina.

Pre kardinála je "absolútne jasné", že nikto nemôže zmeniť doktrínu, podľa ktorej je homosexuálne správanie ťažkým hriechom, rovnako ako všetky formy mimomanželskej sexuality.

Martin to nemôže zmeniť pomocou vytvárania sietí alebo propagandy, hovorí Müller: "To, čo robí, je heréza. Nikto to nemôže ospravedlniť." Vyvracia Martinov argument "pastoračnej starostlivosti", pretože "nikto nie je bližšie" k týmto ľuďom ako Kristus, ktorý neospravedlňuje hriech, ale dáva milosť obrátiť sa od tejto "ohavnosti".

"Čo je zlé, je zlé a čo je správne, je správne," trvá na svojom Müller. Jeho príklad: "Nikto nemôže povedať: "Mám sklon k mnohodetnému manželstvu alebo povedať, že nemilujem len jednu ženu, ale päť."

Bez toho, aby sa ho na to niekto pýtal, Müller hovorí, že nechápe, prečo kardinál Zen "nebol hoden" prijatia u Františka: "Nemôžeme ho obetovať len pre nejaké dohody s týmto diktátorským režimom v Číne."

#newsXeowpakcis