Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks1K

Koronavírus: 8. február bol kritický deň. V Číne zomierajú už aj vysokí štátni funkcionári

Wu-chan 9. februára 2020 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Chinatopix via AP)

Primátor Wu-chanu priznal to, čo sa dlhšie zamlčiavalo, že už pred 23. januárom, kedy mesto hermeticky uzavreli a stráži ho armáda, ho opustilo okolo 5 miliónov ľudí. Ide o katastrofu, lebo podľa expertov bolo medzi nimi niekoľko stotisíc nakazených a tí vírus rozširujú ďalej nielen v Číne, ale aj mimo jej hraníc

Na snímke pracovník v ochrannom odeve kontroluje pacientke lekárske vyšetrenie v hoteli, ktorý slúži na lekársku izoláciu ľudí 3. februára 2020 v čínskom Wu-chane

Inkubačná doba pre vírus je 10 až 15 dní, a preto bol 8. február kritickým dňom pre jeho ďalšie veľmi nebezpečné rozširovanie, ktoré môže nadobudnúť extrémne čísla.

Už 4. februára Čína oficiálne priznala nakazenie koronavírom ďalších 3000 ľudí, ktorí pribudli k prvým nakazeným z polovice januára v počte 200 až 300.

Zahraniční experti sa domnievajú, že v skutočnosti ich bolo minimálne 30 000 Okrem Wu-chanu je ďalších 9 veľkých miest uzavretých a strážených armádou. Pre 36 iných miest platí status: uzatvorene spravované. Medzi nimi je jedno 12 a jedno 8 miliónové mesto.

Koronavírus zasiahol už aj Peking.

Podľa informácií z Honkongu z 5. januára prenikol vírus už aj do prísne strážených štvrtí v Pekingu, kde bývajú štátni úradníci. Postihnutí nákazou sú ošetrovaní vo vysoko špecializovanej štátnej nemocnici „Nemocnica čínsko japonského priateľstva“. Dostávajú špeciálne účinné lieky z USA. Je známe, že medzi mŕtvymi, ktorí sa nakazili koronavírom je aj 5 vysokých štátnych úradníkov. Zomreli medzi 26. a 30. januárom.

Mestské zastupiteľstvo Pekingu oznámilo 3. februára, že v nemocnici Fuxing sa nakazilo koronavírom aj niekoľko ošetrujúcich pracovníkov.

Experti tvrdia, že koronavírus sa stáva nekontrolovateľným, ak sa ním nakazí aj personál nemocníc. Experti sa obávajú, že epidémia prepukne naplno aj v Šanghaji.

V sobotu oznámilo Čínske ministerstvo zdravotníctva oficiálne počet nakazených: 34 546 a počet mŕtvych 722. Medzi obeťami je už aj niekoľko cudzincov.

Neistota vo svete narastá. Čínsky vicepremiér oznámil 7. februára, že v krajine budú zavedené opatrenia, ako keby sa nachádzala vo vojnovom stave. Londýnsky Times obvinil v sobotu Čínu v obsiahlom článku, že zadržiava dôležité informácie a neinformuje o koronavíruse vo všetkom pravdivo.

Podľa periodika je mnoho otvorených otázok, ktoré Čína nezodpovedala, ako napríklad koľko lekárskych a ošetrovateľských pracovníkov sa vírusom nakazilo a tiež nie je známe, koľko mladých ľudí, ktorí nemali nijaké predošle zdravotné problémy na tento vírus zomrelo, podobne ako 34-ročný lekár Li Wen Liang.

Roman Bednár
Libor Halik
Primátor Wu-chanu priznal to, čo sa dlhšie zamlčiavalo, že už pred 23. januárom, kedy mesto hermeticky uzavreli a stráži ho armáda, ho opustilo okolo 5 miliónov ľudí. Ide o katastrofu, lebo podľa expertov bolo medzi nimi niekoľko stotisíc nakazených a tí vírus rozširujú ďalej nielen v Číne, ale aj mimo jej hraníc
Dana22
www.lifenews.sk/content/odhalené-inštit…

ODHALENÉ: Inštitút rodovej rovnosti na MPSVaR dostal 4milióny eur!