Bob
1870

BRK „Bastion” na wyspie Paramushir

05.12.2022 10:10:31

W obliczeniach przybrzeżnego systemu rakietowego "Bastion" Floty Pacyfiku podjęli dyżur bojowy na wyspie Paramushir, która znajduje się na północy archipelagu Wysp Kurylskich.

Poinformował o tym w poniedziałek 5 grudnia 2022 roku Departament Informacji i Komunikacji Masowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej .

„Załogi przybrzeżnego systemu rakietowego Bastion (BRK) Floty Pacyfiku (Floty Pacyfiku) podjęły służbę w północnej części grzbietu Kurylskiego na wyspie Paramuszir. Przybrzeżni rakietnicy Floty Pacyfiku będą czuwać przez całą dobę, aby kontrolować sąsiedni obszar wodny i strefy cieśniny ”- czytamy w publikacji departamentu.

Odtwarzacz wideo


00:00

00:58

W grudniu 2021 r. załogi nadbrzeżnego systemu rakietowego Bastion podjęły dyżur bojowy na wyspie Matua w centralnej części łańcucha kurylskiego.

„Autonomiczny obóz wojskowy został rozmieszczony na Paramuszyrze przez siły jednostek wsparcia logistycznego floty, w którym stworzono wszystkie warunki do całorocznej służby, zakwaterowania, rekreacji i wyżywienia dla personelu” – dodał rosyjski resort wojskowy.

Przybrzeżny system rakietowy Bastion przeznaczony jest do zwalczania okrętów nawodnych różnych klas i typów z formacji desantowych, konwojów, grup uderzeniowych okrętów i lotniskowców, a także pojedynczych okrętów i naziemnych celów radiokontrastowych, w warunkach intensywnego ostrzału ogniowego i elektronicznego środki zaradcze.

Kompleks jest uzbrojony w naddźwiękową, precyzyjną rakietę Onyx, która może razić cele w odległości do 800 kilometrów.

Kompleks Bastion był z powodzeniem wykorzystywany do niszczenia celów naziemnych podczas operacji wojsk rosyjskich w Syrii i na Ukrainie, co dowiodło wszechstronności wykorzystania bojowego przeciwko celom naziemnym i naziemnym.

Źródło: БРК "Бастион" на острове Парамушир
Bob
Kupię papier do drukarki A4 w dobrej cenie od dobrodzieju‼️ 792434657 Morcinka 3/6 Jelenia Góra - Kupię papier do drukarki A4 w dobrej cenie od dobrodzieju‼️ 792434657 Morcinka 3/6 Jelenia Góra