Clicks7.9K
Stylita
24
Padre Pio 1.díl. Taliansky životopisný film o ľudovom svätcovi, uctievanom talianskom kapucínovi pátrovi Piovi (l887-1968), ktorý sa stal známy na celom svete svojou zbožnosťou, pokorou, odvahou a …More
Padre Pio 1.díl.

Taliansky životopisný film o ľudovom svätcovi, uctievanom talianskom kapucínovi pátrovi Piovi (l887-1968), ktorý sa stal známy na celom svete svojou zbožnosťou, pokorou, odvahou a trpezlivosťou. Jeho stigmy ho poznačili na celý, dlhý život. Vo filme je zachytený jeho všedný život v kláštore San Giovanni Rotondo. Tu ho navštevovali tisíce ľudí so svojimi ťažkosťami, hľadali u neho útechu a radu. V príbehu je zachytených veľa dramatických momentov, ktoré odrážajú i naše problémy a jeho výpovede nútia človeka zamyslieť sa a pokúsiť sa pochopiť niečo, čo sa občas nedá acionálne vysvetliť. A také boli aj jeho Kristove rany, ktoré nepochopila ani oficiálna cirkev a zakázala mu kňazskú činnosť. Napriek tomu pokračoval vo svojej práci - nešťastných ľudí liečil, predpovedal im budúcnosť, konal zázraky. Na prahu smrti bol Vatikánom rehabilitovaný, roku 1999 ho Ján Pavol II. pontifikoval a 16. 6. 2002 bol vo Vatikáne Jánom Pavlom II. svätorečený na asi najväčšej slávnosti všetkých čias. (oficiální text distributora)
Renda shares this
7.9K
Super!
Stylita
Dnes slavíme svátek a památku svatého padre Pia. Vzpomeňme na svatého kněze.
gelur shares this
7.9K
Filmy.

Všetko filmy
Zdianna
Mě se ten film líbí. Nemazala bych. Už tady na glorii byl, ale nemohla jsem ho najít, když jsem ho hledala. Jsem si říkala, jestli se tady ty filmy po nějaký době samy nemažou.
Stylita
mám dojem, že už to asi tady bude to samé. To je mi líto, neboť jsem myslel, že to tu po našem-tedy v slovenštině ještě není. Pokud ano, co mám dělat, mám to smazat?
Můžeš mi dát link?
Díky 🙂
MILOSLAV
To je nové filmové zpracování, nebo je to něco co tu už je více jak rok?