Clicks57
ledun

Nierówna walka w Irlandii. Głos obrońców życia został zignorowany

– Głos tych, którzy w majowym referendum głosowali przeciw aborcji, został zignorowany - podkreślili irlandzcy biskupi w przesłaniu opublikowanym na zakończenie sesji plenarnej episkopatu.

Podczas parlamentarnej debaty odrzucono wniosek o zapobieganie aborcji selektywnej ze względu na rasę, płeć lub niepełnosprawność dziecka.

Ponadto propozycja, aby kobietom, które znajdują się w trudnej sytuacji i zastanawiają się nad aborcją, móc dostarczyć użytecznych informacji, co do alternatywnych rozwiązań, nie została rozpatrzona.

– Każdy człowiek ma prawo do życia, które nie pochodzi z konstytucji czy jakiegokolwiek innego prawa stanowionego, ale wpisane jest w każdego człowieka, bogatego i biednego, zdrowego i chorego.

Zarówno życie matki, jak i dziecka powinno być chronione. Każda ustawa, która stanowi inaczej, nie ma podstaw moralnych i powinna zostać odrzucona – czytamy w deklaracji episkopatu.

Biskupi zwrócili również uwagę na sprawę klauzuli sumienia dla wszystkich pracowników służby zdrowia i farmaceutów, którzy nie mogą być zmuszani do brania udziału w aborcji.

Źródło: VATICANNEWS.VA

telewizjarepublika.pl/nierowna-walka-…