mk2017
1221.5K
woj_tek shares this
13
Matricaria
– Dzisiejsza uroczystość ma nam przypominać o tym, abyśmy byli dumni z tego cudu, jakim jest cud Solidarności. Nawzajem powinniśmy sobie przypominać te wydarzenia, te fakty, które podnoszą nas od lat na duchu, których nam zazdroszczą społeczeństwa zachodnie!
Żadne społeczeństwo na świecie nie próbowało nawet skopiować Solidarności. Może niektórzy z podziwem mówili o tym nawet publicznie. Bo to …More
– Dzisiejsza uroczystość ma nam przypominać o tym, abyśmy byli dumni z tego cudu, jakim jest cud Solidarności. Nawzajem powinniśmy sobie przypominać te wydarzenia, te fakty, które podnoszą nas od lat na duchu, których nam zazdroszczą społeczeństwa zachodnie!
Żadne społeczeństwo na świecie nie próbowało nawet skopiować Solidarności. Może niektórzy z podziwem mówili o tym nawet publicznie. Bo to było widocznie przydzielone Polakom jako zadanie!
– Wspominamy wydarzenie, które pokazało jacy możemy być jako naród w jedności. Bardzo się cieszymy, że te nasze łódzkie uroczystości możemy rozpocząć od Mszy świętej ponieważ w tamtych czasach, strajkowi towarzyszyło także czuwanie modlitewne połączone z Mszą świętą sprawowaną przez kapłanów. Co ważne, w tym, czasie także mnóstwo strajkujących spowiadało się. Tę atmosferę chcemy dalej przenosić w nasze pokolenie. To nasze zadanie – podkreślił kapłan.
ekai.pl/bp-lepa-dziekuj…
Matricaria
"W tych bardzo gorących dniach Kościół rzucił na szalę wydarzeń cały swój autorytet.
Dziś, z perspektywy lat, tamte wydarzenia mogą się wydawać zrozumiałe i proste. Wtedy takie nie były. Cud polskiego Sierpnia był w warunkach totalitarnego ustroju czymś nie tylko nieoczekiwanym, ale i niebywałym. Ponieważ niósł ogromne konsekwencje dla kontynentu, można go przyrównywać do rewolucjibolszewickiej, …More
"W tych bardzo gorących dniach Kościół rzucił na szalę wydarzeń cały swój autorytet.
Dziś, z perspektywy lat, tamte wydarzenia mogą się wydawać zrozumiałe i proste. Wtedy takie nie były. Cud polskiego Sierpnia był w warunkach totalitarnego ustroju czymś nie tylko nieoczekiwanym, ale i niebywałym. Ponieważ niósł ogromne konsekwencje dla kontynentu, można go przyrównywać do rewolucjibolszewickiej, która była jednak w roku 1917 dużo bardziej prawdopodobna, a także do Wielkiej Rewolucji Francuskiej, która natrafiła na mniejszy opór niż "Solidarność". Rewolucja solidarnościowa różniła się od obu tym, że w swym zamyśle, przebiegu i skutkach była właściwie bezkrwawa. Nie da się jej zrozumieć i wyjaśnić w oderwaniu od kontekstu historycznego."
info.wiara.pl/doc/154112.Cud-Solidarnosci/2
przeciwherezjom
Póki co, przynajmniej oficjalnie jest kardynałem Kościoła, więc trzeba być posłusznym. Z posłuszeństwa zawsze wyniknie dobro - o to troszczy się sam Bóg. Nawet zakładając najgorsze - że decyzja była w intencji ciosem w Polskę i Kościół. Bóg sobie poradzi i z tym. Nie ma sensu się burzyć - ino modlić
Weronika....S
Bardzo bym chciała, aby Konfederacja wraz z Robertem Bąkiewiczem ustosunkowała się do aktualnego tzn. hymnu narodowego, czyli Mazurka Dąbrowskiego, bowiem jest to pieśń sławiąca agresora Napoleona i masona Dąbrowskiego, co absolutnie nie nawiązuje relacji z hasłem Marszu: ,,miej w opiece naród cały,, oraz z symbolem Różańca. Za czasów Napoleona utworzono Księstwo Warszawskie, które podlegało …More
Bardzo bym chciała, aby Konfederacja wraz z Robertem Bąkiewiczem ustosunkowała się do aktualnego tzn. hymnu narodowego, czyli Mazurka Dąbrowskiego, bowiem jest to pieśń sławiąca agresora Napoleona i masona Dąbrowskiego, co absolutnie nie nawiązuje relacji z hasłem Marszu: ,,miej w opiece naród cały,, oraz z symbolem Różańca. Za czasów Napoleona utworzono Księstwo Warszawskie, które podlegało Francji i płaciło kontrybucję Francuzom. Gdyby Rosja nie pokonała Napoleona, mielibyśmy prawdopodobnie taki katolicyzm jak we Francji. Ale jakoś nikt nie ma ochoty, w tym pan Robert Bąkiewicz, aby podczas tegoż marszu, jak i w poprzednim roku, odśpiewano zamiast tego osławionego hymnu pieśń ,,Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki...,, która to pieśń rzeczywiście ,,współpracowałaby,, z hasłem ,,Miej w opiece naród cały,, a nie kontrastowała jak obecny hymn państwowy.
przeciwherezjom
Dodam, ale nie po to by Cię drażnić, tak wyszło, że św. Jan Paweł II uważał (wypowiedział to na jednej ze swoich pielgrzymek do Ojczyzny), że polskim hymnem państwowym powinna być "Z dawna Polski Tyś Królową". Życzenie polskiego Papieża powinno być rozkazem. Szkoda, że zostało kompletnie zignorowane.
wacula25wp.pl
O bardzo mądra decyzja kardynała gdyż grzechem ciężkim jest zmieszanie wiary z polityką
mk2017
Szukający PRAWDY
DO ks. kard. Kazimierza Nycz - PROŚBA o zmianę swojej decyzji, jest jeszcze czas...

Jak ks. kardynał wie, za swoją decyzję będzie odpowiadał bezpośrednio przed Panem Jezusem Chrystusem po "drugiej stronie", mamy jeszcze czas....

Bez względu co ks. kardynał zrobi Pan Jezus i tak odbuduje Ducha Chrystusowego w CAŁYM NARODZIE POLSKIM! A odpowiedzialność pozostanie!!!

Szczęść Boże!!!
Weronika....S
A czy jesteś pewien, że zaakceptuje symboliczne połączenie różańca i zaciśniętej pięści, przygotowanej jakby do uderzenia. Nie występujmy jednak jako adwokaci Pana Boga, to nie jest wskazane. Dodam, że w MN nie podoba mi się pani Mandrela jako nawrócona buddystka i wegetarianka, bowiem niektóre jej wypowiedzi mają charakter synkretyczny, łączący religie np. ,,i w katolicyzmie i w buddyzmie …More
A czy jesteś pewien, że zaakceptuje symboliczne połączenie różańca i zaciśniętej pięści, przygotowanej jakby do uderzenia. Nie występujmy jednak jako adwokaci Pana Boga, to nie jest wskazane. Dodam, że w MN nie podoba mi się pani Mandrela jako nawrócona buddystka i wegetarianka, bowiem niektóre jej wypowiedzi mają charakter synkretyczny, łączący religie np. ,,i w katolicyzmie i w buddyzmie człowiek jest z nicości,,(prelekcja w CEPowiśle 30.09.2018) co wg. mnie ociera się o herezję.
Szukający PRAWDY
DO "Weronika..S" -
Dzisiaj w Polsce przyszedł czas opowiedzenia się po stronie PRAWDY (Jezusa Chrystusa) lub antyPRAWDY, środka nie ma („obyś był zimny albo gorący”). Musisz sobie zadać pytanie – po czyjej stronie chcesz być....? Powodzenia

Króluj Nam Chryste!
Weronika....S
Zawsze należy się opowiadać po stronie prawdy, co nie jest jednocześnie jednoznaczne z bezwzględnym opowiadaniem się po stronie człowieka takiego czy innego.
przeciwherezjom
@Szukający PRAWDY - Dobrze piszesz, o zimnie i gorącu. Jednak do takiej skrajności w wyborach człowiek dochodzi po długim czasie oczyszczeń. Często też błędnych wyborów czy poglądów. Gdyby tak było i to u najlepszych i najszlachetniejszych, to w praktyce 99% gorliwych działaczy na glorii.tv trzeba by na zbity pysk wyrzucić za błędne częściowo bardziej lub mniej poglądy. Być może mnie też, nie …More
@Szukający PRAWDY - Dobrze piszesz, o zimnie i gorącu. Jednak do takiej skrajności w wyborach człowiek dochodzi po długim czasie oczyszczeń. Często też błędnych wyborów czy poglądów. Gdyby tak było i to u najlepszych i najszlachetniejszych, to w praktyce 99% gorliwych działaczy na glorii.tv trzeba by na zbity pysk wyrzucić za błędne częściowo bardziej lub mniej poglądy. Być może mnie też, nie ukrywam, że zdarza mi się gafa, pobłądzenie. Takie wymagania możesz stawiać prawdziwym wielkim świętym i to u schyłku ich życia.
Weronika....S
Zastanawiam się jednakże czego bardziej pragnie pan Robert Bąkiewicz, budować czy tworzyć podziały. A może jedno i drugie, co jest niemożliwością. A dowodem tego jest plakat Marszu Niepodległości, będący połączeniem pięści i różańca.
mk2017
Uważam, że jesteś bardzo niesprawiedliwa dla tego człowieka, a wymowy plakatu nie rozumiesz.
Weronika....S
Wymowa plakatu nie jest jednoznaczna, jest symboliczna, więc można ją interpretować na zasadzie ,,co poeta miał na myśli,,. Dla mnie jest tak jak napisałam, kontrast dwóch postaw wykluczających się.
baranek
Zabronił, bo tu chodzi o Polin, a nie o niepodległą Polskę. A co, jakby modlitwy Mszy przyniosły skutek? Tysiace rozdanych polskich paszportów nadaremno...
Doktor wiee
Brakuje kardynałowi cotygodniowych spotkań przy kawie z panem Bredzisławem Komoruskim oj brakuje
Henri_Kumans
Ciekawe, czy kardynał może zakazać odprawiania mszy świętej? Na jakiej podstawie? Trzeba było powiedzieć, że to nabożeństwo do Pachamamy. Sam by przyszedł.
Kunegunda
Sługus masoński i tyle na temat tego celebryty
Mirek Witkowski
Maski opadają w kościele i coraz lepiej widać kto kim jest - Nikt nie może dwom panom służyć
justuss
judasz
bielas
Bogu dziękować za kapłanów bractwa św Piusa X