Marieta Ria
1446

Najvyšší súd vo Francúzsku rozhoduje: Môžu veriaci na webe informovať o morálnom učení katolíckej Cirkvi?

28. novembra 2022

Môže alebo nemôže kresťan katolík písať na internete o učení svojej Cirkvi? Snahy o eliminovanie nášho učenia (nielen) v online priestore sledujeme na celom svete. Vo Francúzsku sa to už dostalo pred Najvyšší súd.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Predstavte si, že ste tradičný katolík, žijete niekde v Európe, kde už dávno katolícku vieru a tradíciu prevalcovali v mene kultúrneho obohatenia iné náboženstvá, napríklad vo Francúzsku, a aj napriek všetkému sa snažíte svoju vieru obhajovať. Robíte tak na internete, na vlastnej webovej stránke, venujete sa napríklad aj témam, na ktoré má vaše náboženstvo jasný názor a – máte vážny problém.

Raz ste totiž napísali článok s názvom „Cirkev živého Boha, pilier a opora pravdy“ a spomenuli ste v ňom, že je ťažký hriech, ak sa vytvárajú zväzky podobné manželstvu medzi osobami rovnakého pohlavia. Presne tak, ako o tom hovorí katolícka morálka.

Tento váš článok si prečítajú nejaké miestne LGBT organizácie, vyhlásia, že sa po jeho prečítaní cítia diskriminovaní – a dajú vás na súd. Až súd teda musel rozhodovať o tom, či majú členovia katolíckej Cirkvi právo na svojom webe prezentovať morálne učenie katolíckej Cirkvi. Súd napokon rozhodol, že toto právo majú a jasne uviedol, že na tom nie je nič diskriminačné.

Toto však LGBT hnutie nemienilo akceptovať a tak sa odvolali. Odvolací súd potvrdil rozhodnutie prvého súdu. Po rozhodnutí v polovici novembra, Jean-Pierre Maugendre, predseda organizácie tradičných katolíkov Renaissance Catholique, povedal, ako ho teší, že vo Francúzsku zatiaľ katolícka Cirkev stále môže slobodne hovoriť o svojom učení v oblasti morálky. LGBT hnutie sa však opäť odvolalo, tentoraz na Najvyšší súd.

Niečo podobné zo strany LGBT loby sa v pravidelných intervaloch deje aj na Slovensku. Dávame vám do pozornosti články o christianofóbii, ktoré na našom webe publikujeme a monitorujeme v nich všetky absurdné snahy o potlačenie učenia katolíckej Cirkvi a umlčania všetkých, ktorí sa neboja pri tejto téme ozvať na jej obranu.

Rovnako vám dávame do pozornosti aj knihu z nášho e-shopu, ktorá sa téme venuje komplexnejšie a recenziu k nej napísal doc. RNDr. Vladimír Palko, CSc., bývalý minister vnútra SR:

Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu Obraňujme Vyšší zákon, ktorú napísal kolektív autorov spolupracujúcich s Americkou spoločnosťou na obranu tradície, rodiny a vlastníctva. Knihu vydalo Vydavateľstvo Slovakia Christiana.“

Objednať si ju môžete na tomto odkaze: Ak chcete vedieť, čo je LGBT hnutie, alebo v obrane vyššieho zákona – Nadácia Slovakia Christiana

MM

Zdroje:

Echec au lobby LGBT. Renaissance catholique relaxé en appel - Renaissance Catholique
Christianofóbia na Slovensku: Leto bolo plné útokov na kresťanov a výsmechu Cirkvi - Christianitas
Christianofóbia na Slovensku – útoky pribúdajú! - Christianitas
Christianofóbia na Slovensku: Pozrite sa, čo u nás musia kresťania znášať - Christianitas
... ... PROKOP
Když jde o upadlé mravy křesťanů, tedy by se měl každý křesťan dřív než začne někoho kritizovat, konat pokání sám u sebe a bičovat se za své hříchy a za hříchy ostatních nekajícných křesťanů.