Clicks39
szuirad1
1

Św. Aleksander Sauli 11 października.

Aleksander Sauli urodził się w szlacheckiej rodzinie zamieszkałej w Mediolanie. Należy do grona tych świętych, którzy już w dzieciństwie odpowiedzieli na Boskie wezwanie do doskonałości. Jako dziecko złożył na ręce Matki Bożej prywatny i dobrowolny ślub czystości, a już w wieku siedemnastu lat wstąpił do zakonu barnabitów, niedawno zatwierdzonego przez Stolicę Świętą, a założonego przez św. Antoniego Marię Zaccarię.

Młodego nowicjusza przy pierwszej okazji postawiono przed próbą jego zdolności i zaradności. Miał on nieść podczas procesji ciężki krzyż, a następnie wygłosić przemowę do zgromadzonych. Jego mowa zrobiła zaskakujące wrażenie – nie stała się jednak powodem do nadmiernej dumy młodzieńca, który przez całe życie pozostawał przede wszystkim skromnym pracownikiem w winnicy Pańskiej, a jeżeli przyjmował jakieś wyższe stanowiska, to raczej przez posłuszeństwo niż z własnej woli.

Studia filozoficzne i teologiczne odbył w Pawii. Zgłębiał namiętnie prace scholastyków – Doktora Anielskiego Tomasza z Akwinu i Bonawentury z Bagnoregio, zwanego Doktorem Serafickim. Święcenia kapłańskie... pch24.pl/sw-aleksander-sauli/
szuirad1
Św Bruno I Wielki z Kolonii, biskup 11 października brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-11c.php3