olo13jcb
216.3K

Ks. Stopka o oświadczeniu ws. ks. Natanka

Musi chyba być gorzej, niż się wydaje, skoro Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydaje specjalne oświadczenie w sprawie ks. Natanka i jego zwolenników. Skoro przestrzega, używa słowa „niestety” i zwraca uwagę, że „że Msze św. sprawowane przez suspendowanego kapłana są niegodziwe i świętokradzkie, a udzielane rozgrzeszenia – nieważne”.

Ks. Artur Stopka

Mało tego. Informuje, że „Osoby współpracujące z suspendowanym ks. Piotrem Natankiem przyczyniają się do rozłamu wspólnoty wierzących”, a „Współdziałając w niszczeniu jedności Kościoła, popełniają grzech”… Grzech, z którego mogą być rozgrzeszeni pod warunkiem „odstąpienia od wspierania rozłamu w Kościele i gotowości naprawienia wyrządzonego zła”.

Chętnie bym się dowiedział z wiarygodnych źródeł, ilu „zwolenników” ma suspendowany doktor habilitowany jednej z katolickich uczelni. Z równą chęcią dowiedziałbym się, dlaczego właśnie przed nim tak drżą polscy biskupi katoliccy. Drżą zresztą nie od dziś. Już w czasie wakacji ze zdumieniem wykryłem, że w niejednym biskupie posługujący się sprawnie internetem mieszkaniec małopolskiej (w sensie województwa) pustelni, budzi szczery lęk. Nie chce mi się zgłębiać przesłania, które głosi suspendowany duchowny, ale być może będę musiał, aby dowiedzieć się, co tak atrakcyjnego dla powierzonych sobie duszyczek widzą w nim nasi hierarchowie, że wydają dość alarmistyczne w tonie enuncjacje.

Jeden wielce zacny zakonnik i doktor teologii komentując na Facebooku link do episkopalnego oświadczenia napisał: „a teraz poproszę jeszcze o listę diecezji i parafii, które do niedawna zapraszały ks. dr hab. Piotra Natanka i zezwalały na jego kaznodziejskie występy… Zapraszam też do ujawnienia zwolenników intronizacji, różańcowej krucjaty w obronie ojczyzny, Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi oraz innych sekt funkcjonujących z placet swoich proboszczów… Natanek to tylko czubek góry lodowej”.

Brzmi to jeszcze bardziej przerażająco niż oświadczenie Rady Stałej, z którego dla mnie przebija przede wszystkim pełna obawy bezradność. No bo na dziś sprawa wygląda tak, że nie tylko Rada Stała, ale cały episkopat nie jest w stanie nic wobec takich zjawisk, jak pustelnia w pobliżu słowackiej granicy i zwolennicy jej założyciela, zrobić (w wymiarze doczesnym). Tak naprawdę może albo udawać, że nie dostrzega, albo wydawać oświadczenia, z dużym prawdopodobieństwem oczekując, że zostaną przez najbardziej zainteresowanych w najlepszym razie zlekceważone, jeśli nie publicznie obśmiane i wyszydzone.

No bo przecież trudno się spodziewać, że jakiś proboszcz zostanie odwołany za to, że pomógł swoim parafianom wynająć busa na wyprawę w okolice takiego czy innego Beskidu…

www.fronda.pl/…/ks._stopka_o_os…
mroku2008
CHRYSTUS NASZYM KRÓLEM
polecam książkę 'Szatan istnieje naprawde' P. Bonifacius Gunther
My chcemy Boga my poddani, On Naszym Królem On Nasz Pan ...
More
CHRYSTUS NASZYM KRÓLEM
polecam książkę 'Szatan istnieje naprawde' P. Bonifacius Gunther

My chcemy Boga my poddani, On Naszym Królem On Nasz Pan ...
jerzy1
Prawda z reguły jest bolesna i nie wygodna ,szatan kiedy pozostaje w ukryciu jest cichy spokojny ale kiedy zostaje zdemaskowany zaczyna ryczeć jak ktoś nie wierzy polecam film Powrót egzorcystów.
Stenia
Za Biblią Tysiąclecia:
Pan jest moim pasterzem,
nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
Stół dla mnie zastawiasz wobec …More
Za Biblią Tysiąclecia:

Pan jest moim pasterzem,
nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity.
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.
abi
DLA KAKRZYSIA...:)
Już myślałem,że Ciebie wielkiego zobaczę,a Tyś mi mignął w polu jak najprostszy mak/ks.J.Twardowski/
kakrzys
Rzut kamieniem za górką od Grzechyni jest usytuowany Ośrodek Ruchu Odnowy w Duchu Świętym w Stryszawie-Siwcówce. Jakoś o tego typu metach epejskopat milczy. Byłem tam z żoną przed kilkunastu laty jeden jedyny raz, ale Boga nie znalazłem. Nie wytrzymaliśmy końca spotkania.
huzar
Ta cała sprawa uwidacznia, że stoimy w przededniu jakiejś większej walki wytoczonej w jedność Kościoła w Polsce. Ciekawe, że Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski wzbudza takie emocje w środowisku, wydawałoby się jak najbliżej Boga. A powiedzenie, że są osoby duchowne należące do masonerii wywołała, zamiast np. politowania, tak wielki atak nienawiści. Do tej pory mówiono, że różnorodność …More
Ta cała sprawa uwidacznia, że stoimy w przededniu jakiejś większej walki wytoczonej w jedność Kościoła w Polsce. Ciekawe, że Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski wzbudza takie emocje w środowisku, wydawałoby się jak najbliżej Boga. A powiedzenie, że są osoby duchowne należące do masonerii wywołała, zamiast np. politowania, tak wielki atak nienawiści. Do tej pory mówiono, że różnorodność wpływa pozytywnie na rozwój chrześcijanstwa, że należy wręcz wspierać wszelkie ruchy wewnątrz Kościoła aby Duch Święty mógł otwierać serca ludzi różnych zapatrywań pod nazwą ekumenizmu.
podochrona
Nasz ks.Piotr rzuca im klody pod nogi.Nic dziwnego, ze tak zaciekle gryza.Gdyby nie nasz ks.Natanek juz przeprowadziliby zaplanowane zniszczenie Kosciola sw. do konca.Ukoronujemy Pana Jezusa bez waszej pomocy.
tahamata
opinia ks. Isakowicza-Zaleskiego o oświadczeniu KEP-u znajduje się tutaj: Ks. Isakowicz-Zaleski: Episkopat dolewa oliwy do ognia
StefanekII
Myschonko -ja ciebie traktuje jako osobę ciągle szukająca Boga ! jedno co misie niepodoba -to że wprowadzasz okropny zamet -na fora dyskusyjne -ale one nic duchowo nie ubogacaja -tylko sieja zamęt ! ale to z pewnością dlatego ze zestarzałaś sie w swojej nieprawości i nie możesz sie pogodzić z rzeczywistością !
StefanekII
Horyzonty księży idących droga prawdy -błyskawicznie sie poszerza ! -to pocieszające! PRAWDA WAS WYZWOIL!
Poolak
Pamiętajmy również co powiedział znany i ceniony kapłan ks.prof.Czesław Bartnik, cyt. fragm.
”Niektórzy biskupi i niektóre instytucje katolickie korzystają na potęgę z pieniędzy masońskich.
Większość stanowisk i godności kościelnych dla duchownych jest za pieniądze :z góry albo z dołu.
Najwyższe z nich są niemal zarezerwowane tylko dla związanych z Narodem Wybranym.”More
Pamiętajmy również co powiedział znany i ceniony kapłan ks.prof.Czesław Bartnik, cyt. fragm.

”Niektórzy biskupi i niektóre instytucje katolickie korzystają na potęgę z pieniędzy masońskich.
Większość stanowisk i godności kościelnych dla duchownych jest za pieniądze :z góry albo z dołu.
Najwyższe z nich są niemal zarezerwowane tylko dla związanych z Narodem Wybranym.”
myschonok
A, ja juz sie przyzwyczailam.
Slysze tu z piec razy dziennie, ze jestem heretykiem, bezboznikiem i tak dalej.
Ciekawe czy ksiadz Stopka przylaczy sie do waszego chorku ?
StefanekII
Myschonko -powinnaś wychodzić z zachwytu ! ty mimo ze przezyłaś byc moze troche latek -a Boga ciagle nie odnalazłaś ! nie dlatego zebym ci miał uragać -ale osoby ,które chodzą z klapkami na oczach tak traktuje .
myschonok
Powtorz to zibi jeszcze z 55 razy- a moze poskutkuje 👌
Radek33
Zibi to ich nie przekona,twierdzą że jehowi też nawracają,ciekawe jak świadek jehowy nawróciłby katolickiego księdza,który błądzi 🤦
zibi 1
Skoro dzięki Ks. Natankowi,jego kazań,doznałem całkowitego nawrócenia,codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłośierdzia,tajemnice szczęścia,odmawiam różaniec,jeżdzę na piesze nocne pielgrzymki do Wykrotu czerpię radość i siłę do życia z modlitwy,to powiedzcie mi ludzie jak się mają te bzdury,które wypisuje Episkopat,tłuści biskupi,którzy razem wzięci nie dorównają Ks.prof. Piotrowi Natankowi.Niech …More
Skoro dzięki Ks. Natankowi,jego kazań,doznałem całkowitego nawrócenia,codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłośierdzia,tajemnice szczęścia,odmawiam różaniec,jeżdzę na piesze nocne pielgrzymki do Wykrotu czerpię radość i siłę do życia z modlitwy,to powiedzcie mi ludzie jak się mają te bzdury,które wypisuje Episkopat,tłuści biskupi,którzy razem wzięci nie dorównają Ks.prof. Piotrowi Natankowi.Niech nam żyje i przeprowadzi nas przez czas ostrzeżenia..błogosław Mu Jezu Królu.
zibi 1
zibi 1 — 2012-01-17 19:11:31: Skoro dzięki Ks. Natankowi,jego kazań,doznałem całkowitego nawrócenia,codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłośierdzia,tajemnice szczęścia,odmawiam różaniec,jeżdzę na piesze nocne pielgrzymki do Wykrotu czerpię radość i siłę do życia z modlitwy,to powiedzcie mi ludzie jak się mają te bzdury,które wypisuje Episkopat,tłuści biskupi,którzy razem wzięci nie dorównają …More
zibi 1 — 2012-01-17 19:11:31: Skoro dzięki Ks. Natankowi,jego kazań,doznałem całkowitego nawrócenia,codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłośierdzia,tajemnice szczęścia,odmawiam różaniec,jeżdzę na piesze nocne pielgrzymki do Wykrotu czerpię radość i siłę do życia z modlitwy,to powiedzcie mi ludzie jak się mają te bzdury,które wypisuje Episkopat,tłuści biskupi,którzy razem wzięci nie dorównają Ks.prof. Piotrowi Natankowi.Niech nam żyje i przeprowadzi nas przez czas ostrzeżenia..błogosław Mu Jezu Królu.
One more comment from zibi 1
zibi 1
Skoro dzięki Ks. Natankowi,jego kazań,doznałem całkowitego nawrócenia,codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłośierdzia,tajemnice szczęścia,odmawiam różaniec,jeżdzę na piesze nocne pielgrzymki do Wykrotu czerpię radość i siłę do życia z modlitwy,to powiedzcie mi ludzie jak się mają te bzdury,które wypisuje Episkopat,tłuści biskupi,którzy razem wzięci nie dorównają Ks.prof. Piotrowi Natankowi.Niech …More
Skoro dzięki Ks. Natankowi,jego kazań,doznałem całkowitego nawrócenia,codziennie odmawiam koronkę do Bożego Miłośierdzia,tajemnice szczęścia,odmawiam różaniec,jeżdzę na piesze nocne pielgrzymki do Wykrotu czerpię radość i siłę do życia z modlitwy,to powiedzcie mi ludzie jak się mają te bzdury,które wypisuje Episkopat,tłuści biskupi,którzy razem wzięci nie dorównają Ks.prof. Piotrowi Natankowi.Niech nam żyje i przeprowadzi nas przez czas ostrzeżenia..błogosław Mu Jezu Królu...
w64u14
Powinni kaplani posłuchać nauczań ks. Natanka by wiedzieć, jak mowić o Bogu by ludzie się nawracali, a nie odchodzili od Kościoła.
StefanekII
Jeden z niewielu -co nie ucieka przed realiami życia i PRAWDĄ !