pl.news
11.4K

Ofiara dżihadystów nadużyć seksualnych: jezuita-męczennik NIE zostanie świętym

Beatyfikacja zsekularyzowanego holenderskiego jezuity Fransa van der Lugta, który został zamordowany przez sponsorowanych przez Zachód dżihadystów w Syrii w 2014 roku, nie wchodzi w rachubę.

Powód: nie spalił wystarczająco dużo kadzidła na ołtarzu oszustwa nadużyć. Jak to ujął CruxNow.com (22 stycznia): "około 2009 lub 2010 roku, Van der Lugt jest oskarżony o trywializujące wypowiedzi na temat nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim."

Zapytany przez Europejczyków odwiedzających jezuitów w Homs w Syrii, [gdzie żył w ciągłym śmiertelnym niebezpieczeństwie] powiedział, że jego zdaniem uwaga poświęcona nadużyciom w Kościele jest przesadzona. Krytycznie zakwestionował również wpływ, jaki nadużycia miały na ofiary, a także ich wiarygodność – chociaż bez pytań nie można odróżnić prawdziwych ofiar od udawanych.

Van der Lugt, który przebywał na Bliskim Wschodzie od 1964 roku, nigdy nie poparł zachodniej propagandy skierowanej przeciwko świeckiemu rządowi prezydenta Al-Assada. Został zastrzelony w Homs 7 kwietnia 2014 r., kiedy dżihadyści kontrolowali miasto.

#newsXaofzpjoqv
CÓRKA MARYI