Ukraińcy, wracajcie do siebie, już czas!

Czytelnicy polskiej publikacji wPolityce zareagowali na skandal związany z uwagami ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka na temat nazistowskiego kolaboranta Stepana Bandery.
Jednocześnie – jak mówił – Bandera nie miał żadnych związków z hitlerowskimi Niemcami, a masowe mordowanie przez ukraińskich nacjonalistów spokojnych Polaków na Wołyniu i w Galicji w czasie II wojny światowej tłumaczy się tym, że „było wiele mordów i okrucieństw” także po drugiej stronie.

POLECAMY: Melnyk broni bandery i Polaków oskarża o dokonywanie zbrodni na narodzie ukraińskim

Publikacja WPolityce na ten temat wywołała aktywną reakcję czytelników w komentarzach.
„Może jego bracia z Ukrainy powinni pójść za (graniczną rzekę – red.) Odrę. Niech Niemcy wezmą je dla siebie – zaproponował inżynier.

„Ukraińcy, wracajcie do siebie, już czas! Słudzy Ukraińcy w „polskim” rządzie, czas by was usunięto z Polski” – napisała Agata.


„Mam proste pytanie: skoro pan mówi, że to jest indywidualne stanowisko, to czy ten ambasador Bandera został już zwolniony przez Kijów? Jeśli nie (a nie słyszałem o tym, by został zwolniony), to państwo ukraińskie go popiera” – zaznaczył Tubylczy.

„To nie jest indywidualne stanowisko Melnyka, ale świadomość ukraińskich polityków i dużej części społeczeństwa. Gloryfikacja Bandery to oficjalna ideologia Ukrainy, pomniki banderowców nadal stoją – zauważył Pio.

„Nie pozwólcie temu poszukiwaczowi przygód udawać głupszego niż jest w rzeczywistości. Dyplomata tej rangi (ambasador) nie wyraża własnych poglądów w oficjalnych wystąpieniach. Powinien zostać natychmiast zdymisjonowany, jeśli ukraińskie MSZ nie zgadza się z jego wypowiedzią. Żadne inne stanowisko nie jest możliwe – dodał Chłopak z Woli.

Polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał później o zachowaniu Melnyka ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmitrijem Kulebą. Po rozmowie polski minister powiedział, że w Warszawie i w Kijowie „oceniono jego (Melnyka – red.) wypowiedź jako jego osobistą opinię zawierającą wiele kłamstw historycznych”. Melnyk wielokrotnie odwiedzał grób Bandery w Monachium, inne miejsca w Niemczech związane z jego osobą, demonstracyjnie utrzymywał kontakty z jego krewnymi.

Polacy oburzeni po słowach Melnyka o Banderze

asia7
Melnyk - czy to nie z tych Melnyków, co katowali Polaków na Wołyniu?
olek19801
Właśnie niektórzy proponują, aby sprawdzić jego historię rodową.
Andreios
A dlaczego rząd nie reaguje.Proste.Bo Polska nie jest wolnym i suwerennym Krajem.Jesteśmy kundlami i mięsem armatnim dla USA i sługami Ukrainy.Mamy rząd antypolski,antynarodowy i anty patriotyczny.W zamian tego mamy rząd prożydowski i proukraiński.
Andre Ob
Zgadzam się w 200% z tobą
Andreios
Już raz to pisałem.Każdy z tych dziadków powinnien być postawiony przed Trybunał Międzynarodowy.Przesłuchany w kwestii ludobójstwa Polaków,Zydów,Węgrów,Rosjan i Ukraińców.W razie udowodnionej winy skazany i do odsiadki.Oni powinni być tak samo ścigani jak naziści.Ale ko to ma zrobić ??? Ten polski "Nierząd" ???
Juan Ramirez
Naczelnik nigdy na to nie pozwoli. Zrujnuje Polaków aby sypać pieniążki swoim rodakom. Az się spełni mokry jego sen o wielkiej Krainie na gruzach Polski.
Kwal .
Panie olku198101 ! Polaków nikt nie będzie pytał ? A Polactwo zgodzi się bez pytania...
olek19801
Polactwo-żółdactwo tak, zgodzi się na wszystko.
Jestem Polakiem i nigdy się nie pogodzę z takim zamiarem.
Gdy Polskę rozbierali zaborcy, też się Polaków nie pytano. Polacy zachowali polskość i wiarę katolicką. Jeśli teraz zostanie nas garstka, z Bogiem przetrwamy.More
Polactwo-żółdactwo tak, zgodzi się na wszystko.

Jestem Polakiem i nigdy się nie pogodzę z takim zamiarem.

Gdy Polskę rozbierali zaborcy, też się Polaków nie pytano. Polacy zachowali polskość i wiarę katolicką. Jeśli teraz zostanie nas garstka, z Bogiem przetrwamy.
olek19801
Polacy nie chcą żadnej unii z Ukrainą! Polacy nie chcą dwunarodowego państwa! Polska dla Polaków!