Clicks1.3K
Peter(skala)
15

Očakávajte Lockdown ako v Izraeli, premiér sa vyhráža

Bratislava 11. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann) AKTUALIZOVANÉ

hlavnespravy.sk/…nia-inak-bude-lockdown/2315590

Slovensko sa v prípade aktuálnej situácie s pandémiou nového koronavírusu snaží podľa premiéra zatiahnuť poslednú záchrannú brzdu

Na snímke Igor Matovič, v popredí Robert Mistrík

Ak nezafunguje, Slovensko čaká lockdown ako v Izraeli. Po rokovaní ústredného krízového štábu to vyhlásil premiér Igor Matovič (OĽANO) s tým, že Slovensko a jeho obyvatelia majú poslednú možnosť na to, aby boli opatrní a dodržiavali protiepidemické opatrenia.

Predseda vlády chce so zástupcami Konferencie biskupov Slovenska (KBS) prediskutovať obdobie Dušičiek.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) upozornil, že ak časť ľudí, ktorá doteraz opatrenia nerešpektovala, nezmení svoje správanie, tak ani aktuálne sprísnenie opatrení nemusí byť dostatočné.

„Ak sa 35 percent populácie rozhodne, že to bude ignorovať, čaká nás kompletný lockdown,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva. Reprodukčné číslo je podľa Krajčího na úrovni 1,43, v lete bolo 1,15. Minister chce, aby sa Slovensko priblížilo k letným hodnotám.

Opatrenia, ktoré sa majú na Slovensku v najbližších dňoch sprísniť, budú podľa premiéra platiť, kým sa sedemdňový kĺzavý medián nezníži pod 500.

„Máme to v našich rukách. Skúsme urobiť všetko pre to, aby to bolo čím skôr,“ vyhlásil.

Matovič avizuje, že sa plánuje stretnúť aj so zástupcami KBS, aby s nimi prediskutoval obdobie Dušičiek.

Môj cieľ je, aby sme to odložili do času, keď bude priaznivejšia pandemická situácia a cestovanie nebude spôsobovať potenciálne riziko,“ povedal predseda vlády.

Ľudí vyzval, aby v týchto dňoch a týždňoch boli opatrní pri stretávaniach sa a neohrozovali starších, chorých či inú rizikovú skupinu obyvateľov. Dôrazne odporúča necestovať:

„Mohlo by to spôsobiť, že nabudúce nebudeme navštevovať jeden hrob, ale viacero. Ľudí vyzval na zodpovednosť, inak podľa neho môžu všetky opatrenia „zahodiť do koša“.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) taktiež uviedol, že na Slovensku je potrebné celoplošne obmedziť stretávanie sa. Lokálny lockdown Oravy či Bardejova v súčasnej situácii už podľa Krajniaka nepomôže. Aktuálne už nie sú ani takzvané regionálne COVID-19 semafory:

„O päť minút 12 sa snažíme dostať situáciu pod kontrolu. Choroba diktuje nám. Musíme začať my diktovať chorobe,“ skonštatoval.

Cieľom je podľa neho to, aby sa krivka pozitívne testovaných na COVID-19 začala na Slovensku splošťovať.

To, že regionálny lockdown aktuálne nie je v hre, potvrdil aj minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), poukázal pritom na aktuálne čísla nakazených i šírenie nového koronavírusu na Slovensku. Minister vnútra avizuje posilnenie kontrol zo strany polície i to, že policajti už nebudú len upozorňovať, ale aj rozdávať pokuty či prípad posunú na správne konanie.
dyk
...
badatel.net/…-vzorkami-noveho-koronavirusu/
...
Vyzerá to byť dosť jasné, ak je toto pravda.
Peter(skala)
to je HOAX
Roberto 55
S coronavirusom zije ludstvo od cias , ked prisla na svet smrt-teda boli vyhnani z raja, kde bol Adam s Evou nesmrtelni.
Corona virus nie je automaticky totozny s covidkom 19, normalny ludia to uz davno vedia, kedze pouzivaju rozum. Pre na smrt vystraseneho, ktory to "vzal do vlastnych ruk" a jeho poslusnu suitu je tzv. pozitivny test corony automaticky totozny s covidkom 19. Aj samotny nositel …More
S coronavirusom zije ludstvo od cias , ked prisla na svet smrt-teda boli vyhnani z raja, kde bol Adam s Evou nesmrtelni.
Corona virus nie je automaticky totozny s covidkom 19, normalny ludia to uz davno vedia, kedze pouzivaju rozum. Pre na smrt vystraseneho, ktory to "vzal do vlastnych ruk" a jeho poslusnu suitu je tzv. pozitivny test corony automaticky totozny s covidkom 19. Aj samotny nositel Nobelovky, ktory prisiel s PCR povedal, ze sa ma pouzivat iba na vedecke experimenty a nie na testovanie... Pre veduce sily Slovenska, je to vsetko iba konspiracia a najma nekompetentny premier to nie je schopny pochopit. Vedci uz davno vedia, ze jeden z dvoch tzv. pozitivov moze byt fake pozitiv, vedci dodnes nedefinovali tzv. covid 19 (okrem poslusnych otrokov NWO). Napr. v Juznej Afrike sa im uplne podarilo potlacit sezonnu chripku, ktoru sposobuje tiez corona virus a zaznamenali iba jeden pripad, vsetko ostatne bol covidko19 a bolo to v zimnom obdobi.
Aj na Slovensku zacina tzv. chripkove obdobie a preto ten narast corony, co vsak nie je covid19, ale obycajna chripka. Mimochodom aj covidko19 ma iba parametre obycajnej chripky s velmi nizkou umrtnostou.
Armada a policia by mala jednoducho ignorovat (igorovat) nariadenia Igorka, ktory nema schopnosti riadit ani nejaku dedinku, nieto stat.
Masky-handricky-ksichtove plienky su uplne neucinne voci virusom a preto odporucam: "Ludia zobudte sa! 17.10. 2020 pridite v 100 tisicoch a zbavte sa Igora a zacnite zit normalne!
PS: Este som nemal masku na tvari a dobrovolne si ju nikdy nedam!
Moderné slovensko
Začínajúca totalita...
Ondrej Ukazovak
Tento národ už zachráni iba Všemohúci Boh. To čo na ňom páchajú roky všetky vlády je do neba volajúce. Tisíc rokov v tzv. Uhorsku z nás urobilo národ bírešov, ktorí sa bijú medzi sebou a nevšímajú si vôbec, že za všetkým zlým čo ich postihlo stojí vrchnosť. Neslovenská vrchnosť vždy podporovala a huckala proti sebe podddaných, aby si nevšímali a nemali čas na to vidieť, ako ich ich vrchnosť …More
Tento národ už zachráni iba Všemohúci Boh. To čo na ňom páchajú roky všetky vlády je do neba volajúce. Tisíc rokov v tzv. Uhorsku z nás urobilo národ bírešov, ktorí sa bijú medzi sebou a nevšímajú si vôbec, že za všetkým zlým čo ich postihlo stojí vrchnosť. Neslovenská vrchnosť vždy podporovala a huckala proti sebe podddaných, aby si nevšímali a nemali čas na to vidieť, ako ich ich vrchnosť zotročuje. Za tisíc rokov to v nás zanechalo genetické stopy. Keby sme boli hrdým národom so spriamenou chrbticou, tak nedovolíme vôbec takýmto vládam vzniknúť. Aj keby sa podarilo slobodomurárom dosadiť takúto vládu, tak by ju ľudia po takýchto excesoch defenestrovali. Členovia takejto vlády by sa báli chodiť po uliciach a chodili by po kanáloch. Žiaľ Slovák je chudáčik nesvojprávny a môže mu vládnuť hocikto. Slobodomúrári si z nás urobili takú srandu, že nám osadili za premiéra diagnostikovaného shizofrenika, ktorý v tandeme s usvedčeným mafiánom a metrosexuálom za pomoci drogového dílera nám nasadzujú putá a posielajú políciu. Ak to náhodou nevyjde a ľudia sa spamätajú a zmätú túto lúzu, tak majú pripravený jemnejší plán, ale také isté otroctvo v náručí človeka s talianskym menom a správnou sexuálnou orientáciou. Nech dobrotivý Boh na príhovor našej Nebeskej Patrónky, Sedembolestnej Panny Márie ochraňuje tento zdevastovaný národ!
tovika
Rozumím Vašim pocitům, ačkoli jsem čehůnka, domnívám se však, že je poněkud zbytečné se takto sebedehonestovat a nivní v tom, že, při větší hrdosti, byste to mohli nějak změnit. Světové zednářstvo totiž ovládá celý svět, nejenom Slovensko...!
Coburg
Nie, Slovensko zatiaľ neovládajú, ale robia všetko preto, aby sa tak stalo.
dalila
Coburg, možno. Ale majú na stoličkách dosadenych im vhodných. Takže boj je ukrutny. Modlime sa neustále
johanika
Človek sa už nestačí čudovať, čo sa deje u nás i vo svete, akoby zlo na plnej čiare vyhrávalo. Krajiny strácajú svoju samostanosť, svojbytnosť. Slovensko vie najlepšie, kto má byť prezidentom v Bielorusku, Venezuele, Rakúsku..., iné krajiny zase lepšie vedia ako my, ktorý politik je pre nás najlepší a potom sme len prekvapení, čo sa deje. Všetci zasahujú do cudzích vecí, manipulujú, klamú, …More
Človek sa už nestačí čudovať, čo sa deje u nás i vo svete, akoby zlo na plnej čiare vyhrávalo. Krajiny strácajú svoju samostanosť, svojbytnosť. Slovensko vie najlepšie, kto má byť prezidentom v Bielorusku, Venezuele, Rakúsku..., iné krajiny zase lepšie vedia ako my, ktorý politik je pre nás najlepší a potom sme len prekvapení, čo sa deje. Všetci zasahujú do cudzích vecí, manipulujú, klamú, bojujú. Morálka, Božie prikázania sú "už zastaralé", každý má plné ústa rečí o svedomí, kresťanstve, jeho princípy však v živote spoločnosti chýbajú. Prázdne reči, samý chaos. Človek musí vynaložiť veľa úsilia pri hľadaní obyčajnej pravdy.
Bez Božej pomoci a ochrany Matky Božej to nezvládneme, to je naša jediná záchrana.
Renata Nad
Ondrej presne popísal technológiu moci od nepamäti používanú na "plebs". Môj starý otec mi presne opísal situáciu s bírešmi. Robil na hospodárstve u maďarského pána ten mal bírešov čo sa mu starali o statok. Boli to Slováci z Liptova. Dával im málo aj na tom ich ešte okrádal. Aby si to nevšimli a nehromžili na neho, tak ich sústavne proti sebe rozoštvával a huckal a potom sa tešil, keď sa na …More
Ondrej presne popísal technológiu moci od nepamäti používanú na "plebs". Môj starý otec mi presne opísal situáciu s bírešmi. Robil na hospodárstve u maďarského pána ten mal bírešov čo sa mu starali o statok. Boli to Slováci z Liptova. Dával im málo aj na tom ich ešte okrádal. Aby si to nevšimli a nehromžili na neho, tak ich sústavne proti sebe rozoštvával a huckal a potom sa tešil, keď sa na dvore bili. Presne toto robia s nami slobodomurári prostrednícvom svojich nasadených lokajov ako sú premier a celá koalícia. V zálohe majú pripravený aj plán B s Lepegrínim, keby im toto náhodou nevyšlo. Najhoršie na tom je, že celému tomu absurdnému divadlu ešte sekunduje KBS na čele s Matuškom. Tuto asi fakt niet pomoci, iba pomoc Božia so zásahom zhora.
johanika
Renatka, vždy platilo: "rozdeľuj a panuj!"
Detektiv
Lockdown je nástroj ke zbídačení a likvidaci G4. Je to vítáno v EU i v USA.
Peter(skala)
17.októbra na Námestí Slobody v Bratislave sa stretnú odporcovia vlády a reštriktívnych obmedzení .…
Peter(skala)
Izraelčania protestujú proti nezmyselným obmedzeniam pre Koronavirus
ľubica
V USA dokonca doktorom vyplacajú tisice $ ako premii, ked oznacili v umrtnom liste ako pricinu smrti COVID-19 !!!! Hysteria u tejto chripky ma viest od strachu k ockovacej povinnosti s impanznimi virusami a ohromnym ziskom farmaceutickych koncernov.
( prebraný komentár z HS)