Clicks28
lt.news

Sara: Šv. Petro altoriai pasmerkti mirčiai

Kardinolas Sarah prašo Pranciškaus atšaukti savo neseniai paskelbtą anti-Mišių dekretą Šv. Petro bazilikoje. Sandro Magisterio tinklaraštyje, Sarah aiškiai priduria savo balsą prie kardinolų Burke'o, Müllerio ir Brandmüllerio.

Jam šios taisyklės „pažeidžia sveiką protą tiek, kiek pažeidžia Bažnyčios įstatymus“. Sara pritaria akivaizdžiai teologinei pozicijai, kad koncelebruotos Mišios sumažina malonės dovaną, palyginti su keliomis atskiromis Mišiomis.

Jis pastebi „smurtą“ Pranciškaus ukazės tekste, kuriame žiauriai reikalaujama, kad atskiros šventės būtų „užgniaužtos“. Sara nepastebi „svetingos dvasios“ kunigams, kurie amžių amžius galėjo švęsti Šv. Petro bazilikoje.

Kardinolas pastebi, kad dėl koronaviruso ne toks protingas koncelebravimas, o provincialus sprendimo pobūdis, pagal kurį visos koncelebracijos turi būti vykdomos tik italų kalba ir „Novus Ordo“.

Sarah primena, kad visuose Šv. Petro altoriuose yra šventųjų relikvijų, tačiau dabar nebeįmanoma švęsti šiuose altoriuose: „Tokiu būdu tokie altoriai beveik pasmerkti mirčiai“ ir yra paversti „tik meno kūriniais“.

„Vietoj to, tie altoriai turi gyventi, o jų gyvenimas yra kasdieninė šventųjų Mišių šventė“, - akivaizdaus moko Sarah.

Paveiksliukas: Robert Sarah © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsMbwurseuyn