pl.news
1.8K

Kolejny z pupilków Franciszka w tarapatach

Biskup Pomocniczy Santiago w Chile, Cristián Roncagliolo, lat 52, 5 maja ogłosił, że udaje się do Hiszpanii na urlop zdrowotny, który potrwa kilka miesięcy.

Roncagliolo pełni rolę wikariusza generalnego pod zwierzchnictwem antykatolickiem Kardynała Aós, lat 77. Jeden z księży zdradził na łamach LaTercera.com (12 maja), że w 2019 kobieta wniosła skargę przeciwko Roncagliolo i kilku innym kapłanom, w której to zostali oni posądzeni o "czyny lubieżne". Roncagliolo stanowczo zaprzecza, według jego słów nic takiego nie miało miejsca. W 2020 wniesiono kolejną skargę. Oba zażalenia były najprawdopodobniej niesłuszne.

Kilka lat temu Roncagliolo przeszedł nowotwór. W swoim oświadczeniu stwierdza "przeszedłem duchowe, psychiczne i fizyczne leczenie", a także utrzymuje "cierpiałem z powodu nasilającej się chwiejności osobowości, bezsenności, utraty pamięci i rozkładu". W lutym 2022 doszły do tego objawy wypalenia zawodowego.

W maju 2007 Roncagliolo brał udział w Piątej Konferencji Episkopatu Ameryki Łacińskiej w Aparecidzie, gdzie blisko współpracował z Kardynałem Bergoglio, który to odegrał znaczącą rolę w trakcie zgromadzenia.

#newsZysyrgvpbp