Clicks1.1K
pl.news
1

Wyparcie: "głodujący w sprawie klimatu" żyją u kardynała

Aktywiści klimatyczni skupieni wokół Davida Goldsmitha prowadzą strajk głodowy przed parlamentem nowozelandzkim w Wellington od 5 lipca.

Od tego czasu mieszkają oni w rezydencji kardynała Wellington, Johna Dewa i ojca Davida Dowlinga, rektora katedry w Wellington. Rezydencja ta znajduje się tuż przy drodze do Parlamentu.

Goldsmith odbył trzytygodniowy post o samej wodzie, uzupełniony o elektrolity i lekki bulion. Prosi o "całkowitą przemianę społeczną" w ciągu dziesięciu lat i inspiruje się Mahatmą Gandhim i Gretą Thunberg.

Matka przyjaciela nawiązała kontakt z kardynałem Dewem, który zapewnił mu zakwaterowanie, gotowanie i sprzątanie, a także przestrzeń do spotkań.

"Są oni w zgodzie z myślą papieża Franciszka", powiedział Ojciec Dowling na konferencji NzCatholic.org.nz (3 września).

Dla Godsmitha ci, którzy się z nim nie zgadzają, żyją w stanie "wyparcia". Jednak jeden z miejscowych katolików powiedział Gloria.tv, że prawdziwe wyparcie dotyczy stanu Kościoła: "kardynał powinien przyjąć niektórych katolików, aby pościć i dokonać zadośćuczynienia".

Parafrazując artykuł w NzCatholic.org.nz, powiedział, że całkowita katolicka transformacja jest potrzebna w ciągu dziesięciu lat, aby uniknąć najgorszych skutków kryzysu apostazji.

Grafika: John Dew, #newsCorcbbropt