Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks126
rokodisko

Nowy szef Pentagonu: żołnierzom „czas wracać do domu”

Nowy szef Pentagonu – Christopher Miller – podkreślił w sobotę, że może przyspieszyć wycofywanie wojsk amerykańskich z Afganistanu i Bliskiego Wschodu. Sekretarz obrony powiedział, że „czas wracać do domu”.
„Wszystkie wojny muszą kiedyś się skończyć” – powiedział pełniący obowiązki sekretarza obrony Christopher Miller, mianowany w poniedziałek przez Donalda Trumpa.

Powiedział, że Waszyngton jest zobowiązany zmiażdżyć organizację terrorystyczną Al-Ka’ida. Szef Pentagonu twierdził, że Stany Zjednoczone są „bliskie zmiażdżenia tej grupy”.

„Większość jest zmęczona wojną – ja też” – napisał Miller w doniesieniu, które w sobotę opublikował na stronie internetowej Departamentu Obrony. Podkreślił, że „to krytyczny okres, w którym będziemy dążyć do zmiany naszej pozycji lidera na pozycję dostarczania pomocy”.

„Kompromis i współpraca są potrzebne, aby zakończyć wojnę. Podjęliśmy wyzwanie, daliśmy z siebie wszystko, teraz czas wracać do domu” – zaznaczył.

Miller nie sprecyzował, które siły amerykańskie ma na myśli, ale wspomniana grupa Al-Ka’ida sugeruje, że chodzi o Afganistan i Irak, gdzie wojska amerykańskie zostały rozmieszczone po atakach 11 września.