csk.news
12.1K

Problémy pred nami: František chváli Opus Dei až do neba

"Som veľmi blízky priateľ Opus Dei, mám ho veľmi rád a v Cirkvi dobre funguje," predstieral František počas rozhovoru Abc.es: "Dobro, ktoré robia, je veľmi veľké." Dodal, že je "priateľom" generálneho …More
"Som veľmi blízky priateľ Opus Dei, mám ho veľmi rád a v Cirkvi dobre funguje," predstieral František počas rozhovoru Abc.es: "Dobro, ktoré robia, je veľmi veľké."
Dodal, že je "priateľom" generálneho vikára Opus Dei, otca Mariana Fazia, ktorý pochádza z Argentíny. Pre Františka jeho zásah proti Opus Dei nebol "len" záležitosťou Opus Dei, ale aj osobných prelátov. Opus Dei je však jedinou existujúcou osobnou prelatúrou a František sa o kanonické záležitosti nezaujíma.
František presunul Opus Dei z Kongregácie biskupov do kléru a degradoval preláta Opus Dei. Teraz tvrdí, že to, čo sa stalo, bolo "pokojné" a "normálne" a že "dokonca aj kánonickí právnici Opus Dei spolupracovali na tomto postupe".
"Toto opatrenie je preradenie, ktoré bolo potrebné objasniť. Nie je správne záležitosť dramatizovať, robiť z Opus Dei obeť alebo im vtláčať pečať páchateľov, ktorí boli potrestaní." Inými slovami: excusatio non petita, accusatio manifesta = "Kto sa ospravedlňuje, sám seba obviňuje".
Po toľkom …More
KláraMarie
bergogliánská pochvala není dobrá reklama 🥴