Clicks31
lv.news

Jaunā interviju grāmata: Francisks pārdod melus

Interviju grāmatā “Bez viņa mēs neko nevaram darīt” (5. novembris) Francisks uzbrūk grupām, kuras “diskriminē” citas kultūras un uzskata tās par “necienīgām” saņemt Evaņģēliju.

Pēc Franciska teiktā, ir Evaņģēlija sludinātāji, kas sevi uzrāda kā apgaismotus un sadala pasauli starp “civilizētiem” un “barbariskiem”.

"Viņi lielu cilvēku ģimenes daļu uzskata par zemākas klases vienību, kas nespēj sasniegt pienācīgu līmeni garīgajā un intelektuālajā dzīvē."

Tādējādi “nicinājums var attīstīties cilvēkiem, kuri tiek uzskatīti par otršķirīgiem”, viņš brīdināja: “Tas viss parādījās arī Amazones bīskapu sinodes laikā”.

Runājot ar ReligionNews.com (5. novembris), Franciska tiesas žurnālists Džianni Valente, kas veidoja interviju, sinodes laikā grāmatu polemātiski sauca par “atbildi uz visiem slēgtajiem un šaurajiem viedokļiem, kuru liecinieki esam esam”.

Tomēr, loģiski raugoties, Franciska apgalvojumi veido maldību, ko sauc par “meliem”.

Tas rada iespaidu, ka tiek atspēkots pretinieka arguments, vienlaikus atspēkojot argumentu, kas nekad netika uzrādīts. Šāds triks tiek izmantots, kad sakāvi "ienaidniekam" vērtē augstāk nekā argumenta izpratni.

Attēls: © Mazur, CC BY-SA, #newsPczrnjsgzo