Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks1.5K

Indie: Chrześcijanin zginął za to, że nie chciał wyrzec się wiary

14 lutego bieżącego roku w indyjskim stanie Jharkhand chrześcijanin umarł jako męczennik za to, że nie chciał się wyrzec wiary w Jezusa Chrystusa. Hinduscy ekstremiści związali i wrzucili do zimnej sadzawki chrześcijanina chcą go zmusić do porzucenia wiary i przejścia na Hinduizm. Jednak gorliwy wyznawca Chrystusa odmówił, a po 17 godzinach w lodowatej wodzie umarł śmiercią męczeńską.

Do tego incydentu doszło w wiosce Kubuaa, na obszarze Palamu, gdzie mieszkał Bartu Urawn, 50 letni chrześcijanin, ze swoją żoną i synem Beneswar'em.

Syn zamordowanego chrześcijanina potępił przemoc ze strony hinduskich ekstremistów wymierzoną w chrześcijan w Indiach. Chrześcijanin wskazał fakt, że konstytucja kraju gwarantuje wolność wyznania, ale w rzeczywistości to stwierdzenie pozostaje jedynie na papierze.

10 lat temu pan Bartu, jego rodzina i dziewięć innych rodzin w wiosce Kubuaa przyjęło chrzest. Jednak potem hinduscy fanatycy zaczęli zmuszać siedem z tych rodzin do powrotu do Hinduizmu.

Pozostali mieszkańcy wioski, w której mieszkał zamordowany chrześcijanin, czczą Sarna, święty zagajnik drzew Sai, którego mitologiczne korzenie występują w Hinduiźmie, Buddyźmie i Dżinizmie.

Pan Beneswar powiedział, że hinduscy ekstremiści od dłuższego czasu śledzili całą rodzinę. W lutym bieżącego roku grupa 15 hinduskich fanatyków związała pana Bartu, jego żonę i syna. Następnie wrzucili małżonków do lodowatej sadzawki, a ich syna zmusili do tego, aby patrzył na ich agonię. „Co chwilę mieszkańcy wioski pytali się mojego ojca, czy jest gotów na to, aby wyrzec się wiary w Jezusa Chrystusa. Jednak on za każdym razem tak im odpowiadał: 'Nigdy nie wyprę się Jezusa Chrystusa... Nadal będę w Niego wierzył aż do ostatniego tchnienia'” - powiedział syn zamordowanego chrześcijanina w wywiadzie dla AsiaNews.it. Pan Beneswar dodał, że hinduscy ekstremiści zmusili jego ojca do zjedzenia pożywienia przeznaczonego na ofiary dla hinduskich bogów i wypicia jakieś substancji. On sam był zmuszany do picia zanieczyszczonej wody. Pan Beneswar i jego matka przeżyli atak, jednak pan Bartu zginął jako męczennik za wiarę.

Według organizacji Open Doors Indie znajdują się na 15 miejscu na liście krajów, gdzie chrześcijanie są prześladowani. Wyznawcy Hinduizmu w tym kraju stanowią 79,8% z 1,2 biliona mieszkańców. Natomiast chrześcijanie w Indiach stanowią tylko niecałe 2,3% (około 27,8 miliona ludzi). Większość wyznawców Chrystusa w tym kraju to ludzie należący do kasty Dalitów (nietykalnych) i ludności tubylczej.

Najnowszy raport Amerykańskiej Komisji ds. Wolności Religijnej wykazał, że Indie nie spełniają międzynarodowych standardów w kwestii wolności, co prowadzi do dyskryminacji i prześladowań mniejszości wyznaniowych w tym kraju. Chociaż konstytucja Indii gwarantuje różnorodność religijną i wolność wyznania to mniejszości wyznaniowe, szczególnie chrześcijanie, są często ofiarami przemocy, naruszeń i różnych form zastraszenia.

W 2016 roku w Indiach co najmniej 10 chrześcijan zamordowano, a ponad 500 padło ofiarą ataków z powodu wyznawanej wiary. Według Forum Katolików w Mumbaju hinduscy ekstremiści atakują chrześcijan pod pretekstem „nawracania” ludzi na chrześcijaństwo.

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol. moje: Militem Jezu et Mariae

Źródło:www.asianews.it/news-en/Jharkhand,-a-Ch…
wacula25wp.pl
yaphet za słabi i za mało jest ich
yaphet
Proponuję uzbroić chrześcijan, to męczęństwa się skończą.
maj057
. „Co chwilę mieszkańcy wioski pytali się mojego ojca, czy jest gotów na to, aby wyrzec się wiary w Jezusa Chrystusa. Jednak on za każdym razem tak im odpowiadał: 'Nigdy nie wyprę się Jezusa Chrystusa... Nadal będę w Niego wierzył aż do ostatniego tchnienia'” - powiedział syn zamordowanego chrześcijanina w wywiadzie dla AsiaNews.it 👍