pl.news
134.1K

Traditionis Custodes Franciszka to "nic innego niż zdrada" (film)

Motu proprio Traditionis Custodes jest powszechnie ignorowane lub nie brane na poważnie, zauważa James Bogle w wywiadzie udzielonym dla Gloria.tv podczas Roman Forum w Gardone, we Włoszech (film poniżej).

Jako angielski prawnik i były przewodniczący Międzynarodowej Federacji Una Voce, Bogle podkreśla, że to "bardzo niemądre", aby prawodawca ustanawiał prawa, które są nierespektowane.

Według Bogle zakazywanie Mszy Rzymskiej nie leży w kompetencji papieża, ponieważ papiestwo przede wszystkim polega na pielęgnowaniu tradycji, a negowanie tradycji przekazanej przez Chrystusa apostołom i kolejnym pokoleniom podważa zarówno rolę Kościoła, jak i biura papieskiego, "To nic innego niż forma zdrady".

Bogle odnosi się do motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontificum, według którego Obrządek Rzymski nigdy nie został zniesiony - a Franciszek właśnie próbuje tego dokonać. Dodaje, że ciało ustawodawcze i magisterium, które od dekady samo sobie zaprzecza, ośmieszają się, to jakby "Franciszek robił z siebie głupca".

W Anglii tylko kilku biskupów podjęło konkretne działania przeciwko Mszy Rzymskiej, poza Diecezją Clifton. Biskupi zinterpretowali TC w sposób niewymuszający zbytnich zmian. Prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego, Arthur Roche, pogrywa w prawnicze gierki, a w rezultacie biskupi robią to samo, zaobserwował Bogle.

Bogle osobiście uważa, ze Roche i Franciszek próbowali przeciwdziałać "ogromnemu wzrostowi" praktykowania Obrządku Rzymskiego wśród młodzieży, ale TC będzie miało wręcz przeciwny skutek. Coraz więcej osób interesuję się tym, czego Fraciszek pragnie zakazać. Wierni doświadczający Mszy są mile zaskoczeni i chcą regularnie brać w niej udział.

Bogle wyraża nadzieję, że treść tego wywiadu dotrze do Watykanu, ironicznie określając Bergoglio i Roche - "najlepsi orędownicy za każdym razem, kiedy przychodzi do uciszenia Mszy".

#newsButrrctxkf

11:28
Jan Kanty Lipski
Lepiej niech tego nie rozgłasza, bo się za to wezmą .... Ci ludzie nie mają doświadczenia komuny. Cicho siedzieć, robić swoje ..."wolno się kręci powielacz".
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
To nic innego jak działalność lucyferiańska !
slawomira1812 shares this
9