Clicks6
tr.news

Başpiskopos Seks İçin Kullanılan Ayin Masasını Yaktı

New Orleans Başpiskoposu Gregory Aymond, kilise papazı 37 yaşındaki Peder Travis Clark'ın 30 Eylül'de iki yüksek topuklu, korseli muhtemelen fahişe oldukları düşünülen ve seks oyuncakları kullanan iki kadın (41, 23) eşliğinde görülmesinden sonra Pearl Rivera'daki Petrus ve Pavlus Kilisesi'ndeki ayin masasını yaktı.

Grup, tripodlara sahne aydınlatması ve kameralar kurmuştu. Yoldan geçen biri saat 11'de kilise içindeki ışığı gördü, hemen kilise penceresinden kontrol etti ve yarısı çıplak yarısı rahip kıyafetleri içerisindeki Clark'ı gördü.

Olayı filme aldı ve polise başvurdu. Polis, 1 Ekim'de Clark ve iki fahişeyi kumaya açık alanda seks yaptıkları için tutukladı.

Aymond, suçu "şeytani" olarak nitelendirdi, sunağın yakılmasını emretti, Clark'ın görevden alındığı ve "bir daha asla hizmet etmeyeceğini" duyurdu. "Pek çok iyi rahibimiz var ve birkaçının yaptıklarından yaşadıkları utanç için üzgünüm" diye ekledi.

Clark, 2013'te rahipliğe atanmış ve geçtiğimiz günlerde, 2019'dan beri Aziz Petrus ve Pavlus'daki görevlerine ek olarak Papa II. Ioannes Paulus Lisesi'nin kurum papazı seçilmişti.

Aymond, 10 Ekim'de kilisede yeni bir ayin masası kutsadı (resimde).

#newsYskzhvbdsj