Wolnyczlowiek
164K
wacula25wp.pl
Wszyscy wiemy, że kiedy Chrystus dał nam Mszę św. w czasie Ostatniej Wieczerzy, zakończył ten rytuał tymi słowami -[ To czyńcie na moją pamiątkę .Słowa Jezusa były zawsze w ten sposób tłumaczone. Liturgia w czasie konsekracji również tak właśnie je tłumaczy, być może dlatego, aby nie dezorientować wiernych, którzy od wieków w takiej formie je słyszeli .Dlatego Jezus, kiedy wypełnia rytuał …More
Wszyscy wiemy, że kiedy Chrystus dał nam Mszę św. w czasie Ostatniej Wieczerzy, zakończył ten rytuał tymi słowami -[ To czyńcie na moją pamiątkę .Słowa Jezusa były zawsze w ten sposób tłumaczone. Liturgia w czasie konsekracji również tak właśnie je tłumaczy, być może dlatego, aby nie dezorientować wiernych, którzy od wieków w takiej formie je słyszeli .Dlatego Jezus, kiedy wypełnia rytuał wieczerzy po konsekracji chleba i wina, stwierdza, że ma w swoich dłoniach kielich krwi za nas wylanej , ma swoje ciało, połamane i zniszczone dla nas i zaprasza nas, abyśmy pili Jego Krew przymierza i jedli Jego Ciało za nas wydane. A potem przypieczętowuje ten rytuał podstawy MSZY św. następującym uroczystym Nakazem To czyńcie na moją pamiątkę .I TO JEST CREDO -KONIEC MYŚLENIA LYDZKIEGO -PONIEWAŻ TE SŁOWA SĄ ŚWIĘTE - WIECZNE. A możesz różnie rozmyślać to i tak NIC i NIKT TEGO NIE ZMIENI Żadna Arka itp .Wykręcacie wszystko w swej pysze i niewiedzy jak heretycy
old school
Tylko rece consekrowane moga dotykac Hostie nikt inny, bo by byla profanacja
trio plus
W Starym Testamencie jest fragment gdzie dwie osoby zginęły chcąc ratować Arkę Przymierza.
Quas Primas
"Umieszczono Arkę Bożą na nowym wozie i wywieziono z domu Abinadaba, a Uzza i Achio prowadzili wóz. Dawid zaś i cały Izrael tańczyli z całej siły przed Bogiem, przy dźwiękach pieśni, cytr, harf, lutni, bębnów, cymbałów i trąb. Gdy przybyli na klepisko Kidona, Uzza wyciągnął rękę, aby podtrzymać Arkę, ponieważ woły szarpnęły. Gniew Boży zapłonął przeciwko Uzzie i poraził go za to, że dotknąłMore
"Umieszczono Arkę Bożą na nowym wozie i wywieziono z domu Abinadaba, a Uzza i Achio prowadzili wóz. Dawid zaś i cały Izrael tańczyli z całej siły przed Bogiem, przy dźwiękach pieśni, cytr, harf, lutni, bębnów, cymbałów i trąb. Gdy przybyli na klepisko Kidona, Uzza wyciągnął rękę, aby podtrzymać Arkę, ponieważ woły szarpnęły. Gniew Boży zapłonął przeciwko Uzzie i poraził go za to, że dotknął ręką Arki, i umarł tam przed Bogiem."
(Księga Kronik 13,7-10)
MementoMori+++
I to był chyba początek i koniec w służbie Kościoła , a wielu ludzi kościoła z zachwytu nie może od tego na ziemie opaść, nie dostrzegając polityki sprzecznej z prawem Bożym . Już wiemy skąd się wziął powszechnie zwyczaj w kościołach udzielania Komuni świętej na ręke świeckim.
DARCO
Szkoda, że tak nie broni nienarodzonych wciąż mordowanych w naszym kraju pomimo przegłosowanej i niewprowadzonej w życie ustawy.
Orędzia
DARCO
Plandemii ciąg dalszy...
pielgrzym55
Na takich spędach plenerowych z komunią dołapną, albo nawet w kościołach z komunią dołapną po Mszy znajdowane są hostie na podłodze, w ławkach.
Weronika....S
Obserwując całe zajście można dojść do przekonania, że to było przedstawienie, a analizowałam sekunda po sekundzie, zwracając uwagę na poszczególne elementy obrazu. Wszyscy po Komunii siedzieli sobie, przechodził ksiądz i jakaś kobieta, a tu nagle dwa kroki od Dudy leży sobie Hostia. Co księża robili, że Hostia znalazła się między rzędami. Całe zajście osobiście uważam za świętokradcze, a może i …More
Obserwując całe zajście można dojść do przekonania, że to było przedstawienie, a analizowałam sekunda po sekundzie, zwracając uwagę na poszczególne elementy obrazu. Wszyscy po Komunii siedzieli sobie, przechodził ksiądz i jakaś kobieta, a tu nagle dwa kroki od Dudy leży sobie Hostia. Co księża robili, że Hostia znalazła się między rzędami. Całe zajście osobiście uważam za świętokradcze, a może i przygotowane. Zwłaszcza przejście księdza i kobiety, a potem poderwanie się Dudy, który jakby czekał i ta ręka jego kolegi, ponaglająca.
Ksenia
Nie ulega watpliwosci!
,,..Całe zajście osobiście uważam za świętokradcze, a może i przygotowane"
V.R.S.
I pamiętał swej żony porady kobiece by tu chwytność okazać a tam palić świece...
modernistae prohibere
Wielu po swojemu interpretuje to wydarzenie. Dołożę również swoje 3 grosze. Celebrans wypiera się Boga chowając krucyfiks za klapy marynarki. Budowla (wyciskarka cytryn) ponoć naszpikowana jest symboliką masońską a gdzie tu miejsce dla Boga? Upadła Przenajświętsza Hostia symbolizuje upadek tego stylu sprawowania dziedzictwa Kościoła Powszechnego, dziedzictwa które na każdym kroku jest niszczone …More
Wielu po swojemu interpretuje to wydarzenie. Dołożę również swoje 3 grosze. Celebrans wypiera się Boga chowając krucyfiks za klapy marynarki. Budowla (wyciskarka cytryn) ponoć naszpikowana jest symboliką masońską a gdzie tu miejsce dla Boga? Upadła Przenajświętsza Hostia symbolizuje upadek tego stylu sprawowania dziedzictwa Kościoła Powszechnego, dziedzictwa które na każdym kroku jest niszczone przez współczesnych kajfaszystów.
masada
Uroczystość w Wilanowie od paru lat przy budującym się wg mnie meczecie i mauzoleum ku pamięci, przypomina raczej zwykły festyn, nastawiony na zyski pieniężne a nie duchowe.
Taka jest prawda.
joshua23
@ZBM uważam,że należy niezwłocznie powołać komisję śledczą do zbadania tej sprawy.
Jest na tym portalu wielu wybitnych ekspertów i biegłych z zakresu kryminalistyki liturgicznej,którzy powinni przyjrzeć się całej tej sytuacji.
mkatana
Msza święta odbywała się na zewnątrz świątyni, jak widac. Podmuch wiatru porwał hostię. Tylko katolik o bardzo czułym i wrażliwym sercu na Boga, tak się zachowa. Widac prawdziwie katolickie wychowanie w domu rodzinnym. Tą postawą prezydent elekt zdobył dziś moją sympatię i wdzięcznośc.
Módlmy się za Niego, aby wypełnił Wolę Bożą w tym powołaniu ,na najwyższy urząd w naszej Ojczyźnie.