uk.news
57

Думка Франциска: словенські єпископи хочуть «повністю заборонити Римську Месу!»

«Передсоборний обряд має бути повністю заборонений», – написав у листі до Групи святого Йосипа на підтримку Римської Меси в Любляні генеральний секретар Комісії єпископів Словенії з літургії, суворий отець Славко Крайнц – священик, який одягається як Свідок Єгови (Rorate-caeli.Blogspot.com, 14 січня).

Священнослужитель засипає простих вірян безліччю звинувачень: «втома і нерозуміння постсоборної літургії», «непослух», «відступництво», створення «паралельної церкви». Однак він повинен визнати, що «зростаючу кількість молодих людей» приваблює те, що він називає «літургійною незалежністю», що може призвести до ще більшої плутанини в пастирській роботі у майбутньому».

Крайнц радий діям бюрократичного та нещадного Франциска, який «нарешті вжив рішучих заходів і дав зрозуміти, що хоче скасувати «паралельну церкву та паралельні літургії»».

Довідкова інформація: незважаючи на численні прохання священиків і мирян, словенські єпископи не дотрималися Summorum Pontificum Бенедикта XVI і дозволили проводити лише одну Римську Месу на місяць. Після Traditionis Custodes відправника Меси замінили цистерціанським священиком, який не підносив чашу після освячення і штовхав Причастя в руки людей тощо. Результат: за три місяці кількість відвідувачів зменшилася з понад 300 до п’яти.

Зображення: AdDominum.si, #newsSsndxfxupo