Clicks922
csk.news

Františkova Reforma: „Znepokojujúce“ a „Nebezpečné“ Postavy

Kardinál Braz de Aviz a Arcibiskup Carballo, predstavitelia Kongregácie pre Rehoľníkov, sú „znepokojujúce a nebezpečné postavy“, píše MarcoTosatti.com (13. September).

Teraz sú všetky komunity Starého Obradu pod ich velením a stavajú pre nich „sväté gilotíny“. Aviz sa chváli, že je Bastardským (sic!) potomkom Portugalských kráľov, bol spojený ako kňaz s Hnutím Fokoláre a Komunistickou Liberálnou Teológiou, a [preto] z neho Ján Pavol II. urobil biskupa a arcibiskupa.

Jeho povýšenie do Ríma Benediktom XVI. v roku 2011 prekvapilo Brazílsku Nunciatúru, pretože jeho posadnutosť ekonomikou zanechala trpké spomienky. Osobne uznal, že kryl kňazov, ktorí mali deti, vrátane jeho dnes už zosnulého brata, ktorému zveril farnosť v Brasílii.

Carballo bol notoricky známy ako Generál Františkánov (OFM), keď bol zodpovedný za najväčší ekonomický škandál medzi náboženskými komunitami (strata: 50 miliónov eur). Táto záležitosť nebola - samozrejme - nikdy vyšetrovaná, pretože za ňu boli zodpovední „liberáli“.

Jadrom prípadu boli investície súvisiace s drogami a zbraňami. Carballo nežije s Františkánmi v bezprostrednej blízkosti Vatikánu, ale v honosnom byte na Vatikánskom Území (Specola: „len pre prípad“).

Nedávno bol Carballo natoľko nehanebný, že publikoval dokument o pokynoch pre dobrú správu medzi náboženskými komunitami ...

Obrázok: João Braz de Aviz, José Carballo © wikicommons, CC BY-SA, #newsUoxcdwixxp