Clicks1.6K
pl.news
4

Ale życie! Matka Kornelia zostanie w Anglii

Zsekularyzowane siostry z Towarzystwa Świętego Dzieciątka Jezus wycofały się z planów przeniesienia szczątków swojej założycielki, Czcigodnej Matki Cornelii Connelly (+1879) ze szkoły Mayfield w Sussex, Anglia, do katedry w Filadelfii (USA), gdzie się urodziła.

Stowarzyszenie byłych uczennic sprzeciwiło się jej ekshumacji, nazywając ją "praktycznie przestarzałą", "rzadko wykonywaną we współczesnym Kościele" i "niesmacznym średniowiecznym zwyczajem".

Cornelia urodziła się jako protestantka i wyszła za mąż za proboszcza Pierce'a Connelly'ego. Po fali antykatolickich pogromów w USA, spowodowanych katolicką imigracją, Connelly'owie zainteresowali się wiarą.

Pojechali do Rzymu. Pierce spotkał Grzegorza XVI i tak usilnie prosił o przyjęcie do Kościoła, że Grzegorz wzruszył się do łez.

Latem 1839 roku ich czwarte dziecko zmarło sześć tygodni po urodzeniu. W 1840 roku ich dwuletni syn zmarł w wyniku wypadku. W tym samym roku Pierce powiedział Cornelii, że chce zostać księdzem. Cornelia była w ciąży z piątym dzieckiem Frankiem.

Po odmowie przyjęcia przez jezuitów, Pierce zabrał swoją rodzinę do Rzymu. Cornelia zgodziła się na życzenie męża, by ten został duchownym. Zaczęła uczyć w szkole klasztornej przy Schodach Hiszpańskich.

Pierce ponownie spotkał się z odmową jezuitów, ponieważ Watykan pozwalał mu odwiedzać rodzinę raz w tygodniu, ale jezuici nie aprobowali tak częstych kontaktów.

Zanim Pierce został subdiakonem, Cornelia błagała go, by wrócił do rodziny. Po jego odmowie uwolniła go i złożyła ślub wieczystej czystości. Miała 36 lat.

Cornelia wyjechała do Anglii, by prowadzić szkołę dzienną dla 200 uczniów. Po roku całkowitej rozłąki Pierce przyjechał niezapowiedziany do niej, ale ona powiedziała mu, żeby więcej nie przyjeżdżał.

Pierce zaczął nękać żonę, odebrał jej dzieci: Mercera, Adeline i Franka, i wytoczył proces, który wywołał wielki skandal, aby wymusić powrót Cornelii.

Pozew podpisany przez Pierce'a pomijał jego nawrócenie i ordynację, a także wnosił o to, by Cornelia została "zmuszona przez prawo" do oddania mu praw małżeńskich.

Pierce przegrał sprawę, ale Cornelia nie mogła odzyskać opieki nad swoimi dziećmi. Porzucił kapłaństwo i utrzymywał się z pisania antykatolickich traktatów. Cornelia musiała podjąć środki ostrożności przed uprowadzeniem przez męża.

Alienacja jej dzieci była strasznym cierpieniem dla Matki Kornelii. Powiedziała, że Towarzystwo Świętego Dziecka "zostało założone na złamanym sercu".

#newsDrrvssythr

przeciwherezjom
Piękne świadectwo. Różnymi drogami Bóg prowadzi do świętości. Wielka święta. A siostry z Filadelfi ..... No cóż - im dalej od założyciela świętej gałęzi Dzieła Bożego tym gorzej (słowa św Maksymiliana). A cóż można powiedzieć o duchowym potomstwie św Maksymiliana? Jedźcie do Niepokalanowa (albo lepiej nie....) a zobaczycie - np Msze św odprawiane w maskach, Komunia św często na rękę udzielający …More
Piękne świadectwo. Różnymi drogami Bóg prowadzi do świętości. Wielka święta. A siostry z Filadelfi ..... No cóż - im dalej od założyciela świętej gałęzi Dzieła Bożego tym gorzej (słowa św Maksymiliana). A cóż można powiedzieć o duchowym potomstwie św Maksymiliana? Jedźcie do Niepokalanowa (albo lepiej nie....) a zobaczycie - np Msze św odprawiane w maskach, Komunia św często na rękę udzielający kapłan w masce. Masakra.
murrr
Już niebawem można będzie powiedzieć, że rozprzestrzeniasz fałszywe orędzia. Zostało ci ten miesiąc i można śmiało powiedzieć, że fałsz rozprowadzasz na lewo i prawo. A jak nie wiesz o co chodzi to sobie poczytaj co publikowałeś.