dominikguzman
26938
Ktoré vyzerá lepšie?More
Ktoré vyzerá lepšie?
ABADAN . .
Ty obrázky mi připadají dobově podmíněné. Ježíš mi připadá příliš bělošský a až žensky zjemnělý a nebo jako mušketýr :) Ale chápu, že jde o kult a známé vyobrazení... Ale jen můj názor. Osobně se mi líbí jiná zobrazení.... Jen pro zajímavost: Biblická apologetika - Jak vypadá tvůj Ježíš? 😉
Monika Alman
To nie sú tvoje kerky, ze nie...tetovanie je tiež bránou pre okultizmus, do krvi si ťa niekto pekne poznačí. Podľa toho kam ho chceš nosit...Predstavujem si situaciu ze by si mal na tom sako a ides na obchodne stretnutie, koľko ľudí by stŕplo hrôzou, pochechtavali by sa, alebo by rovno ironicky niečo vyšplechli...ake más s tym skúsenosti, čo sa týka reakcií? Ja som za žlté, je tam aj nebo. Srdce …More
To nie sú tvoje kerky, ze nie...tetovanie je tiež bránou pre okultizmus, do krvi si ťa niekto pekne poznačí. Podľa toho kam ho chceš nosit...Predstavujem si situaciu ze by si mal na tom sako a ides na obchodne stretnutie, koľko ľudí by stŕplo hrôzou, pochechtavali by sa, alebo by rovno ironicky niečo vyšplechli...ake más s tym skúsenosti, čo sa týka reakcií? Ja som za žlté, je tam aj nebo. Srdce Ježišovo - brana do neba, túžba za večnými výšinami...
dominikguzman
Prosím ťa, tie tričká ani nemám, je to nejaký model, ktorého kdesi splašili fotografiu na internete a dali na neho počítačovo tie tričká, lebo si zrejme mysleli, že keď tam dajú niekoho potetovaného, tak to bude vyzerať moderne alebo cool, či neviem čo. Ja určite žiadne tetovanie na sebe nemám.
dominikguzman
No reakcie mám rôzne, od rovno nadávania mi, až po pochvaly a úžas ľudí, že mám na sebe tričko s Pannou Máriou alebo Ježišom. Prečo by som nemohol mať také tričko, keď ľudia si nosia rôzne tričká s rôznymi motívmi. Za to, že som veriaci teraz nemám nosiť tričko s obrazom Ježiša alebo Panny Márie, lebo čo, sa ukazujem ako lepší alebo čo? Nechápem, to je ako tá logika, že keď chcem prijímať …More
No reakcie mám rôzne, od rovno nadávania mi, až po pochvaly a úžas ľudí, že mám na sebe tričko s Pannou Máriou alebo Ježišom. Prečo by som nemohol mať také tričko, keď ľudia si nosia rôzne tričká s rôznymi motívmi. Za to, že som veriaci teraz nemám nosiť tričko s obrazom Ježiša alebo Panny Márie, lebo čo, sa ukazujem ako lepší alebo čo? Nechápem, to je ako tá logika, že keď chcem prijímať na jazyk, tak sa robím svätejší? Vôbec nie. Ono je to niekedy aj dobrá príležitosť porozprávať sa s niekým o viere a tak. Ono už samotným nosením toho trička v podstate hlásaš Krista a vyznávaš ho medzi ľuďmi. Nepáči sa mi také, že mám si nechávať všetko vnútorne žiť vieru a tak. To nie je o tom. Vieru máš dávať najavo.
majs
dominikguzman Souhlasím s vámi "Vieru máš dávať najavo.", ale hlavně svým chováním - správaním sa. Vyobrazování JK a NPM na užitkových předmětech nevím jestli je správné, zaslouží si lepší materiál i prostředí.
Monika Alman
Dominik to je fajn, ze más taký prístup. Veď ked je Pán Ježiš a Panna Mária tvôj idol, vzor, prečo sa s tym nepochválit. U teba to určite nebude len povrchný, módny rozmar, ale snažíš sa aj tak žiť. Niekde si spomínal v komentoch, ze si chlapina, tak to pôsobí mozno evanjelizačne aj výchovne zároveň. Mám podobnú skúsenosť, čo sa týka nosenia škapuliaru a vyznania viery. Od posmechu, doberania …More
Dominik to je fajn, ze más taký prístup. Veď ked je Pán Ježiš a Panna Mária tvôj idol, vzor, prečo sa s tym nepochválit. U teba to určite nebude len povrchný, módny rozmar, ale snažíš sa aj tak žiť. Niekde si spomínal v komentoch, ze si chlapina, tak to pôsobí mozno evanjelizačne aj výchovne zároveň. Mám podobnú skúsenosť, čo sa týka nosenia škapuliaru a vyznania viery. Od posmechu, doberania, až po skúmavé otázky a záujem sa niečo dozvedieť. Súhlasím však aj s majsom...čo potom s takými vecami, na ktorých sú vyobrazenia svätých...Napr. kahance s obrázkami Božského Srdca a Panny Márie...keď ich vidím v koši, no nič moc pohľad, skôr ako memento doby, Boha už netreba, "vyhoďme ho" na smetisko...
dominikguzman
Také veci treba buď spáliť alebo zakopať do zeme. Neviem ako teba, ale ja keď som prijímal skapuliar, tak ma kňaz poučil ako sa o starý a zničený skapuliar postarať.
dominikguzman
A áno som kus chlapa, dá sa povedať, že som pomerne vysoký aj svalnatý. Široký chrbát, hrubé ruky, veľká hruď.
One more comment from dominikguzman
dominikguzman
Majs, keď máš na sebe Kristov obraz, tak si dávaš aj poriadny pozor na správanie a vystupovanie. Ten obraz ti totiž stále pripomína toho, pre koho žiješ.
apredsasatoci
Výšku máš, svaly máš....
A mozog máš?🤔
dominikguzman
@apredsasatoci Pomodlím sa za teba, aby si sa vrátila k Bohu. Nech ťa Pán požehná † Odpúšťam ti všetky urážky.
U.S.C.A.E.
Výraz sakramentsky zásadne nepoužívať v bežnej reči. Ono by sa to dalo tolerovať u témy o sviatostiach. Je to evidentne od pojmu Sacramentum. Sakramentsky mne evokuje že je to sviatostne.
Mesto Sacramento v USA je pomenované po Sviatosti oltárnej, resp. Eucharistie, len to skrátili na prosté Sviatosť.More
Výraz sakramentsky zásadne nepoužívať v bežnej reči. Ono by sa to dalo tolerovať u témy o sviatostiach. Je to evidentne od pojmu Sacramentum. Sakramentsky mne evokuje že je to sviatostne.

Mesto Sacramento v USA je pomenované po Sviatosti oltárnej, resp. Eucharistie, len to skrátili na prosté Sviatosť.
apredsasatoci
Aké uražky máš na myslí Forest?
Ďakujem za modlitbu!
Som veľký hriešnik 🥺
dominikguzman
@U.S.C.A.E. Ďakujem za nápravu. Opravil som to.
Monika Alman
Dominik myslela som úžitkove predmety s roznymi sakrálnymi vyobrazeniami hrnčeky, trička, kahance, pera...nie su posvätené no v koši hodené aj tak pôsobia neúctivo. Samozrejme viem co robit so starym škapuliarom, alebo inou sväteninou ak sa pokazila alebo zošúchala...
dominikguzman
Ja ťa chápem, ale ja som písal, že z úcty k tomu, čo je na nich vyobrazené, treba s nimi zaobchádzať rovnako. Vieš, matkynu fotografiu tiež len tak nezahodíš, tu je reč o úcte.
Monika Alman
Ja nie. No kto bude opatrovať prázdne obaly vyhoreté od kahancov...preto by to tam nemali ani dávat.
Marieta Ria
... len to potetované telo v ňom nevyzerá dobre!
macusana
Bordove je krásne
dominikguzman
Veľmi sa mi páčia obrazy Ježiša kde je zobrazené jeho Najsvätejšie Božské Srdce.
apredsasatoci
Krista mať treba v srdci. Nie na tričku.
dominikguzman
Krista treba aj ohlasovať na verejnosti! Robiť s jeho obrazmi procesie! Ale u teba už čo dodať, ty si už zrejme prešla aj k obrazoborectvu. Hovorím ti, vonkajšia zbožnosť je rovnako dôležitá ako tá vnútorná, to si budem zastávať. Preto som aj proti prijímaniu na ruku.
dominikguzman
Keď si iní zaberajú verejný priestor kadejakými satanskými obrazmi a dúhovými vlajkami, tak ja ho budem zaberať aj obrazmi Krista na tričku a ružencom v ruke!
apredsasatoci
JK povedal: Kto ma miluje dodržiava moje prikázania!
Viď. potetované ruky. Hotova groteska.
Na čo sú mi takí svatuškari ako ty Forest, čo voliš ako zaostalý kreten?!🤔
dominikguzman
To je model, a je to aj tak len počítačovo utvorené, to tričko ani nemal na sebe. Mala by si si dávať pozor, aby ti nenapršalo do nosa, lebo tu svojou nadutosťou a pýchou zasmraďuješ celú Gloriu, to ti hovorím v dobrom, aby si sa zamyslela sama nad sebou, keď je pre teba niekto „svätuškár“, lebo chce nosiť na sebe tričko s obrazom Krista, ktorého ľúbi. Fakt sa nad sebou zamysli.
apredsasatoci
Forest prečo neposluchaš svojho Spasiteľa?