Clicks2.1K
Radek33
12
"Stygmatyczka"-film hist. PL 2008 Siostra Wanda Boniszewska była polską stygmatyczką,mistyczką Kościoła katolickiego. Całe jej życie było przepełnione tajemnicą i niesamowitym doświadczeniem …More
"Stygmatyczka"-film hist. PL 2008
Siostra Wanda Boniszewska była polską stygmatyczką,mistyczką Kościoła katolickiego. Całe jej życie było przepełnione tajemnicą i niesamowitym doświadczeniem obecności Boga. Dramat jest rekonstrukcją sześciu lat, kiedy mistyczka stanęła samotnie do walki z systemem ateizmu.
Wanda Boniszewska urodziła się i wychowała na Wileńszczyźnie, wstąpiła do zakonu Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, w latach 30. ubiegłego wieku została dotknięta szczególnym znakiem, stygmatyzacją. Po wojnie nie wyjechała z Wilna, gdzie w 1950 roku została uwięziona i skazana w pokazowym procesie.
W odosobnieniu spędziła sześć lat (w tym dużą część w szpitalach psychiatrycznych), a jej szczególne doświadczenie stało się wyzwaniem dla sowieckiego aparatu represji. Stosując wszelkie metody próbowano zniszczyć ducha wspaniałej kobiety.
W najbardziej upadlającej sytuacji Wanda dawała niezwykłe świadectwo, a pod jej wpływem nawracali się nawet oprawcy. Ten bój o godność człowieka i Boga wygrała...
tvp.pl/video/stygmatyczka,stygmatyczka,29780694
MementoMori+++
RenaM shares this
15
Beatus 1
Mocny, przejmujący film.