Clicks3K
pl.news
12

Dla Franciszka jedzenie i seks są "boskie"

Przyjemność jedzenia i obcowania seksualnego jest "boska", jak twierdzi Franciszek w Terra Futura, jednym z wywiadów-rzek, które została opublikowana przez włoskiego smakosza, Carla Petriniego (Rte.ie, 9 września).

"Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga, nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska", a "przyjemność jedzenia i przyjemność seksualna pochodzą od Boga" - mówi Franciszek.

Niesprawiedliwie oskarża on Kościół w przeszłości o "nadgorliwą moralność", która "odmawia przyjemności", którą Franciszek nazywa "błędną interpretacją orędzia chrześcijańskiego".

Uważa on, że nieludzka, brutalna, wulgarna "przyjemność" powinna być potępiana, podczas gdy ludzka, prosta, moralna przyjemność powinna być akceptowana. Takie było jednak stanowisko Kościoła w przeszłości.

"Przyjemność jedzenia jest po to, aby zachować zdrowie poprzez jedzenie, tak jak przyjemność seksualna jest po to, aby upiększyć miłość i zagwarantować utrwalenie gatunku" - dodał Franciszek, który od czasu, gdy został papieżem, sporo przybrał na wadze.

W rzeczywistości, jedzenie i czynności seksualne są same w sobie dobre, ludzkie, naturalne. Trzeba się na nie godzić, ale nie są w żaden sposób "boskie".

#newsGksctdyhnp
przeciwherezjom
@pielgrzym55 "gdyby poprzestał na stwierdzeniu" - no właśnie, diabeł zawsze tak podaje - truciznę zaprawioną w części prawdą. Niestety demony już od dawna pracowały nad katolikami i ta herezja tu wygłoszona była im wciskana. A że przyjemnie jest żreć i korzystać z życia więc szybko zdobyła posłuch u katolików. Doszło wręcz do zmieniania sensu Pisma Świętego - konkretnie Listów św. Pawła. Walczy …More
@pielgrzym55 "gdyby poprzestał na stwierdzeniu" - no właśnie, diabeł zawsze tak podaje - truciznę zaprawioną w części prawdą. Niestety demony już od dawna pracowały nad katolikami i ta herezja tu wygłoszona była im wciskana. A że przyjemnie jest żreć i korzystać z życia więc szybko zdobyła posłuch u katolików. Doszło wręcz do zmieniania sensu Pisma Świętego - konkretnie Listów św. Pawła. Walczy on z ciałem (np: "ciało wiedzie ku śmierci" - dużo pisze na ten temat) więc egzegeci wpadli na diabelski pomysł, by wciskać ludziom, że św. Pawłowi chodziło o ciało w innym znaczeniu - jakieś takie inne, no nie ciało. Naprawdę słyszałem cały wykład na ten temat - uczyli tego na KUL-u.
Tę herezję życia dla ciała, świata i przyjemności antypapież tu tylko podsumował. - dzięki temu niestety dostanie większy posłuch u katolików, bo to mile ich łechce. Poniżej przedstawiciel tej opcji, ksiądz Wacula, zgorszony jest potwornie tym, że można nie grzeszyć..... Pewnie antypapież też jest okropnie tym zgorszony. A można nie grzeszyć, przynajmniej ciężko. Nie każdy upadek czy słabość jest grzechem, święci (a mamy ich naśladować) usilnie starali się nie grzeszyć - i z grubsza się udawało. A żeby dać sobie z tak trudnym wyzwaniem radę trzeba nad sobą pracować - właśnie szczególnie pościć i to na serio (nie wystarczy od mięska i słodyczy - choć to już coś i warto choć tyle), modlić się i koniecznie często (raz na tydzień!) i dokładnie spowiadać. Św. Jan Paweł II, który chyba naprawdę bardzo niewiele upadał w maluteńkie grzeszki (lub pod koniec wcale nie upadał) spowiadał się co 5 dni!!!! Ten Sakrament Miłosierdzia nie jest tylko dla leżących w bagnie grzechu - on daje siłę do pracy nad sobą z nałogami namiętnościami. Mamy ze swoimi zachciankami walczyć, a nie im pobłażać!!!
MementoMori+++
Znowu jakaś paplanina i relatywizacja tego chorego człowieka i heretyka. Zacznijmy od tego że świat wmawia i nazywa miłością : ruje i porubstwo, rozpustę, rozwiązłość i nieczystość seksualną, dewiacje seksualne i wszelkie zboczenia które opierają się na pożądliwości która jest wielką siłą . Franciszek niczym wąż w Edenie podaje się za wysłannika Boga i wkłada w usta Boga swoje urojenia ( "Czy …More
Znowu jakaś paplanina i relatywizacja tego chorego człowieka i heretyka. Zacznijmy od tego że świat wmawia i nazywa miłością : ruje i porubstwo, rozpustę, rozwiązłość i nieczystość seksualną, dewiacje seksualne i wszelkie zboczenia które opierają się na pożądliwości która jest wielką siłą . Franciszek niczym wąż w Edenie podaje się za wysłannika Boga i wkłada w usta Boga swoje urojenia ( "Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» ,Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło . Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy Rdz 3 1 4-7 ") . Franciszek wmawia że Bóg to wszystko nazywa seksem w rozumieniu zgodnym z wolą Bożą . Natomiast tak nie jest. Mało tego zrównywa seks do błachej kwestii jedzenia !! Współczuje mu i tym którzy go słuchają. Dobrze wie że większość utożsamia seks ze złem który jest pozamałżeński , nie wypowiada się precyzyjnie i oczywiście masy ateistów i bezbożników będą mówili że papież pochwala właśnie ruje i porubstwo , nieczystość seksualną itd...
wacula25wp.pl
przeciwherezjom Piszesz -[ zero grzeszenia!]--Oj oj fantazję to Ty masz jak dewotka stara panna ......... A CZY O TYM papież mówi!!!!!!!!!!
pielgrzym55
Nie byłyby to wcale takie gorszące słowa, gdyby poprzestał na stwierdzeniu, że nasz stwórca tak to zaprojektował, że seks łączy się z przyjemnością, aby ludzie się rozmnażali, a smak, żeby się dobrze odżywiali. To prawda. Mógł sobie darować bzdury, że kościół to kiedyś rzekomo zwalczał. Stawiał tylko ramy - np. w prawnym małżeństwie ...
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Antypapież mówi językiem szatana !
przeciwherezjom
3.nieczystość - 5.nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. Te dwie wyliczanki pochodzą ze zgniłego drzewa "made in lucyfer" - jako nabytek po grzechu pierworodnym. Jeśli będziemy im hołdować to po nas - będziemy razem z powyższym gościem, czyli fałszywym prorokiem z ks. Apokalipsy - "ucztować zawsze w jeziorze ognia. Gdybyśmy mogli choć przez chwilę zobaczyć tę "ucztę" to pewnie do końca życia byśmy …More
3.nieczystość - 5.nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. Te dwie wyliczanki pochodzą ze zgniłego drzewa "made in lucyfer" - jako nabytek po grzechu pierworodnym. Jeśli będziemy im hołdować to po nas - będziemy razem z powyższym gościem, czyli fałszywym prorokiem z ks. Apokalipsy - "ucztować zawsze w jeziorze ognia. Gdybyśmy mogli choć przez chwilę zobaczyć tę "ucztę" to pewnie do końca życia byśmy non stop się modlili, pościli i biczowali i zero grzeszenia!
Sw.Joanna
Proszę zrobić sobie zbliżenie chleba który on konsekruje a doznacie szoku.
MIQUEDEM~
"od czasu, gdy został papieżem, sporo przybrał na wadze" - widać że lubi ten "boski" wymiar człowieczeństwa
przeciwherezjom
od czasu gdy został antypapieżem
Weronika....S
Co za dużo to i niezdrowo, więc w ,,pewnym momencie,, może przestać być ,,boskie,,. Ale jak mogliśmy usłyszeć ostatnio w czytaniu mszalnym, dziewictwo ma zdecydowaną przewagę, taki jest przekaz ewangeliczny.
MementoMori+++
Trzeba zacząć od tego że nazewnictwo użyte jest jakimś nieporozumieniem. Boski to jest tylko Bóg . Mówienie że jedzenie i seks jest boskie to nie to samo co mówienie że Bóg stworzył prokreacje i jedzenie. Mówienie że coś jest boskie, znaczy że przypisuje się temu czemuś przymioty boskie . Dla Freuda który był satanistą seks miał również wymiar boski i na tym opieralo się jego zdeprawowane …More
Trzeba zacząć od tego że nazewnictwo użyte jest jakimś nieporozumieniem. Boski to jest tylko Bóg . Mówienie że jedzenie i seks jest boskie to nie to samo co mówienie że Bóg stworzył prokreacje i jedzenie. Mówienie że coś jest boskie, znaczy że przypisuje się temu czemuś przymioty boskie . Dla Freuda który był satanistą seks miał również wymiar boski i na tym opieralo się jego zdeprawowane nauczanie które przeniknęło współczesną powszechną psychologię i edukację i powszechny proces tzw "seksualizacji ". To prawda dziewictwo ma przewagę. Warto zapoznać się z tym jaka jest wartość czystości i jej płodność duchowa www.jhs.fora.pl/…jej-plodnosc-duchowa,9755.html