Clicks3K
Coburg
1

Prečo mnohí katolíci nepôjdu na Svetové stretnutie rodín

Dublin, 16.7.2018 (LifeSiteNews) – Kňazi farnosti v Írsku sa rozhodli nezúčastniť sa na Svetovom stretnutí rodín v Dubline po tom, čo Vatikán pozval pátra Jamesa Martina, S.J., aby mal hlavný príhovor na uvítanie spoločenstva osôb LGBT v Cirkvi.
Kňazi stále zvažujú, ako to najlepšie urobiť a či svoje rozhodnutie oznámiť verejnosti. Obvinenia cirkevných autorít sú skutočným nebezpečenstvom. Miestny pastier je obozretný a múdry, ale dobre si je vedomý hrozieb. Lesklý plagát o stretnutí s usmievavým pápežom Františkom z jeho svätyne zmizol. Renovuje sa kostol, takže táto zmena sa zdá byť neškodná.
Kaplán si myslí, že postoj by sa mal vyjadriť verejne. Hrozné referendum o potrate spôsobilo, že mŕtvy kultúrny katolicizmus Írska vyrazil otvorene na povrch. „Už niet nijakého skrývania. Nijakého pretvarovania – toto je katolícka krajina,“ hovorí. Veľmi dobre si uvedomuje nebezpečia. Verejní činitelia spievajú pesničky prevažnej sekulárnej väčšiny, sú ticho, alebo sa odvážia aj hovoriť. Vedia, že karta zneužívania detí sa môže použiť aj proti nim. Neo-modernisti, ktorých nedávno identifikoval Roberto de Mattei ako tých, čo pracujú v cirkvi, aby ju zmenili podľa vlastnej idey, majú navrch. Teraz pokračujú jemne – skrývajúc sa za rímskymi kolárikmi – v usmerňovaní veriacich, aby uverili, že v Cirkvi 2+2=5, a že nie sú nijaké hriechy, pretože ľudia „sa proste tak narodili“.
Mladý kňaz so svojou mladosťou je jedným z mála, ktorý dožije, aby povedal budúcim generáciám o raných dňoch „prenasledovania“, ako to nazýva. „Veci sa rýchlo hýbu. Austrália vyrazila proti spovednému tajomstvu, Kanadské zákony zatvárajú kresťanské školy, írska legislatíva bráni terapeutickému poradenstvu homosexuálom a Anglicko chce terapiu úplne zakázať – tieto veci sú všetky pospájané.“ V tejto klíme musia mladí kňazi Írska robiť rozhodnutia.
„Niektorí chcú odísť do bezpečnejších krajín a pôsobiť odtiaľ, iní sa pripravujú na pobyt vo väzení. To je realita. Budúci írski mučeníci hľadajú pomoc, no Rím, ako sa zdá, sa o to nestará.“
Napriek pohrome je to stále ešte krajina svätcov a učencov – hoci ich je menej ako v minulosti. Starší kňaz akademik hovorí o Svetovom stretnutí rodín v auguste ako o „zmanipulovanom, aby napomáhalo hocičo len nie Kristovu náuku“. Uvedomuje si starosti, ktoré majú laici. Materiál k stretnutiu výslovne obsahuje obrazy podporujúce agendu homosexuálov. Organizácii „Courage“, ktorá poskytuje pravú katolícku podporu tým, čo trpia príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu, odmietli účasť na stretnutí. Program v sobotu večer, keď má byť koncert s vystúpením pro-gejovej hviezdy a schvaľovanie toho všetkého arcibiskupom Dublinu.
Aká je tu nádej pre laických veriacich v Írsku? „Nijaká,“ podľa cirkevného učenca. „Boli opustení svojimi vodcami, ktorí používajú názory Austena Ivereigha, autora biografie Františka, ktorá ho opisuje ako revolučného mysliteľa, ktorý využije svoju moc na premenu najhroznejšieho náboženstva sveta“ pre svoju nečistú prácu. Kresťan však potrebuje vodcov pre svoj život viery. Teraz viac ako kedykoľvek sú životne dôležité modlitby a pokánie, ale potrebné je aj odvážne vedenie. To je doba pre boj. Skutočný boj, aby laici videli, že biskupi už nechcú dlhšie akceptovať faloš.“

Budú nasledovať odvážnych vodcov?
„Áno. Budú, ale potrebujú vodcov, ktorí sú v Kristovi.“ Vedec verí, že niekoľkí dobrí biskupi v Írsku pracujú v tichosti pre laikov, „ale je to hazard, keďže sekulárne sily sledujú každý ich pohyb.“ Sú to práve biskupi, ktorí musia povstať s alternatívnou konferenciou, ktorú zorganizujú odvážni laici. Pre mnohých katolíkov „na základni“ je v tomto boji za vieru Svetové stretnutie rodín bodom obratu. „Nikdy si nemysleli, že niekedy budú musieť čeliť zapredaným neveriacim biskupom, či kňazom. Myšlienka, že Svätý Otec by mohol byť sám komplicom pri napomáhaní ideí odporujúcich viere ich predkov, je pre nich šokujúca. Niektorí si myslia, že je nesprávne informovaný, alebo že médiá hrajú proti nemu, alebo že vieru hlása len jemne. Iní sa domnievajú, že je schizofrenický, či bipolárny. Oni sú takí zmätení ako jeho učenie.“
Nech je to hocijako, katolíci v Írsku majú veľmi ťažkú situáciu. Bude viať dúhová vlajka neo-konzervatívnych aktivistov nad ich hlavami, keď budú stáť na írskom poli a čakať, aby pozdravili nástupcu sv. Petra? Budú ich deti držiace plastové ružence a obrázky Panny Márie z Knocku, dúfajúc, že uvidia pokorného pápeža Františka, vystavené obscénnostiam gejového pochodu? Budú počúvať modernistické frázy prelátov, ktorí nedávno boli v posteli kardinála McCarricka a jeho vplyvného talianskeho gentlemana? Nebezpečie, že deti budú vystavené škandálu alebo, že budú zvedené týmito vlkmi v ovčom rúchu je veľmi reálne. Nahnevaní otcovia a ustarostené mamy si túto skutočnosť už uvedomujú.
Ísť na Svetové stretnutie rodín, alebo nie? Katolíci v Írsku vedia, že ich sledujú ich vlastní. Tí, ktorí majú vážne ospravedlnenie, prečo tam nemôžu ísť, to využijú.
ľubica
hej správny krok 👍 !!! lebo títo majú skutočnú katolícku vieru.... ktora im bráni zucastnovat sa na heretickych stretnutiach....ktore su dnes v mode .... vo Vat- novocirkvi vraj česť si zaslužia aj pary rovnakeho pohlavia, ktore boli pozvavné..... " ktože som ja aby som súdil??? " ----- len nech prídu všetci aj lavičiari aj pravičiari, aj hetero aj homo---- v jednom mechu , nech je poriadny …More
hej správny krok 👍 !!! lebo títo majú skutočnú katolícku vieru.... ktora im bráni zucastnovat sa na heretickych stretnutiach....ktore su dnes v mode .... vo Vat- novocirkvi vraj česť si zaslužia aj pary rovnakeho pohlavia, ktore boli pozvavné..... " ktože som ja aby som súdil??? " ----- len nech prídu všetci aj lavičiari aj pravičiari, aj hetero aj homo---- v jednom mechu , nech je poriadny chaos a poriadna hmla, aby nik nerozoznal čo je správne a čo je hriech 🤦 , ktorý treba odsúdiť!!!