Clicks1.8K
pl.news
6

Schneider: Watykan wykorzystuje "abstrakcyjne teorie", żeby usprawiedliwić współpracę ze złem

Aborcjoniści wyciągną wniosek z pozytywnej reakcji Watykanu na szczepionki skażone aborcją, że Kościół przyzwolił na zabijanie dzieci przed ich narodzeniem.

Pisze o tym biskup Athanasius Schneider w oświadczeniu z 29 marca. Wyjaśnia, że dokumenty Stolicy Apostolskiej z 2005, 2008 i 2020 roku aprobujące szczepionki wykorzystujące aborcję "nie są nieomylnymi decyzjami" i że utknęły w "formalizmie abstrakcyjnych teorii", które usprawiedliwiają współpracę ze złem.

Schneider twierdzi, że ze względu na powagę aborcji nie można stosować zasady materialnej współpracy, jak w przypadku płacenia podatków bezprawnemu państwu.

Krytykuje on, że nawet organizacje pro-life płyną z prądem w sprawie szczepionek wykorzystujących aborcję, podobnie jak wielu teologów, Stolica Apostolska i zdecydowana większość biskupów. W dzisiejszym Kościele jest więc tylko mniejszość, która mówi: "Stop. To nie jest dobre. To jest niebezpieczeństwo!".

Zdaniem Schneidera "historia" potępi prałatów, którzy obecnie rządzą Stolicą Apostolską.

Dla niego jest "niezrozumiałe", jak biskupi – "przy pomocy abstrakcyjnych teorii z teologii moralnej" - uspokajają sumienia, "dopuszczając" szczepionki skażone aborcją.

#newsSmlbuelhac
przeciwherezjom
Kościół nie przyzwolił! Nie piszcie bredni. To szatan i jego sługi, które bezprawnie zajęły władze Kościoła od środka - piąta kolumna. Oczywiście ich dyrektywy są bezprawne. Za antypapieżem i jego świtą i w większości opanowanym przez masonów polskim Episkopatem nie wolno iść!!!
KRUCJATA TRADYCJONALISTÓW ŚWIATA
...od razu widać przez którego internautę przemawia Duch Święty .
Weronika....S
Współpraca ze złem Watykanu oznacza ich dobre relacje relacje z diabłem.