Maria Dubovska
dobre že to zatrhli, ta invazia proruských primitivov bola neunosna. myslet si možui čo chcu, ale normalni ludia to nejsu povinni čitat.
alino
Mne sa rátajú tie komentáre pod článkom, tá cenzúra. To fakt nám niekto nariaďuje, čo si smieme myslieť?
Maria Dubovska
ľubica
Po dvojtýždňovej výmene emailov s členmi Subkomisie KBS pre bioetiku ohľadom očkovania a ich neochote diskutovať o jednotlivých výhradách k vakcínam som napísala článok Povinné očkovanie - morálne či nemorálne, ktorý už po týždni odporúčalo skoro 1000 osôb na FB, a dosiahlo rekordnú čítanosť, čo preťažilo server portálu a tak ho upgradujú. / J TUTKOVÁ /
www.postoy.sk/node/4549/talk

🤨
Peter(skala)
olgabubakova 12.12.2013 13:09:10

"Pýtam sa Vás, ako je možné, že Vy, ktoré sa tešíte zo života, zo svojich detí,
práve im nechcete darovať do života túto radosť?"


Drahá Oľga, aj ked nie som mamička, predsa môžem napísať za mnohé dobré mamičky, že oni aj chcú zaočkovať svoje deti a to aj z dôvodu, aký si uviedla, ale ked sa pýtaš, že prečo nechcú zaočkovať a nie je to len rečnícka otázka, tak …More
olgabubakova 12.12.2013 13:09:10

"Pýtam sa Vás, ako je možné, že Vy, ktoré sa tešíte zo života, zo svojich detí,
práve im nechcete darovať do života túto radosť?"


Drahá Oľga, aj ked nie som mamička, predsa môžem napísať za mnohé dobré mamičky, že oni aj chcú zaočkovať svoje deti a to aj z dôvodu, aký si uviedla, ale ked sa pýtaš, že prečo nechcú zaočkovať a nie je to len rečnícka otázka, tak treba porovnávať minulu dobu s našou a to objektívne.

Čiže, ked vtedy boli "len" očkovacie lieky bezpečné, tak dnes tomu tak nie je, aspon nie u všetkých. Je tu podozrenie a veľmi vážne, že sa jedná o niektoré druhy takýchto "liekov" ako také, ktoré skôr prinášaju iné choroby a to je hlavný dôvod, prečo v sučasnosti maju mamičky strach dať zaočkovať svoje deti.

To nie je o tom, žeby im nedopriali to, čo im bolo dopriate, ale ide o zodpovednosť a rozlišovanie. Preto otázne by nemalo byť ani tak to, prečo nechcu dať zaočkovať, ale skôr, ktoré lieky na očkovanie maju istotu, že su spoľahlivé ?!
olgabubakova
Už dlhšiu dobu sledujem nezmyselné zmýšľanie a konanie mamičiek, ktoré
sa búria proti očkovaniu. Je smutné, že to zašlo až tak ďaleko, aby sa s tým
zaoberali aj naši cirkevní hodnostári. Radila by som všetkým týmto matkám,
aby sa spýtali svojich matiek, ale hlavne starých matiek, ako práve oni dali
očkovať ich matky a tieto práve Vás mamičky, ktoré ste teraz proti. Veď práve
Vy ste boli uchráne…More
Už dlhšiu dobu sledujem nezmyselné zmýšľanie a konanie mamičiek, ktoré
sa búria proti očkovaniu. Je smutné, že to zašlo až tak ďaleko, aby sa s tým
zaoberali aj naši cirkevní hodnostári. Radila by som všetkým týmto matkám,
aby sa spýtali svojich matiek, ale hlavne starých matiek, ako práve oni dali
očkovať ich matky a tieto práve Vás mamičky, ktoré ste teraz proti. Veď práve
Vy ste boli uchránené voči detskej obrne, ovčím kiahňam, záškrtu, tbc, ...
chorobám, ktoré po druhej svetovej vojne ešte hodne vyčíňali.
Pýtam sa Vás, ako je možné, že Vy, ktoré sa tešíte zo života, zo svojich detí,
práve im nechcete darovať do života túto radosť?
Možno som už pristará (70) na toto chápanie, ale toto obdobie som prežila. Mamička, susedka, spolužiačka a i ja sama sme ochoreli na vtedy kosiacu smrť
v podobe tbc. Všetky tieto choroby sú infekčné, preto sa proti nim očkuje.
Neváhajte a darujte šťastný život i Vašim deťom! 😀
ľubica
ľubica
Dnes sa pri výrobe očkovacích látok používajú dve ľudské tkanivové kultúry, ktoré boli pôvodne pripravené z tkanív potratených plodov (v rokoch 1964 a 1970). Používajú sa na prípravu očkovacích látok založených na živých, oslabených vírusoch. Prvou z nich je kultúra WI-38 (Wistar Institute 38) s ľudskými diploidnými pľúcnymi fibroblastami, pochádzajúca z plodu ženského pohlavia, ktorý bol …More
Dnes sa pri výrobe očkovacích látok používajú dve ľudské tkanivové kultúry, ktoré boli pôvodne pripravené z tkanív potratených plodov (v rokoch 1964 a 1970). Používajú sa na prípravu očkovacích látok založených na živých, oslabených vírusoch. Prvou z nich je kultúra WI-38 (Wistar Institute 38) s ľudskými diploidnými pľúcnymi fibroblastami, pochádzajúca z plodu ženského pohlavia, ktorý bol umelo potratený. Táto tkanivová kultúra bola pripravená a vyvinutá Leonardom Hayflickom v roku 1964 (L. Hayflick, 1965; G. Sven a kol., 1969) a je označená ATCC (American Type Culture Collection – pozn.prekladateľa) CCL-75. Tkanivová kultúra WI-38 bola použitá na prípravu historickej vakcíny RA 27/3 proti rubeole (S. A. Plotkin a kol., 1965). Druhá ľudská tkanivová kultúra jeMRC-5 (Medical Research Council 5) – ATCC číslo CCL-171 – s ľudským pľúcnym fibroblastom pochádzajúcim z 14-týždňového mužského plodu. Tkanivová kultúra MRC-5 bola pripravená a vyvinutá J. P. Jacobsom v roku 1966 (J. P. Jacobs a kol., 1970). V príbalových letákoch sú uvedené tieto kultúry ako ľudské diploidné bunky. Aj ďalšie ľudské tkanivové kultúry boli vyvinuté pre farmaceutické účely, žiadna z nich sa však nepoužíva v momentálne na trhu dostupných očkovacích látkach.
Viac:
www.forumzivota.sk/…/odpoved-odborni…
😇
2 more comments from ľubica
ľubica
Ak chce lekár účinným spôsobom slúžiť životu a zdraviu človeka-pacienta, musí byť zosobnením vysokého morálneho postoja šľachetnosti, aby vo vzťahu medzi ním a pacientom bola dôvera, čiže ide o špecifickú morálnu kultúru tohto vzťahu, opierajúcu sa o etiku. Preto nemožno ignorovať etiku a etické princípy v medicíne, lebo by to spôsobilo eróziu samotnej medicíny a devalváciu lekárskeho povolania.
More
Ak chce lekár účinným spôsobom slúžiť životu a zdraviu človeka-pacienta, musí byť zosobnením vysokého morálneho postoja šľachetnosti, aby vo vzťahu medzi ním a pacientom bola dôvera, čiže ide o špecifickú morálnu kultúru tohto vzťahu, opierajúcu sa o etiku. Preto nemožno ignorovať etiku a etické princípy v medicíne, lebo by to spôsobilo eróziu samotnej medicíny a devalváciu lekárskeho povolania.
Viac:www.postoy.sk/eticky_rozmer_p…
Autor textu pôsobí na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, špecializuje sa na bioetiku, sociálnu etiku, etiku sexuality, manželstva a rodiny. Text je mierne krátený, plnú verziu si môžete prečítať na webstránke www.slobodavockovani.sk/news/eticke-aspekty-…. Problematiku očkovania autor bližšie rozpracuje v pripravovanej publikácii Mysterium vitae - Život človeka v rukách človeka, ktorá vyjde tento rok.

.........................................................

V legislatívnom procese je ďalší dokument strategického významu, ktorý obsahuje viaceré neprijateľné zámery. Ide o Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013 - 2030.

1/ ide znovu o "rozvoj zdravotnej gramotnosti" v zmysle "výchovy k plánovanému rodičovstvu". Pod touto zámienkou sa v zahraničí pretláča, v súlade s štandardom WHO, predčasná sexualizácia detí (štandard zahŕňa napr. masturbáciu od 4. roku života).

2/ ide o viaceré zámery "pokračovať a rozširovať" plošný očkovací program. S týmto nemôžeme súhlasiť, nakoľko príklady z nedávnej minulosti (napr. BCG vakcína alebo tzv. pandémia chrípky A/H1N1) ukazujú, že očkovací program sa neriadi na základe vedeckých kritérií, ale nezriedka je náchylný na konzervovanie nepodložených a prekonaných zvykov a lobistické tlaky. Preto žiadame nie o "pokračovanie a rozširovanie", ale o pravidelné prehodnocovanie očkovacích programov podľa aktuálnych vedeckých poznatkov.

3/ ide o zámery týkajúce sa elektronizácie zdravotníctva; ku týmto zámerom ešte neprebehla verejná diskusia, nie je tu spoločenský konsenzus o vhodnosti centralizovanej databázy zdravotných záznamov, no riziko jej zneužitia je obrovské.

Prosíme vás preto o podporu našej hromadnej pripomienky, a to najneskôr do pondelka 4.11.2013.

Spôsob je nasledovný:

1.V prehliadači otvorte túto adresu, na ktorej môžete prezrieť pripomienku.

2.Na ľavej strane kliknite na voľbu Registrácia (ak už ste sa v minulosti registrovali, môžete prejsť rovno k bodu 4, 6 a 7).

3.Registrujte sa (treba vybrať meno a heslo a zadať e-mail adresu).

4.Prihláste sa prostredníctvom polí na zadanie mena a hesla na ľavej strane.

5.Kliknite na voľbu Môj profil a nastavenia (tiež na ľavej strane). Zadajte požadované osobné údaje, aby Vám systém dovolil podporiť pripomienku (povinné sú: Meno, priezvisko, úplná adresa. Ostatné nie sú povinné).

6.Znovu otvorte adresu z bodu 1.

7.Kliknite na tlačidlo Podporiť, ktoré nájdete na spodku stránky.

Ďakujeme za podporu.

Znenie pripomienky:

1)

Na str. 8 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení;

žiadame vypustiť vetu:

„Dôležitý bude rozvoj zdravotnej gramotnosti u mladej populácie až po integráciu úsilia pri tvorbe duševného a sexuálneho zdravia, ako aj výchovy k plánovanému rodičovstvu.“

Zdôvodnenie:

Pod touto formuláciou sa v zahraničí rozumie aplikácia teórie, že dieťa je sexuálna bytosť už od narodenia, pričom štandardy sexuálnej výchovy od WHO odporúčajú tiež praktiky, ktoré spôsobujú predčasnú sexualizáciu detí a nútia ich získavať v tejto oblasti poznatky, ktoré morálne ohrozujú deti a mládež.

2)

Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia;

slová:

"Je potrebné viesť korektnú, pravidelnú a argumentačne silnú iniciatívu na podporu čo najvyššej zaočkovanosti populácie proti infekčným chorobám a udržať už zavedený vysoký štandard zaočkovanosti populácie proti vysoko nákazlivým chorobám nielen s prihliadnutím na zdravie očkovaných jedincov, ale aj ostatných jedincov žijúcich v komunite."

zmeniť na

"Je potrebné viesť korektnú, pravidelnú a argumentačne silnú iniciatívu na podporu čo najotvorenejšej diskusie o cieľoch a reálnych možnostiach programov zaočkovanosti populácie proti infekčným chorobám a zlepšiť štandard sledovania nežiaducich účinkov očkovania s prihliadnutím na celkové zdravie očkovaných jedincov, ale aj ostatných jedincov žijúcich v komunite."

Zdôvodnenie: Počas 50 rokov plošných očkovacích programov došlo k závažným pochybeniam, ktoré ukazujú na potrebu venovať pozornosť vplyvu očkovania na zdravie ako celok. Príklad BCG vakcíny a iné ukazujú, že slepé zotrvávanie v zabehnutých očkovacích programoch je často nielen v rozpore s vedeckými poznatkami, ale aj s právom jednotlivcov na ochranu zdravia.

3)

Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia;

slová:

"dosiahnutie a udržiavanie odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akými sú napríklad detská obrna, osýpky, rubeola;"

zmeniť na

"pravidelné prehodnocovanie udržiavania odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akým je napríklad detská obrna;"...

Zdôvodnenie:

Vzhľadom k preukazovanej nezmyselnosti niektorých odporúčaných očkovaní nie je žiaduce ich za každú cenu udržiavať, práve naopak, očkovacie programy musia byť podrobované pravidelnému prehodnocovaniu z hľadiska aktuálnych vedeckých poznatkov o reálnych schopnostiach vakcín v dosahovaní očakávaných cieľov, ako aj o celkovom vplyve na zdravie.

Globálna eliminácia osýpok nie je dosiahnuteľná, preto nemá význam predkladať ju ako strategický cieľ; takýto cieľ je v niektorých krajinách bezúspešne predkladaný už takmer 50 rokov. Súčasné vakcíny totiž nie sú schopné dosiahnuť spoľahlivú imunitu voči všetkým cirkulujúcim kmeňom osýpkového vírusu, nedokážu zabrániť nakazeniu a šíreniu nákazy, a ich trvanie účinku je obmedzené. Epidémie vo vysoko alebo plne zaočkovaných populáciách nesvedčia v prospech možnosti dosiahnutia eliminácie ochorenia. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie osýpok vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.

Eliminácia rubeoly je taktiež nedosiahnuteľná kvôli nedostatočným parametrom vakcíny, najmä kvôli krátkodobému a nespoľahlivému účinku. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie rubeoly vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.

4)

Na str. 38 v tabuľke 3:Zdroje financovania čiastkových stratégií/nástrojov zmien;

nahradiť slová:

"Pokračovanie v očkovacom programe a rozšírenie očkovacieho programu"

slovami:

"Očkovací program"

Zdôvodnenie:

Absentuje vyhodnotenie dopadu súčasného očkovacieho programu na zdravie populácie, preto nie je vhodné do dlhodobého plánu vopred zahrňovať smerovanie ďalšieho vývoja očkovacieho programu, konkrétne "pokračovanie a rozšírenie".

5)

Na str. 8 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení...

V bode Neprenosné ochorenia;

8. vetu:

"Medzi najznámejšie patria: fajčenie, nesprávne stravovacie návyky, nedostatočná fyzická aktivita, nadmerný príjem alkoholu, užívanie psychoaktívnych látok, psychosociálny stres"

doplniť o slová:

"genetická porucha syntézy vitamínu C".

Zdôvodnenie: Neschopnosť človeka syntetizovať vitamín C vedie k oslabeniu cievneho kolagénu a k postupu príznakov srdcovocievnych ochorení.

6)

Na str. 9 v časti Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia, 2. ods.;

vypustiť požiadavku

"Budovanie kapacít v oblasti informatizácie a stáleho dohľadu na zavedenie medzinárodných zdravotných predpisov"

a taktiež na str. 11 v časti: Prioritná oblasť 3: Posilňovanie zdravotných systémov, v centre záujmu ktorých sú ľudia, posilňovanie kapacít verejného zdravotníctva a pripravenosti, surveillance a schopnosti reagovať na núdzové situácie;

vypustiť vetu:

"Plné využitie nástrojov a inovácií 21. storočia ako komunikačných technológií (digitálne záznamy, telemedicína a eHealth) a sociálnych médií sa môže podieľať na lepšej a nákladovo efektívnejšej starostlivosti." ;

a taktiež na str. 38 v tab.3 Zdroje financovania čiastkových stratégií/nástrojov zmien;

vypustiť riadky:

„eHealth“

Zdôvodnenie:

Za presadzovaním medzinárodných zdravotníckych predpisov často stoja lobistické farmaceutické skupiny (napr. prípad prasacej chrípky, ktorý sa ukázal ako planý poplach so zbytočnými finančnými nákladmi pre Slovensko na nevyužité vakcíny), preto nepovažujeme za potrebné budovať kapacity a stály dohľad v tejto oblasti. Slovensko by malo prijímať samostatné, nezávislé a kompetentné rozhodnutia.

Informatizácia, t.j. elektronické spracovanie údajov týkajúcich sa zdravia uľahčuje dostupnosť k týmto údajom aj pre tých jednotlivcov a skupiny, ktorí informácie takéhoto druhu zneužívajú, alebo môžu zneužiť. Databáza takýchto údajov bude celkom istotne zneužitá, otázkou je len miera a spôsob zneužitia. Varovania zo zahraničia (Veľká Británia) hovoria napríklad o tom, že zdravotné údaje týkajúce sa detí by nemali byť elektronizované, pretože to uľahčuje "prácu" obchodníkom s detskými orgánmi, ktorí si vedia vyhliadnuť a kriminálne sa zmocniť vhodného detského "darcu".

Zavedenie systému eHealth znemožní jednotlivcovi slobodu výberu v tejto oblasti, a zbaví ho akejkoľvek možnosti ochrániť svoje citlivé údaje. Zavedeniu podobného systému by mala predchádzať celospoločenská diskusia, a to aj vzhľadom na riziko potenciálneho ohrozenie slobody vierovyznania značnej časti obyvateľstva (riziko pridelenia takého osobného identifikátora v celosvetovom informačnom systéme, pred ktorým kresťanov varuje Sväté Písmo)

.......................................................................
myslím, že situácia u nás v SR je zámerne neprehľadná... prakticky vedia o nej len tí rodičia, ktorým dieťa po zaočkovaní dostalo leukémiu, napr. polročné predtým zdravé dieťa....
Maria Dubovska
no neviem chodila som teda do škol , tj do kolektívov a nikto nemal vedlajšie účinky. veková hranica umrtnosti sa zvyšuje.
však vymena nazorov nech je. a aj je. chceš povedať čo ,že tých čo diskutujú o očkovaní akože zatvárajú alebo zas mi niečo svetoborné uniklo?
Maria Dubovska
švajčiari to proste nepotrebuju. celkovo ina mentalita. ked si u nas bude vacsina ludi umyvat napriklad ruky, nemusi sa ani u nas. zatial nehrozi, neboj sa.
3 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
to je zaujimave jak je raz finsko hrozostrašná krajina ktorá kradne ruskám ribjonky a potom zas je to hned náš svetlý vzor očkovaní..proste čo jak sa hodí do pytla, že.
švajčiarsko ani nehovorím, samý bankár akože jasný žid a zrazu majú dobré očkovanie. hm. guláš paprikáš demikát galimatiáš.
Maria Dubovska
A čo tú "druhú stranu" nebodaj niekto umlčiava že ty si ju nemožeš vypočut? Proste bliakajú o tom jak si nedajú zaočkovat decká. To je celé. Šikovní. To je jednoduché ked ostatní sa postarajú o to aby im nič nehrozilo tým, že ostatní sú zaočkovaní.
Maria Dubovska
samozrejme jamajka - zodpovedné rozhdnutie. a čo si čakala. že biskupi budú podporovať to, aby sme hromadne mreli na tbc, týfus či žltačku, keď nemusíme?
šok je skor to, že má niekto z toho šok. očkovaná je celá moja generácia a vďaka Bohu zachraňuje populačnú krivku v tejto dobe.