Clicks842
Beatus 1
4

Zgubne skutki prywatnych objawień - o ks. Piotrze Natanku cz.II

youtube.com/watch?v=gORi0j79u9E

Jest to istotne uzupełnienie poprzedniej wypowiedzi, bo wzbogacone o dokumenty świadczące o błędnym nauczaniu ks. Piotra Natanka.
fartuszniak leszek
Bardzo źle się stało że Ksiądz Natanek został bardzo skrytykowany przez księdza tradycji katolickiej, to jest niepojęte, przecież Ksiądz Natanek nigdy nie wypowiadał się krytycznie o Bractwie Piusa X, wręcz przeciwnie:
=> Ks. Natanek - masz powołanie to idź do Lefebrystów.
---
=> wikipedia.org/wiki/Piotr_Natanek
"Piotr Natanek (ur. 11 grudnia 1960 w Makowie Podhalańskim) – polski prezbiter …More
Bardzo źle się stało że Ksiądz Natanek został bardzo skrytykowany przez księdza tradycji katolickiej, to jest niepojęte, przecież Ksiądz Natanek nigdy nie wypowiadał się krytycznie o Bractwie Piusa X, wręcz przeciwnie:
=> Ks. Natanek - masz powołanie to idź do Lefebrystów.
---
=> wikipedia.org/wiki/Piotr_Natanek
"Piotr Natanek (ur. 11 grudnia 1960 w Makowie Podhalańskim) – polski prezbiter rzymskokatolicki archidiecezji krakowskiej, kaznodzieja, doktor nauk teologicznych, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki, od 1986 był wykładowcą Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie"
---
=> wikipedia.org/wiki/Szymon_Bańka
"Szymon Bańka (ur. 1988) – kapłan bractwa św. Piusa X"
---
Szymon Bańka jest księdzem znacznie młodszym od Księdza Natanka.

Wypowiedź ks. Szymona Bańki:
"... Ksiądz Natanek ma wiele zalet bez wątpienia dostrzega wiele rzeczy
których inni ne dostrzegają bez wątpienia nazywa wiele problemów, którzy inni nie nazywają
,
jednak podążając tą drogą tych orędzi wybrał drogę, która jest szalenie niebezpieczna i która może doprowadzić naprawdę do bardzo złych rzeczy, widać to trochę teraz w tym tworzeniu swojej własnej liturgii, widać to teraz w tym ogromnym przywiązaniu do tych orędzi, praktycznie wszędzie tak, bardzo często pojawia się w kazaniach, że w naszych orędziach czegoś tam nie ma, tutaj tego nie ma, to jest w tych orędziach, to jest takie główne kryterium, to staje się głównym kryterium wiary, a to jest rzecz bardzo bardzo niebezpieczna, nawet przy dobrej wierze i samej wizjonerki i Księdza Piotra to może się wykoleić w każdą możliwą stronę, moim zdaniem teologiczne szaleństwa, które Ksiądz Natanek prezentuje właśnie ap-ropo in vitro, no to jest skutek takiego zawierzenia, ślepego zawierzenia tym orędziom choć być może te słowa nie padają w samych orędziach, bo takie uwagi też ludzi zwracali, natomiast zasadniczo takie przywiązywanie się do takich prywatnych objawień, to głównej zasady wiary,
No właśnie bardzo łatwo do takich rzeczy doprowadzić może.
Zasadniczo na naszym kanale mamy zasadę że blokujemy użytkowników, którzy piszą nie kulturalne komentarze, wulgarne agresywne i tak dalej, natomiast w przypadku tego filmu ostatniego o tych wypowiedziach Księdza Piotra tych komentarzy było tak dużo wulgarnych, agresywnych i tak dalej, że postanowiliśmy ich nie usuwać i zostawić ich jako świadectwo tego w jaki sposób ludzie reagują na to co zostaje powiedziane, myślę że to też o czyś świadczy, to znaczy, moim zdaniem to świadczy o tym, że w okół Księdza Natanka tworzy się tak grupa wielbicieli i wyznawców, moim zdaniem że to nie jest już zdrowe duszpasterstwo, tylko jest to rodzaj takiego prowadzenia, no powiedzmy sekciarskiego, to znaczy takiego ślepego przywiązania do człowieka także jak tylko gdzieś tam zostanie skrytykowany, to od razu rzucamy się z pazurami na tego kto w jakiś sposób krytykuje naszego guru, tak to wygląda, takie robi to wrażenie, zachęcam do zapoznania się z tymi komentarzami, jest ich naprawdę mnóstwo właśnie wulgarnych agresywnych komentarzy, to również świadczy bardzo źle o całej sprawie, moim zdaniem świadczy to o tym że właśnie ten ruch Księdza Natanka, łączenie tych rzeczy, skupienie się na prywatnych objawieniach, tworzenie własnej liturgii, teraz ten element tych komentarzy, tego co tam się dzieje, moim zdaniem to pokazuje że idzie to w stronę stworzenia jakiejś własnej sekty, religii i własnego wyznania
..."
---
Ta powyższa wypowiedź mówi sama za siebie i tu jakiś komentarz jest zbędny,
By zniesławić Księdza Natanka nawet zachęca się do zapoznania z "wulgarnymi komentarzami", pewnie osób, które nie wytrzymały nerwowo i to ma być argument przeciw Księdzu Natankowi.
To jest bardzo smutne.
Ksiądz Natanek nie raz mówił, że "bitwa jest ogromna".
mietek34
Kolejny sługa szatana wrzuca wypociny czas jest krótki Król nadchodzi Ave
Stina Kri
A co takiego złego i niezgodnego z Ewangelią głosi Ks. Piotr?
Mówi prawdę która w oczy kole i potrząsa ludzkim sumieniem dzięki temu jest wiele powrotów do Boga.
Jest posłuszny Bogu a nie ludziom, podtrzymuje nas wierzących na duchu i dodaję odwagi do walki z kłamcami, umacnia nas w wierze na te ciężkie czasy jakie nas czekają i jest pokornym kaplanem, a takiej pokory życzę tym którzy Go …More
A co takiego złego i niezgodnego z Ewangelią głosi Ks. Piotr?
Mówi prawdę która w oczy kole i potrząsa ludzkim sumieniem dzięki temu jest wiele powrotów do Boga.
Jest posłuszny Bogu a nie ludziom, podtrzymuje nas wierzących na duchu i dodaję odwagi do walki z kłamcami, umacnia nas w wierze na te ciężkie czasy jakie nas czekają i jest pokornym kaplanem, a takiej pokory życzę tym którzy Go krytykują i próbują znaleźć dziurę w całym.
Z Panem Bogiem.
Beatus 1
Swoją wypowiedzią potwierdziłaś obawy ks. Bańki co do tworzenia nowej wiary przez ks. Natanka. Ks. Piotr krytykuje Kościół katolicki nie po to by tenże uzdrowić, ale aby upewnić wiernych, że jest jedynym antidotum na zaistniałą kryzysową sytuację. Ma zaplecze finansowe, wyznawców, więc pozostaje tylko odłączenie się od Matki Kościoła pod byle pretekstem. Pytanie co zrobicie...za kim pójdziecie? …More
Swoją wypowiedzią potwierdziłaś obawy ks. Bańki co do tworzenia nowej wiary przez ks. Natanka. Ks. Piotr krytykuje Kościół katolicki nie po to by tenże uzdrowić, ale aby upewnić wiernych, że jest jedynym antidotum na zaistniałą kryzysową sytuację. Ma zaplecze finansowe, wyznawców, więc pozostaje tylko odłączenie się od Matki Kościoła pod byle pretekstem. Pytanie co zrobicie...za kim pójdziecie? Nie jesteśmy Natankowi, Rydzykowi, Dominikowi, ale Chrystusowi!