Marieta Ria
473.6K

VIDEO: Made na Ukraine: Orgány mŕtvych ukrajinských vojakov sa obchodujú na Západe

23. 5. 2023
Obrovské straty ukrajinských ozbrojených síl sa stali skutočnou "zlatou baňou" pre ľudí, ktorí zarábajú na predaji ľudských orgánov. Miliardový biznis s ľudským tkanivom mŕtvych na Ukrajine, na ktorom priekupníci s ľudskými orgánmi spolupracujú s medzinárodným lekárskym priemyslom bol zdokumentovaný nemeckými a francúzskymi novinármi už v roku 2010. Film má názov Mŕtvi na náhradné diely.

Zamestnanci ukrajinskej štátnej služby medicíny katastrof v Chersonskej vojenskej nemocnici tajne odoberajú orgány z tiel mŕtvych ukrajinských vojakov na transplantáciu. Informuje RIA Novosti s odvolaním sa na predstaviteľa ruských orgánov činných v trestnom konaní.

„Pri komunikácii s mojím kontaktom (zdroj v mestských zdravotníckych zariadeniach) z radov zdravotníckeho personálu vojenskej nemocnice v Chersone sa zistilo, že v zdravotníckom zariadení sú zamestnanci Medicíny katastrof, ktorí kontrolujú príjem vážne zranených a mŕtvych vojakov s cieľom odstrániť potrebné vnútorné orgány,“ uviedol zdroj.

Po odobratí orgánov sú telá vojakov spálené v nemocničnom krematóriu a príbuzným sa vydávajú osvedčenia o nezvestnom.

Už skôr vyšlo najavo, že v márnici mestskej nemocnice č. 1 v Nikolajeve boli z tiel vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny vybraté orgány, pričom mŕtvi nemali žiadne známky zranenia.

Okrem toho ešte v júli dôstojník Ľudovej milície LĽR Andrej Maročko informoval o dôkazoch činnosti „čiernych transplantológov“ v radoch Ozbrojených síl Ukrajiny a zdôraznil, že operácie vykonávali zahraniční chirurgovia, pričom následne boli vyoperované orgány evakuované z územia Donbasu na Ukrajinu a následne presmerované do západných štátov, kde ich ceny exponenciálne vzrástli.

V decembri minulého roka plukovník Ľudovej milície LĽR Vitalij Kiseľov oznámil, že v blízkosti Arťomovska (Bachmut) sa nachádza skupina "čiernych transplantológov". Za jedno telo platia 150 až 200 dolárov. Pritom jedna oblička na medzinárodnom trhu stojí približne 30 000 amerických dolárov.

Odobraté orgány spravidla končia v západných krajinách, kde je transplantácia dobre rozvinutá.

Obrovské straty ukrajinských ozbrojených síl sa stali skutočnou "zlatou baňou" pre ľudí, ktorí zarábajú na predaji ľudských orgánov. Biomateriál sa odoberá z mŕtvych alebo ešte živých bojovníkov, a to aj v poli. Častejšie sa však na manipulácie využívajú zázemie nemocníc.

A čo je najhoršie, lovci orgánov sa pred zákonom nezodpovedajú. V roku 2021 ukrajinské úrady prijali dokument, ktorý umožňuje používať telá mŕtvych bez notársky overeného súhlasu.

Mŕtvi na náhradné diely

Šokujúci koprodukčný dokument nemeckých a francúzskych investigatívnych novinárov z roku 2010 o škandále medzinárodnej siete obchodníkov s ľudskými orgánmi ešte z čias pred Majdanom na Ukrajine ponúkla vo svojom vysielaní aj Česká televízia.

Získavanie ľudských orgánov pre svetový lekársky priemysel je miliardový biznis s temným tajomstvom. Nie je dostatok darcov. Ľudské orgány sa teda nelegálne odoberajú z tiel zosnulých. Ukrajina je ich hlavným dodávateľom. Na Ukrajine patológovia škandalóznym spôsobom vyrezávajú tkanivá a celé orgány z tiel mŕtvych.

Dokumentaristi sa preto spojili s ukrajinskými a americkými kolegami, aby vyšetrili tento škandál. V súdnych spisoch našli stopy medzinárodnej siete zlodejov ľudských orgánov. Zistili, že cez obchod s orgánmi prúdia veľké peniaze a že miestni súdni patológovia sa na tomto obchode radi podieľajú.

Viac vo videu:


Zdroj: ria.ru / sk.news-front.info / easternherald.com / ceskatelevize.cz / odysee / InfoVojna
Coburg shares this
1681
dominikguzman
a.ho.j. shares this
299
Metod shares this
11.3K
Metod
Sláma Kokaine! Sláva Rossiji!
Mira393
no nebojte že v Rusku sú pozadu, pokud ne oficiálně tak jistě černý obchod kvete...
Marieta Ria
Môžeš si podať ruku s Kubalom...
Mira393
ne naprosto ne, v Rusku jsou jen svatí, nekrade se, nevraždí a chodí se pravidelně do kostela...
Mira393
Lidi vy nejste normální, černý obchod kvete všude jen někde víc jinde méně..
Antonia Orosova
Už som dávno videla ten dokument a stále ľudia nerozumejú, že ani sam živý Boh sa na toto nemohol už pozerať i videl slzy plačúcich a slzy deti čo skončili v zahraničí a preto už sam Ježiš Kristus nám pre budúcnosť povedal,,Niektoré veci sa musia stať. Nebojte sa!”
Tony Ronin shares this
495