Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks737
csk.news
1

Hlavný šéfredaktor L'Osservatore Romano je katastrofa

Andrea Monda, šéfredaktor vatikánskeho denníka L'Osservatore Romano, ktorý bol menovaný až v decembri 2018, je pre Františka ďalšou osobnou katastrofou, píše LaVerità.info (17. novembra).

Monda je bývalý učiteľ náboženskej výchovy na Strednej škole Roman Pilo Albertelli.

Na túto prácu ho odporučil prefekt Dikastérie pre komunikáciu Paolo Ruffini, hovorca pápeža Františka, otec Antonio Spadaro a Františkova súdna novinárka Andrea Tornielli.

Monda sa považuje za obeť príliš veľkého ega. Toto sú niektoré obvinenia proti nemu:

• vyzval odsúdeného za zneužívanie detí, otca Giacomo Ruggeri, aby zverejnil článok na L'Osservatore Romano. Keď bol Monda upozornený, nechal Ruggeriho napísať druhý článok.

• identifikoval Jána Pavla II. ako autora encykliky Pacema Jána XXIII. v Terrisi (1963).

• Františka nazval pri príležitosti jeho šiesteho roku pápeža „rodinným lekárom“.

• podrobne informoval o Festivale rímskeho filmu, ktorého režisérom je jeho brat Antonio.

• súhlasil s propagáciou novej ľavicovej katolíckej strany pod podmienkou, že strana dá jeho synovi vedúce postavenie.

• rozhneval Talianskych biskupov presadzovaním Talianskej synody, ktorú nechcú.

• nezverejnil článok od kardinála Josého Tolentina na titulnej stránke L'Osservatore, ako sľúbil. S cieľom utíšiť Tolentina znovu uverejnil text, v ktorom uvádza nešpecifikované opravy prvej verzie.

• dokonca aj proti katolícka Lucetta Scaraffii a jej tím, ktorý vytvoril feministickú prílohu pre L'Osservatore, odstúpila ako protest proti Mondemu od svojej publikácie.

Obrázok: Andrea Monda, © FrancescoColombo84, CC BY-SA, #newsZkffsoweac
Toto nedopadne dobře, když hl. šéfredaktor vyzval odsúdeného za zneužívanie detí, otca Giacomo Ruggeri, aby zverejnil článok na L'Osservatore Romano. Keď bol Monda upozornený, nechal Ruggeriho napísať druhý článok. V starých proroctvích z Quita je o tom, že obyčejní lidé takovéto duchovenstvo v praxi nakonec zlynčují. Itálie bude tedy zalita krví kleriků. Následky Bergogliova (Františkova)…More
Toto nedopadne dobře, když hl. šéfredaktor vyzval odsúdeného za zneužívanie detí, otca Giacomo Ruggeri, aby zverejnil článok na L'Osservatore Romano. Keď bol Monda upozornený, nechal Ruggeriho napísať druhý článok. V starých proroctvích z Quita je o tom, že obyčejní lidé takovéto duchovenstvo v praxi nakonec zlynčují. Itálie bude tedy zalita krví kleriků. Následky Bergogliova (Františkova) milosrdenství vůči odsouzeným pedofilům.