pl.news
44K

Nauczyciel wykluczony z zawodu za nazywanie dziewczynki dziewczynką

Joshua Sutcliffe, lat 33, nauczyciel matematyki w Szkole Cherwell (państwowej szkole średniej w Oksfordzie, Anglia), został dożywotnio pozbawiony prawa do wykonywania zawodu po tym, jak nazwał dziewczynkę dziewczynką.

W 2017 Sutcliffe zwrócił się do grupy dziewcząt słowami "świetna robota dziewczyny", przy czym nie zauważył, że jedna z nich pozuje na "chłopaka". Nauczyciel przeprosił, ale mimo to zawieszono go w obowiązkach. Sutcliffe wniósł pozew do sądu.

Agencja Regulacji Edukacji doszła do wniosku - "to bardziej niż prawdopodobne", że nauczyciel już wcześniej dwukrotnie odnosił się do dziewczyny, korzystając z zaimków żeńskich, czemu sam zaprzecza.

Sutcliffe powiedział na łamach Telegraph.co.uk (22 maja), że "forsowanie zamętu gender w klasach szkolnych to wyrządzanie szkody psychicznej dzieciom". W każdym razie angielskie gejstapo nie przewiduje, żeby ludzie mieli swoje zdanie w tym temacie.

Grafika: Joshua Sutcliffe, Instagram, #newsEqukacxwfh

Paweł - Kielar
Doszukiwanie się normalności w świecie zarządzanym przez szatana jest jak nazywanie pana Mengele doktorem. Będzie niestety jeszcze gorzej. Ale to chyba lepiej - bo takie absurdy wybudzają kolejnych śpiochów
Krzysztof Kolumb
Już mnie nic nie zdziwi. Jeżeli upadalców nazywamy ludźmi, to dlaczego dewiant nie ma być nazywany....
baran katolicki
Krzysztof Kolumb Czym badasz człowieczeństwo w człowieku? Po czym poznajesz, że konkretny osobnik "upadalec" nie jest człowiekiem?
sługa Boży
Jak śmiał nienawistnik !
Miał tupet...
Żeby istocie dorastającej do wolności
tak bezczelnie narzucać płeć 😲
Jeśli przywrócą karę śmierci - to pewnie za takie
pełne nienawiści wypowiedzi...