Clicks1.4K
Peter(skala)
6

„Korona obmedzenia nie sú vedecky opodstatnené a len zbytočne terorizujú ľudí´,“ otvorene skonštatoval chorvátsky prezident Zoran Milanovič

Bratislava 23. novembra 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Roland Zak)

Chorvátskemu prezidentovi Zoranovi Milanovičovi sa vôbec nepozdáva postoj Rakúska v súvislosti s bojom proti koronavírusu. Kritizuje najmä ich politiku uzatvárania hraníc a zavedenie povinného očkovania. Opatrenia podľa neho len terorizujú ľudí

Na snímke chorvátsky prezident Zoran Milanovič

Postoj chorvátskeho prezidenta voči rakúskym opatreniam zostáva naďalej kritický. S odvolaním na chorvátske médiá o tom informoval rakúsky portál Kronen Zeitung.

Milanovič sa podľa portálu vyjadril, že uzavretie hraníc a povinné očkovanie v Rakúsku považuje za „katastrofu“. Portál tiež pripomenul slová Milanoviča spred týždňa, kedy blokádu neočkovaných ľudí na rakúskych hraniciach prirovnal k ére nacizmu, za čo si chorvátsky veľvyslanec vyslúžil „pozvanie“ na viedenské ministerstvo zahraničných vecí. Oficiálny postoj chorvátskeho prezidenta sa však naďalej nezmenil.

„Myslím si, že Švédi sú oveľa múdrejší ako oni,“ vyjadril sa Milanovič, pričom otvorene skritizoval protikoronavírusové obmedzenia mnohých krajín, vrátane tých, ktoré sú platné v Chorvátsku. Podľa jeho názoru takéto obmedzenia nie sú vedecky opodstatnené a len zbytočne „terorizujú ľudí“.

Za nevhodný považuje aj postoj európskych krajín, ktoré sa obúvajú do Maďarska, Poľska či do Chorvátska. Na jednej strane stoja „sväté kravy“, ktoré si z Poľska a Maďarka robia doslova rohožky.

„Naši veľvyslanci sú neustále predvolávaní pre nejakú hlúposť, my potom urobíme to isté s ich,“ vyjadril sa Milanovič. Nepáči sa mu ani postoj Holandska, ktoré sa pravidelne vyjadruje k situácii v Bosne a Hercegovine, ignoruje však priania vlastného národa.

Ľudia sa búria a nie sú to prisťahovalci, ale blonďatí a hanbliví Holanďania,“ povedal Milanovič, ktorý zdôraznil, že v súčasnosti je pravdepodobne „jediným európskym štátnikom, ktorého to zaujíma,“ citoval jeho slová Kronen Zeitung.

Portál tiež zdôraznil, že Milanovič sa za svoje slová o ére nacizmu ospravedlnil.

„Povedal som, že to, čo sa deje v Rakúsku, mi pripomína fašizmus. Ospravedlňujem sa za to, “ povedal Milanovič. Potvrdil, že s rakúskym spolkovým prezidentom Alexandrom Van der Bellenom má veľmi dobré vzťahy a považuje ho za priateľa.

„Krajina, ktorá si zvolí takého liberálneho a zeleného politika, nemôže byť fašistická,“ dodal na záver Milanovič.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Peter(skala)
😂 človek nevie, či sa má smiať alebo plakať -preto ten "smajlik" - ale tak to je s našou vladou a podnikatelmi - prví klamu a druhí pre svoje sebectvo doplacaju na ich klamstvo a falošné nádeje
Freddy Gargamel
Jeden z mála politikov, ktorý si zachoval česť a nepodvolil sa nátlaku.
Peter(skala)
"Osobne som proti očkovaniu a nechcel by som, aby ma k tomu niekto nútil, aby som mohol cestovať," uviedol v chate na facebooku s ďalšími srbskými športovcami.
sme.sk/…vak-djokovic-odmieta-ockovanie-proti-koronavirusu/
Freddy Gargamel
Keby tu išlo len o cestovanie... 🥺
dyk