Clicks401
20.3.2021 – Růženec (slavný) Nabídka knih o naší spiritualitě. Speciální cena. Seznamte se s naší spiritualitou v roce, kdy slavíme 900 let od našeho založení. Krátký životopis svatého Norberta Autor…More
20.3.2021 – Růženec (slavný)

Nabídka knih o naší spiritualitě. Speciální cena. Seznamte se s naší spiritualitou v roce, kdy slavíme 900 let od našeho založení.

Krátký životopis svatého Norberta
Autorem této knihy je náš francouzský spolubratr Dominique-Marie Dauzet.
Původní cena: 79 Kč
Jubilejní sleva: 48 Kč

Sborník - Ve stopách svatého Norberta
Sborník „Ve stopách svatého Norberta“ můžeme považovat za pokračování sborníku „Setkání a poslání – premonstrátská spiritualita“. Tentokrát je okruh témat, kterým se věnuje, širší, a také jsou různí autoři článků. Články jsou shromážděny do tří častí: První část obsahuje příspěvky týkající se premonstrátské spirituality. Druhá část je věnována sestrám premonstrátkám, a to jejich rané historii. Třetí část mluví o tematice premonstrátských světců. Vydání této knihy má přispět k přípravě a k oslavě nadcházejícího 900. výročí založení premonstrátského řádu v roce 2021. Vydal Klášter sester premonstrátek v Doksanech.
Původní cena: 285 Kč
Jubilejní sleva: 160 Kč

François Petit - Premonstrátská spiritualita XII. a XIII. století
Kniha zachycuje počátky řádu premonstrátů z hlediska rozvoje jejich rané spirituality, věnuje se rovněž prvním významným osobnostem řádu a charakterizuje základní směřování premonstrátského života, jímž je typický až do dnešní doby.
Původní cena: 310 Kč
Jubilejní sleva: 205 Kč

Premonstrát - Ulrich Gottfried Leinsle
V roce 1120/1121 založil Norbert z Xantenu v Prémontré první společenství premonstrátů a položil tím základní kámen řádu, který se později stal jedním z nejvýznamnějších a největších římskokatolických kanovnických řádů. Ulrich Leinsle jasně a srozumitelně popisuje počátky, budování řádových struktur i středověký rozmach premonstrátů, po němž nastaly těžké časy v období reformace, protireformace a osvícenství.
Následně líčí historii řádu až do sekularizované současnosti, překračuje přitom perspektivu čistě církevních dějin a seznamuje čtenáře také s kulturním a společenským přínosem premonstrátů.
Původní cena: 399 Kč
Jubilejní sleva: 343 Kč

Komplet těchto knih:
Krátký životopis svatého Norberta autor: Dominique-Marie Dauzet
Premonstrátská spiritualita XII. a XIII. století autor: François Petit
Ve stopách svatého Norberta
Premonstrát autor: Ulrich Gottfried Leinsle
JUBILEJNÍ CENA: 630 Kč

Knihy po zaplacení faktury je možné vyzvednout ve Strahovském klášteře, nebo si je nechat poslat. V tom případě účtujeme 70 Kč za poštovné a balné.

Klášter Strahov - Commercium, s.r.o.
Strahovské nádvoří 132/1
CZ-118 00 Praha 1
Tel: +420 773 753 796
commercium@strahovskyklaster.cz